Τα νέα της αγοράς των μοτό κάθε είδους και όχι μόνο.

Σελίδα 4 από 39 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 39  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Απ: Τα νέα της αγοράς των μοτό κάθε είδους και όχι μόνο.

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Παρ Ιαν 18, 2013 7:18 pm

Ένα από τα ίδια και να συμπληρώσω χωρίς να θέλω να προκαλέσω πάλι αέναες συζητήσεις πως ότι λέγονται μεταξύ μας δεν γράφονται και εδώ δεν ξέρω γιατί ή γράφονται μόνο τα καλά και τα ευλογημένα ή καθόλου αλλιώς θα τα λέγαμε και εμείς διαφορετικά και οι διάφορες εταιρείες θα συμπεριφερόντουσαν διαφορετικά αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα συζήτησης και επειδή είμαι εκτός δεν θα το συνεχίσω τουλάχιστον τώρα και εδώ.

Ξαναλέω επί του θέματος μόνο ότι το πρώτο που προσωπικά θάθελα είναι αξιοπιστία, καλό after sales servise - εγγύηση (γιατί δέχομαι ότι όλα έχουν τα μικρά ή τα μεγάλα τους θεματάκια), καλό πάτημα με γραμμικό κινητήρα, φρένα με ABS κατά προτίμηση και μεγάλο τροχό. Επίσης επίπεδο πάτωμα για τα δικά μου θέλω.

Άν πληρούνται τα παραπάνω, έχω υποψήφιο.

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 27157
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 22, 2013 9:54 am

Δείτε τιμές στόκ πούβγαλε η Χόντα χθές και φρίξτε :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 22, 2013 9:59 am

8.280 κούτα, RR 1.000 ! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 22, 2013 10:05 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σπόιλερ:
Η Ζωή είναι ωραία αλλά τάχει μ' άλλον η τατάνα ! Laughing

Savvas
Admin

Δημοσίευση από mario boni Την / Το Τρι Ιαν 22, 2013 1:48 pm

πολυυυυύ καλές τιμές
mario boni

Αριθμός μηνυμάτων : 421
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2012
Τόπος : Σίνδος

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 22, 2013 2:10 pm

mario boni έγραψε:πολυυυυύ καλές τιμές

CBFάκι χιλιάρι φίλε μου με 5.990?

Εεεε μπαίνεις σε πειρασμό πιά και Άγιος νάσαι...........το σκούτερ έκανε 4.840 !

Καλά κρατιέμαιμε τα δόοντια λέμε γιατί αφ' ενός αν θέλω υπάρχει ήδη αφ' ετέρου φρενάρω γιατί για να κυκλοφορεί θέλει και αναλώσιμα και δεν λέει μην πώ για κατανάλωση.................

Λοιπόν τι λέγαμε?
Ρε τι ωραία είναι τα εργαλεία μας ! Δεν πίνουν δεν καπνίζουν, τα κάνουν όλα και συμφέρουν ! Laughing Laughing Laughing Laughing

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τετ Ιαν 30, 2013 12:01 pm

KYMCO 2013: ΜΕΙΩΣΗ ΚΟΣΤΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ, ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ

Οικονομία στη συντήρηση-φθηνότερα ανταλλακτικά

Σε μεγάλη μείωση του κόστους χρήσης των σκούτερ της Kymco, προχώρησε η Moto Trend SA, αντιπρόσωπος της εταιρίας στην Ελλάδα, που φτάνει μέχρι και το 42% και αφορά όλη τη γκάμα.

Στο δελτίο τύπου αναφέρεται πως: “Γνωρίζοντας τη δύσκολη κατάσταση που επικρατεί στην Ελληνική αγορά, η Kymco στέκεται αποφασιστικά δίπλα στους καταναλωτές, θέλοντας να τους προσφέρει περισσότερη «αξία», που θα αποκομίστει μέσω μιας σειράς ενεργειών που θα υλοποιηθούν κατά τη διάρκεια του χρόνου”.

Αρχής γενομένης από το after sales, η MOTO TREND SA, σε συνεργασία με την κατασκευάστρια εταιρεία προχώρησε σε αναμόρφωση του τιμοκαταλόγου ανταλλακτικών όλων των οχημάτων που διαθέτει. Με τον τρόπο αυτό επετεύχθη σημαντική μείωση τιμών σε περισσότερους από 8.000 κωδικούς ανταλλακτικών!

Οι μεγαλύτερες μειώσεις έγιναν σε αναλώσιμα ανταλλακτικά καθώς και σε περιφερειακά ανταλλακτικά φανοποιείου, εξασφαλίζοντας σημαντική μείωση του κόστους χρήσης των σκούτερ της Kymco, ακόμη και των παλαιότερων μοντέλων. Παράλληλα έγινε και αναπροσαρμογή των διαστημάτων περιοδικής συντήρησης, μέσω της οποίας επιτυγχάνεται περαιτέρω μείωση του κόστους χρήσης, άρα και περισσότερη συνολική οικονομία για τους ιδιοκτήτες Kymco.

Ενδεικτικά, το κόστος των ανταλλακτικών συντήρησης σε σημαντικά μοντέλα μετά από χρήση 12.000 χιλιομέτρων και με τη χρήση γνήσιων ανταλλακτικών, διαμορφώνεται ως εξής:
•Agility City 50/125/150/200i: Μείωση 34%-40%
•Xciting-R 300i: Μείωση 42%
•Downtown 300i/300i ABS – People GTi 200/300: Μείωση 24%

Περισσότερες πληροφορίες στο 800-11-20025, στο δίκτυο συνεργατών της Kymco ανά την Ελλάδα και στην ιστοσελίδα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ΕΥΓΕ λοιπόν στην KYMCO που αντλαμβάνεται την δυσκολία μας και συμπαραστέκεται κατά αυτόν τον τρόπο !Πιστεύω ότι το μεγάλο καταναλωτικό κοινό θα την ανταμείψει ανάλογα !

Εύχομαι και οι υπόλοιπες εταιρείες να αντιληφθούν τι συμβαίνει εγκαίρως !

Από ένα προχειρο έλεγχο που έκανα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] διαπίστωσα πως όντως αυτό ισχύει !

Βεβαια ο ιμάντας μπορεί να κατέβηκε από τα δυσθεώρητα ύψη στα 109 ευρώ αλλά μήπως είναι ακόμη ακριβός (πλέον μπήκε και αλλαγή στα 20.000 χλμ που δεν αναφερόταν)?
Τα υπόλοιπα ναι !

Savvas
Admin

Δημοσίευση από joebar Την / Το Τετ Ιαν 30, 2013 7:56 pm

μπραβο της
οσο και να μειωσε εστω και ελαχιστο ειναι καλο
joebar

Αριθμός μηνυμάτων : 2231
Τόπος : χαλανδρι

Δημοσίευση από Moto Hellas Forum Την / Το Τετ Ιαν 30, 2013 10:08 pm

Mπραβο τους παντως διοτι οι καιροι ειναι δυσκολοι! Smile

Moto Hellas Forum
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 3157
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Κερκυρα

http://moto-hellas-forum.forumgreek.com

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τετ Ιαν 30, 2013 10:29 pm

Σε στυλ “Μιλιτέρ”…

Επηρεασμένο αισθητικά από τα στρατιωτικά πρότυπα είναι το Honda Integra 700 που παρουσίασε ο αντιπρόσωπος της Honda στην Ιταλία, Honda Point, δημιουργώντας μια πολύ ενδιαφέρουσα εικόνα. Όσοι κατηγόρησαν το Integra σαν σκούτερ συντηρητικών γραμμών μπορούν να παίρνουν ιδέες από τις προτάσεις ιδιωτών για το πως μπορεί να μεταλλαχθεί η εμφάνισή του σε κάτι πιο δυναμικό. Από την άλλη… φαντάζεστε πάνοπλους στρατιώτες να πολεμάνε πάνω σε σκούτερ; Σε video games ίσως…

(μαζί με την Army Edition έχει βιντεοσκοπηθεί και μια πολύ διακριτική μαύρη ματ με carbon fiber look σε κάποια σημεία, γι’ αυτούς που θέλουν να περνούν απαρατήρητοι)

Υ.Γ. Και ερωτώ εγώ τώρα............μετά θα φταίω εγώ ?
Ε πείτε μου ε? Laughing

Savvas
Admin

EX-3 Concept από τη SYM

Δημοσίευση από ioannis1975 Την / Το Κυρ Φεβ 17, 2013 8:22 pm

H SYM παρουσίασε το EX-3, ένα ιδιαίτερο concept που βασίζεται στην τεχνολογία των τρίροδων οχημάτων, μοιάζει με μικρό αυτοκίνητο και διαθέτει εξελιγμένες τεχνολογίες και ηλεκτρικό κινητήρα.

Σύμφωνα με το δελτίο Τύπου της εταιρείας Γκοργκόλης Α.Ε., την αποκλειστική αντιπρόσωπο της SYM στη χώρα μας, ένα όχημα τριών τροχών δε θα μπορούσε να αποτελέσει από μόνο του μία νέα εφεύρεση. Το EX-3 όμως, θα ανατρέψει οριστικά την ιδέα των ανθρώπων για αυτά. Εμείς λέμε πως φαίνεται να έχει όλα τα φόντα για επιτύχει κάτι τέτοιο!

Το EX-3 ξεχωρίζει για την ασφάλειά του και είναι φιλικό προς το περιβάλλον εξοικονομώντας ενέργεια. Ο ηλεκτρικός κινητήρας χαρίζει στο όχημα μέγιστη ταχύτητα 90 χλμ./ώρα και αποδίδει ισχύ 5000W (6,7 ίππους) και ροπή 2,4 kgm. Σύμφωνα με την εταιρεία, τέλος, μέσα σε 30 λεπτά μπορεί να φορτιστεί το 90% της μπαταρίας!

Οι διαστάσεις του EX-3, όπως, άλλωστε και η εμφάνισή του, σε λίγα θυμίζουν scooter. Με μήκος 2.620 χλστ., πλάτος 1.425 χλστ. και μεταξόνιο 1.950 χλστ., δύσκολα θα το μπερδέψετε με κάτι άλλο που έχει παρουσιαστεί. Το ίδιο συμβαίνει και με τον εξοπλισμό του, στον οποίο ξεχωρίζει η οθόνη αφής (!) 7 ιντσών, η οποία διαθέτει και GPS πλοήγησης!

Προς το παρόν, η SYM δεν έχει δώσει περισσότερα στοιχεία για αυτό το project της, ούτε ποιο θα είναι το μέλλον του. Αναμένουμε, όμως, με ενδιαφέρον.

ioannis1975

Αριθμός μηνυμάτων : 457

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Φεβ 17, 2013 10:33 pm

Διαστημικό λέμε ! Shocked

Ευχαριστούμε Γιάννη ! Very Happy

Η ΣΥΜ πάει με άλματα μπροστά λέμε ! cheers

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τετ Φεβ 20, 2013 8:44 pm

YAMAHA 2013: ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΤΙΜΩΝ ΧΜΑΧ 250, ΧCITY 250

To XCity κάτω από τις 4.0 χιλιάδες ευρώ

Η εταιρία ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ, επίσημος διανομέας των Yamaha στην Ελλάδα, ανακοίνωσε το νέο τιμοκατάλογο για το 2013, ο οποίος περιέχει τρεις μειώσεις τιμών, αλλά και μία αύξηση στα μοντέλα σκούτερ. Οι μειώσεις αφορούν τα δημοφιλή ΧΜΑΧ 250 και ΧΜΑΧ 250 ΑΒS και το ΧCITY 250.

Όπως είχαμε δει πριν από λίγο καιρό, στην ανάλυση των πωλήσεων σκούτερ για το 2012, το πιο ευπώλητο μοντέλο της Yamaha ήταν το ΧΜΑΧ 250 στην έκδοση με ABS και χωρίς ABS. Mε τη μείωση της τιμής του απλού ΤΜΑΧ 250 να φτάνει τα 260 ευρώ, η τελική τιμή διαμορφώνεται στις 4.650 ευρώ.

Και για το Yamaha ΧΜΑΧ 250 με ABS η μείωση τιμής φτάνει τα 260 ευρώ, με την τελική τιμή να βρίσκεται τα 5.090 ευρώ.

Στην περίπτωση του Yamaha XCITY 250, το “ΧΜΑΧ με τους μεγάλους τροχούς” όπως λέγεται, η μείωση της τιμής είναι ακόμα μεγαλύτερη, αφού φτάνει τα 400 ευρώ κι έτσι η τιμή του μοντέλου πέφτει κάτω από τις 4,0 χιλιάδες – συγκεκριμένα στα 3.990 ευρώ.

Από την άλλη, έχουμε αύξηση στην τιμή του Yamaha Xenter 150 Top Case, της τάξης των 100 ευρώ, με το 150άρι πόλης με τους 16άρηδες τροχούς να φτάνει πλέον τα 3.190 ευρώ.

Μοντέλο / Νέα τιμή / (παλιά τιμή)

Yamaha ΧΜΑΧ 250… 4.690 ευρώ (από 4.950)

Yamaha ΧΜΑΧ 250 ABS… 5.090 ευρώ (από 5.350)

Yamaha ΧCITY 250… 3.990 ευρώ (από 4.390)

Yamaha Χenter 150 Top Case… 3.190 ευρώ (από 3.090)

Καλή κίνηση η μείωση των τιμών αλλά κατά την εκτίμησή μου έναντι του ανταγωνισμού δυστυχώς η Γιάμ είναι αρκούντως ακριβή ! 😢

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τετ Φεβ 20, 2013 9:04 pm

Κρίμα και δεν πρόλαβα να το βάλω έγκαιρα για τους φίλους SYMορίτες. 😢

Η ΣΥΜ λοιπόν έδινε στις 14-15 τρέχοντος από ένα φουλάρι λαιμού για τους ερωτευμένους Συμορίτες !

SYM, έρωτας και δώρο…

Είστε ερωτευμένος με το σκούτερ σας; Τυγχάνει να είναι SYM; Άν όντως τα δύο προηγούμενα ισχύουν, τότε ένα δώρο σας περιμένει στο κατάστημα της SYM στη Θησέως 71, στην Καλλιθέα.

Πρόκειται για ένα φουλάρι λαιμού… και άντε επειδή δεν χρειάζεται να στεναχωριόμαστε χρονιάρες μέρες, όλοι, ανεξαρτήτως μάρκας σκούτερ θα μπορούν να παραλαμβάνουν το δώρο τους από το παραπάνω κατάστημα.

Ναι, είναι του Αγίου Βαλεντίνου αύριο 14 του μηνός και αν δεν προλάβετε, μπορείτε να το παραλάβετε και μεθαύριο. Εξ άλλου “κάθε μέρα είναι γιορτή για τους ερωτευμένους”…

Savvas
Admin

Δημοσίευση από mario boni Την / Το Τετ Φεβ 20, 2013 9:05 pm

εγώ το έχω από το καλοκαίρι....i love Sym! χεχεχεχε
mario boni

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τετ Φεβ 20, 2013 9:08 pm

ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΤΟΥ ’12 ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ

Πόσα “πιάσαν” τα μεγάλα;

Με την πρόσφατη αύξηση της τιμής του το Aprilia SRV 850 ένα ακόμα μεγάλου κυβισμού maxi scooter προστέθηκε στον κατάλογο των μοντέλων που η τιμή αγοράς τους ξεπερνά τα 10.000 ευρώ. H κατηγορία των maxi scooter και οι πωλήσεις της μέσα στο 2012 έδειξε τις τάσεις και τις μάρκες που κυριαρχούν στην αγορά.

Μια περίοδο που η οικονομία δεν βρίσκεται στην άνθησή της (το αντίθετο ίσωςWink στην Ελλάδα, η απόκτηση ενός μεγάλου σκούτερ άνω των 400 κυβικών γίνεται υπόθεση λίγων ¨εκλεκτών” και αυτό είναι κάτι που φανερώνεται και στις πωλήσεις της χρονιάς που πέρασε, αφού 818 maxi scooter κατάφεραν να ταξινομηθούν.

Honda Integra 700

Το νούμερο μπορεί να φαίνεται μικρό από μόνο του, αλλά σε σύγκριση με το πόσες μοτοσυκλέτες άνω των 500 κ.εκ. πουλήθηκαν στην Ελλάδα το 2012 (περί τις 1.200 μονάδες), οι 818 μονάδες ακούγονται… “μια χαρά”.

Με την έλευση της νέας χρονιάς το μεγαλύτερο σε κυβισμό σκούτερ παραγωγής, το Aprilia SRV 850 αύξησε την τιμή του: το απλό μοντέλο από 9.960, πήγε στα 10.160 ευρώ και το μοντέλο ABS/ATC από 10.470, πήγε στα 10.680 ευρώ. Έτσι το μεγάλο ευρωπαϊκό σκούτερ ξεπέρασε το ψυχολογικό όριο των 10.000 ευρώ, όπως εξ’ άλλου και τα Suzuki Burgman 600, Yamaha TMAX 500-530, BMW C 600 και C650. Από τα μεγάλα maxi scooter το μόνο που μένει πλέον κάτω από τις 10 χιλιάδες είναι το Honda Integra 700 (9.340 ευρώ).

Aprilia SRV 850

Είναι εντυπωσιακό το γεγονός ότι πίσω από το πρώτο σε πωλήσεις maxi scooter, το SYM Maxsym 400i (με τιμή στα 5.195 ευρώ, δηλαδή το μισό του 10 χιλιάδες, που λέγαμε παραπάνω…) που κατάφερε να “γράψει” 308 μονάδες, κατατάσσονται τα δυο Yamaha ΤΜΑΧ 500 και 530 με άθροισμα πωλήσεων στις 128 μονάδες, δείχνοντας ότι δεν είναι μόνο η Ευρώπη που προτιμά τα μεγάλα σκούτερ της Yamaha. Στην τρίτη θέση το καινοτόμο Integra της Honda σημείωσε 117 ταξινομήσεις.

SYM Maxym 400i ABS

Ισοπαλία σημείωσαν τα δυο ανόμοια σκούτερ του Piaggio Group, δηλαδή το δικύλινδρο Aprilia SRV 850 και το μεγάλο τρίτροχο ΜΡ3 500 LT με 44 τεμάχια έκαστο. Παράδοξο σχεδόν είναι ότι το 2012 πουλήθηκε ίδιος αριθμός σκούτερ της BMW για τα μοντέλα Sport και GT.

Yamaha TMAX 530 ABS

ΠΩΛΗΣΕΙΣ MAXI SCOOTER ΤΟ 2012 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
1.SYM MAXSYM 400i… 308
2.YAMAHA TMAX 500/530… 128
3.HONDA NC700D… 115
4.APRILIA SRV 850… 44
5.PIAGGIO MP3 500 LT… 44
6.BMW C 650 GT… 34
7.BMW C 600 SPORT… 33
8.PIAGGIO BEVERLY 500 CRUISER… 23
9.KYMCO XCITING R 500i… 16
10.HONDA FJS 600A… 13
11.GILERA GP 800… 12
12.PIAGGIO MP3 400 LT… 9
13.PIAGGIO X10 500 ABS ASR… 7
14.SUZUKI AN650A… 7
15.PIAGGIO X EVO 400… 4
16.PEUGEOT SATELIS 500… 4
17.PEUGEOT GEOPOLIS 400… 4

Με δύο ταξινομήσεις έκαστο ακολουθούν τα: Suzuki Burgman AN 400, Aprilia Scarabeo 500, Peugeot Satelis 400.

Mε μία μόλις ταξινόμηση έκλεισαν τη χρονιά τα: Aprilia Atlantic 500, Gilera Nexus 500, Piaggio Βeverly Tourer 400, Peugeot Geopolis 500 και Yamaha Majesty 400.

Πηγή: ΣΕΑΑ, Σύνδεσμος Εισαγωγέων Αντιπροσώπων Αυτοκινήτων

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Savvas στις Τετ Φεβ 20, 2013 9:19 pm, 1 φορά

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τετ Φεβ 20, 2013 9:11 pm

mario boni έγραψε:εγώ το έχω από το καλοκαίρι....i love Sym! χεχεχεχε

Τυχερούλη θάθελα και εγώ ένα πάντως ! Very Happy

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τετ Φεβ 20, 2013 9:15 pm

ITΑΛΙΑ: EΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΤΟ GILERA RUNNER!

Πρόβλημα σε μετωπική σύγκρουση

Ο οργανισμός προστασίας καταναλωτών Altroconsumo κέρδισε τη δίκη εναντίον της Piaggio, σε δικαστήριο της Πίζας, όσον αφορά στην ανάκληση των σκούτερ Gilera Runner πρώτης γενιάς. Μέχρι το 2005 που παραγόταν το συγκεκριμένο μοντέλο είχαν πουληθεί 300.000 μονάδες, με τουλάχιστον 40.000 να κυκλοφορούν σήμερα στους δρόμους.

Η Altroconsumo είναι ο πρώτος και μεγαλύτερος, ανεξάρτητος, μη κερδοσκοπικός οργανισμός στην Ιταλία με 345.000 μέλη, που έχει σαν σκοπό την πληροφόρηση και την προστασία των καταναλωτών. Για παραπάνω από 40 χρόνια υπερασπίζεται τα συμφέροντα και τα θεμελιώδη δικαιώματα των πολιτών της χώρας, προστατεύοντας την υγεία και την ασφάλειά τους.

Στις 4 Φεβρουαρίου ο οργανισμός ανακοίνωσε ότι κέρδισε τριετή δικαστική μάχη, με σκοπό την προστασία των καταναλωτών έναντι της Piaggio. Δικαστήριο της Πίζας ανακοίνωσε ότι το προϊόν της εταιρίας, το Gilera Runner πρώτης γενιάς αντιμετωπίζει πρόβλημα στον τομέα της ασφάλειας του αναβάτη και υποχρεώνει τον κατασκευαστή να ενημερώσει τους ενδιαφερόμενους καταναλωτές και να αποσύρει αμέσως τα υπάρχοντα μοντέλα.

Το δικαστήριο απεφάνθη ότι το συγκεκριμένο σκούτερ είναι κατασκευαστικά επικίνδυνο αν συγκριθεί με αντίστοιχα δίτροχα και εμφανίζει αυξημένο κίνδυνο λόγω της διαρροής καυσίμου από το ρεζερβουάρ βενζίνης, σε περίπτωση μετωπικής σύγκρουσης. Αυτό συμβαίνει λόγω της συγκεκριμένης σχεδίασης του Runner και της τοποθέτησης του πλαστικού ρεζερβουάρ που βρίσκεται στο μπροστινό και κάτω μέρος του σκούτερ. Σε αυτή τη θέση το ρεζερβουάρ κινδυνεύει από θραύση και επομένως τη διαρροή εύφλεκτου καυσίμου, λόγω της παραμόρφωσης του πλαισίου, μετά από μετωπική σύγκρουση. Κάτι που φαίνεται εξ’ άλλου και στις δοκιμαστικές συγκρούσεις – crash tests – με ταχύτητες 45 και 55 χ.α.ω, στα δύο σκούτερ του βίντεο που ακολουθεί.

Το συγκεκριμένο σκούτερ παρήχθη από το 1998 μέχρι το 2005, σε 300 χιλιάδες μονάδες, με 40-60 περίπου χιλιάδες Runner να παραμένουν μέχρι σήμερα σε κυκλοφορία. “Σε δύο ξεχωριστά ατυχήματα” αναφέρει το Altroconsumo “μετά από σύγκρουση με μέση ταχύτητα, αναφέρθηκαν τραυματισμοί στους αναβάτες τους, οι οποίοι υπέστησαν εγκαύματα δεύτερου και τρίτου βαθμού σε μεγάλα τμήματά του σώματός τους”. Εδώ σημειώνουμε ότι τα ατυχήματα αυτά συνέβησαν με διαφορά 10 ετών και βρίσκονται ακόμα υπό δικαστική έρευνα.

Πρόκειται για μια ιστορική απόφαση δικαστηρίου, για ένα τόσο λεπτό θέμα και το ενδιαφέρον τώρα επικεντρώνεται στο κατά πόσον θα αποσυρθούν από την εταιρία τα σκούτερ που κυκλοφορούν ακόμα στους δρόμους της Ιταλίας (και της Ευρώπης και των υπολοίπων χωρώνWink και αν θα υπάρξει αποζημίωση προς στους ιδιοκτήτες τους!

Από την πλευρά της η Piaggio στην ανακοίνωσή της, εκτός άλλων, αναφέρει:

“Όπως όλα τα προϊόντα της εταιρίας έτσι και το Gilera Runner, πριν βγει στην αγορά πέρασε από απαιτητικές δοκιμές και ελέγχους, σύμφωνα με τα υψηλότερα τεχνικά επίπεδα, με παγκόσμιες πιστοποιήσεις, πέραν των δοκιμών. Το παραπάνω προϊόν πέρασε το 2010 από εξαντλητικά crash test, για λογαριασμό του Υπουργείου Μεταφορών, που είναι και η αρμόζουσα υπηρεσία, η οποία απεφάνθη στο ότι δεν υπήρχε ανάγκη ανάκλησης. Η Piaggio βρίσκεται στη διάθεση των καταναλωτών για τυχόν διευκρινίσεις”.

Πηγή: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] -

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Σαβ Φεβ 23, 2013 10:08 am

Το μεταφέρω από αδερφό φόρουμ που το πρωτοποστάρισε ο φίλος Βαγγέλης :

Το αυτοκίνητο με το μυστικό ντεπόζιτο που «επισκέπτεται» τα πρατήρια

Εδώ και αρκετό καιρό, η εταιρεία πετρελαιοειδών ΕΚΟ έχει βγάλει στη… γύρα δύο συμβατικά αυτοκίνητα, προκειμένου να πατάξει από μόνη της (αφού δεν μπορεί η Πολιτεία) τις όποιες... πονηριές σκέφτονται οι πρατηριούχοι για να κλέψουν τους ανυποψίαστους πελάτες.

Τα εν λόγω αυτοκίνητα είναι εφοδιασμένα με επιπλέον ρεζερβουάρ αλλά και με όλα τα σύγχρονα μέσα, προκειμένου να γίνεται μέτρηση της ποσότητας καυσίμου και σύγκριση με την ποσότητα που εμφανίζεται στην αντλία. Η μέτρηση πραγματοποιείται μυστικά και δεν ενημερώνεται επί τόπου ο πρατηριούχος, για να μη γνωρίζει και ποιος ήταν αυτός που την έκανε.

Τα στοιχεία συγκεντρώνονται σε έναν μικρό υπολογιστή και στέλνονται απευθείας σε μία κεντρική μονάδα. Αμέσως μετά ειδοποιείται το αρμόδιο συνεργείο και γίνονται οι ανάλογες κινήσεις που οδηγούν ακόμα και σε λήξη συνεργασίας με τον πρατηριούχο. Σε κάθε περίπτωση, η κίνηση με τα δύο αυτοκίνητα που φέρουν μυστικά ντεπόζιτα μόνο θετική μπορεί να χαρακτηριστεί τόσο για τους οδηγούς όσο και για τις ίδιες τις εταιρείες που δείχνουν ότι, τελικά, σέβονται τους πελάτες τους.

Δείτε το καμουφλαρισμένο :

Στον χώρο αποσκευών υπάρχουν αυτά :

Και μέσα αυτά :

Savvas
Admin

Δημοσίευση από mario boni Την / Το Σαβ Φεβ 23, 2013 11:46 am

εδώ στην περιοχή μου υπάρχουν 2 Εκο σε απόσταση 500 μέτρων
Στο ένα βάζεις βενζίνη και πετάει το μοτέρ...και στο άλλο απλά δεν πιστεύεις πως μπορεί να συμβαίνει αμέσως τόσο γρήγορα το κακό στον κινητήρα
Διαπιστωμένο από 4-5 άτομα
mario boni

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Σαβ Φεβ 23, 2013 2:03 pm

mario boni έγραψε:εδώ στην περιοχή μου υπάρχουν 2 Εκο σε απόσταση 500 μέτρων
Στο ένα βάζεις βενζίνη και πετάει το μοτέρ...και στο άλλο απλά δεν πιστεύεις πως μπορεί να συμβαίνει αμέσως τόσο γρήγορα το κακό στον κινητήρα
Διαπιστωμένο από 4-5 άτομα

Χάλια αδιόρθωτα, δεν πιάνονται από πουθενά τα λαμόγια ! No

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Παρ Μαρ 01, 2013 9:52 am

YAMAHA XMAX 400: ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!

Γεφυρώνοντας κατηγορίες

Ένα νέο maxi scooter πρόκειται να παρουσιαστεί σύντομα από την Yamaha – σύμφωνα με πληροφορίες – με κινητήρα 400 κυβικών, το οποίο θα ονομάζεται Yamaha XΜΑΧ 400, με στόχο να γεφυρώσει το κενό ανάμεσα στο XΜΑΧ 250 και το ΤΜΑΧ 530.

Δεν είναι μόνο η BMW που ετοιμάζει σκούτερ 400 κ.εκ., είναι και η Yamaha που ανανεώνει την γκάμα της. Μπορεί να μην υπάρχει ακόμα φωτογραφία για το πως θα είναι το νέο 400άρι σκουτερ της Yamaha, αλλά γνωρίζουμε ότι θα πρόκειται για τον αντικαταστάτη του Majesty 400, το οποίο παρουσιάστηκε το 2004, με ρούχα που θα συγκλίνουν προς το ΧΜΑΧ 250.

Πολύ σύντομα, σύμφωνα με πληροφορίες, θα εμφανιστεί το Yamaha XMAX 400
Το 400 κυβικά αποτελούν έναν έξοχο συμβιβασμό μεταξύ των 250αριών και των 530/600/650 cm3 που είναι η επόμενη κατηγορία, ειδικά στον τομέα της απόδοσης σε σχέση με το βάρος. Με έναν μικρότερο σε σχέση με τα μεγάλα σε κυβισμό κινητήρα, το σκούτερ γίνεται γενικώς πιο ελαφρύ, όχι μόνο σαν συνολικό βάρος, αλλά κυρίως πιο ευέλικτο στους ελιγμούς. Παράλληλα τα καταφέρνει με αξιοπρέπεια μέσα, αλλά και έξω από την πόλη, ενώ η τιμή τους είναι και αυτή χαμηλότερη (συνήθως οι τιμές των μεγαλύτερων maxi scooter κυμαίνονται κοντά στις 10,0 χιλιάδες ευρώ). Τα 400άρια προσφέρονται συνήθως στις 3,0 με 4.000 ευρώ φθηνότερα.

Μετά την εξαιρετική υποδοχή που επιφυλάχθηκε στο Yamaha ΤΜΑΧ 530 και με δεδομένο τις καλές, σταθερές πωλήσεις των ΧΜΑΧ 250, η Yamaha θα προχωρήσει και στην ενδιάμεση κατηγορία, θέλοντας να επαναλάβει και στα 400 κυβικά την εμπορική καταξίωση.

To πιθανότερο είναι το νέο 400άρι σκούτερ της Yamaha να κινηθεί αισθητικά προς τις σπορ γραμμές των ΧΜΑΧ
Οι απορίες πάντως θα παραμένουν μέχρι την επίσημη παρουσίασή του – για την οποία πληροφορίες αναφέρουν ότι υπάρχει περίπτωση να είναι και πολύ σύντομα, μέσα στον Μάρτιο ή το αργότερο μέχρι τον Απρίλιο του 2013!

Απορίες υπάρχουν και για το κατά πόσο το νέο 400άρι σκούτερ της Yamaha θα αφήσει τις γραμμές του Majesty για να πλησιάσει αυτές του ΧΜΑΧ ή ίσως ακόμα και τις γραμμές του ΤΜΑΧ; To πιθανότερο είναι πάντως να διατηρηθεί η ιπποδύναμη κοντά στους 35 ίππους που απέδιδε το Majesty 400, ενώ το πλαίσιο και τα περιφερειακά να εμφανίζουν μια πιο σπορ διάθεση, παρά ένα τουριστικό χαλαρό design το οποίο συνήθως περνάει απαρατήρητο.

Οι ήπιες γραμμές του Majesty θα αντικατασταθούν από πιο αιχμηρά σχήματα
Γρίφος σχηματίζεται και όσον αφορά στον κινητήρα: θα βελτιωθεί ο ήδη υπάρχων 400άρης ή μήπως θα παρουσιαστεί ένας υπερκυβισμένος 250άρης στα πρότυπα του αντίστοιχου του Piaggio Beverly 350 σχεδιασμένος εξ αρχής;
Σύμφωνα με πηγές της Yamaha, το νέο μοντέλο θα διαθέτει και εξαιρετικά ανταγωνιστική τιμή , αφού θα πλησιάζει τα 6.000 ευρώ, σε μια προσπάθεια να αντιμετωπίσει τον έντονο ανταγωνισμό των άλλων εταιριών (SYM, Kymco, Piaggio) στην κατηγορία.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τετ Μαρ 06, 2013 11:21 am

GOES G 125 TGX: ΤΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΟΥ PCX!

Έρχονται μηνύσεις;

Και όμως το σκούτερ που βλέπετε στις φωτογραφίες δεν είναι Honda PCX 125/150, αλλά ένα αντίγραφό του από την Κίνα, το οποίο μάλιστα πωλείται κανονικά σε ευρωπαϊκές αγορές!

Το είδαμε και δεν πιστεύαμε στα μάτια μας. Εν ψυχρώ εκτέλεση θύμιζε, ένα copy-paste από αυτά που το κοιτάζεις δύο φορές για να βεβαιωθείς ότι υπάρχει πραγματικά. Η εταιρία λέγεται GOES στην Ευρώπη και εισάγει σκούτερ, μοτοσυκλέτες και ATV, από την Κίνα. Προς το παρόν το αντίγραφο του PCX πωλείται στην ισπανική αγορά και σειρά έχει η γαλλική και βρετανική αγορά.

Το μικρό σκούτερ πόλης, μοιάζει εκπληκτικά με το δημοφιλές Honda (με μικρές διαφορές σε σημεία), διαθέτει την ίδια σχεδίαση/εμφάνιση/εργονομία και κατασκευαστικές λύσεις, τους 14άρηδες τροχούς, μόνο που κάτω από τα πλαστικά του δεν κρύβεται ένας τεχνολογικά εξελιγμένος, σούπερ οικονομικός κινητήρας, που είναι ήσυχος και αξιόπιστος με σύστημα stop and go.

Αντίθετα υπάρχει ένας αρχαιοπρεπής, απλός τετράχρονος, αερόψυκτος, 2βάλβιδος κινητήρας με καρμπιρατέρ και μανιβέλα στην εκκίνηση (εκτός από μίζα βεβαίως). Α, ναι και να μην ξεχάσουμε ότι το Goes G 125 TGX αποδίδει 10 ίππους και κοστίζει κοντά στα, μόλις, 1.500 ευρώ.

Πως αλλιώς θα μπορούσε, αν δεν είχε χαμηλή τιμή, το Goes να δελεάσει το αγοραστικό κοινό, το οποίο αποτελεί ένα “κινεζικό αντίγραφο”, κακέκτυπο PCX, για κάποιους άλλους. To TGX ζυγίζει 120 κιλά, διαθέτει ρεζερβουάρ 8 λίτρων, ενώ κάτω από τη σέλα ο αποθηκευτικός χώρος μικραίνει λόγω της διαφορετικής χωροταξίας του σκούτερ λόγω διαφορετικού κινητήρα.

Η Goes είναι μια γαλλο-ολλανδική εταιρία που δραστηριοποιείται στην Ευρώπη τα τελευταία 15 χρόνια, κυρίως κάνοντας rebadging που πρόκειται για τη διαδικασία που θέλει να επιλέγει κάποιος διάφορα σκούτερ από την Κίνα, από διαφορετικές εταιρίες και να αλλάζει το λογότυπό τους, με ένα της επιλογής του.

Η συγκεκριμένη εταιρία εμφανίζει μεγάλη γκάμα σκούτερ, αλλά κυριότερα μεγάλη γκάμα τετράτροχων ATV, ενώ όπως είχαμε δει στο παρελθόν οι σχεδιαστές τους δεν τα είχαν πάει καθόλου άσχημα σε άλλα μοντέλα σκούτερ. Τώρα τι έπαθαν με το G 125 TGX είναι άγνωστο – μπορεί να τέλειωσε η έμπνευση. Έρχονται μηνύσεις άραγε;

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τετ Μαρ 06, 2013 11:26 am

Οέ οέ οέ οέ................ο έ οέ!!!!!!!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers

ΕΥΡΩΠΗ: TA 10 BEST SELLER ΔΙΤΡΟΧΑ ΤΟΥ 2012

Και τα 9 ήταν σκούτερ

“Κατά ριπάς” μοιάζουν να “πυροβολούν” τα σκούτερ στην Ευρωπαϊκή αγορά δικύκλων και το 2012, αφού οι 9 από τις 10 πρώτες θέσεις τους ανήκουν. Κορυφαίο δίτροχο και σκούτερ στην Ευρώπη το 2012 ανακυρρήχθηκε πανηγυρικά το Yamaha TMAX 530, με σχεδόν 16,0 χιλιάδες πωλήσεις.

Yamaha TMAX 530

Η επιτυχία του ΤΜΑΧ είναι μεγάλη και αυτό δεν φαίνεται σε πρώτη, απλή ανάγνωση του πίνακα του Top 10 των ευρωπαϊκών πωλήσεων. Αυτό συμβαίνει γιατί δεύτερο στην κατάταξη εμφανίζεται το “κουρασμένο”, γνωστό Piaggio Liberty 125, που όμως πούλησε ελάχιστα στην ελεύθερη αγορά, αφού το νούμερο των 15.686 τεμαχίων αφορά σε προμήθεια των ιταλικών ταχυδρομείων και όχι του κόσμου.

Τι σημαίνει αυτό; Ότι η επιτυχία του ΤΜΑΧ είναι ακόμα πιο μεγάλη, ενώ δεύτερο μπορεί να θεωρηθεί το δίχρονο 50άρι της Vespa με 14,5 χιλιάδες πωλήσεις και λίγο πιο πίσω “τερματίζει” το μικρό ΧΜΑΧ της Yamaha το 125, που είναι ιδιαίτερα δημοφιλές στην Ισπανία.

Στην 5η θέση βρέθηκε το 2012 η πρώτη και μοναδική μοτοσυκλέτα της δεκάδας που δεν ήταν άλλη από την μεγάλη ψευδοεντούρο της BMW η R 1200 GS η οποία πούλησε (με όχι χαμηλή τιμή…) 14,0 χιλιάδες μονάδες.

Η μεγάλη μοτοσυκλέτα με τον κινητήρα μπόξερ από την Βαυαρία, κατάφερε να μπει σφήνα ανάμεσα σε “σκουτεράκια” 125 κυβικών, αφού ακριβώς πίσω της τερμάτισε το δημοφιλές και στην Ελλάδα Honda PCX 125 με ελάχιστα λιγότερα κομμάτια πωλήσεων (λιγότερα από 40!).

Yamaha XMAX 125

Πρώτο 300άρι σκούτερ στην κατάταξη τερμάτισε το ιταλικής κατασκευής Honda SH 300, ενώ πολύ κοντά του βρέθηκε το “ομοεθνές” SH 125i, το οποίο άφησε στη γραμμή τερματισμού πίσω του το Piaggio Zip 50 2T.

Στην τελευταία θέση της 10άδας θέση των δημοφιλέστερων δίτροχων της Ευρώπης βρέθηκε τη χρονιά που μας πέρασε το Honda Vision 110, ένα σκούτερ με κινητήρα 108 κυβικών που κατασκευάζεται στην Κίνα και πούλησε μόλις 3 κομμάτια πάνω από τις 10,0 χιλιάδες.

Honda SH 300i

Με 4 μοντέλα της Honda να φιγουράρουν στις 10 πρώτες θέσεις των πιο ευπώλητων μοντέλων της Ευρώπης η εταιρία έχει κάθε λόγο να αισθάνεται ικανοποιημένη… όπως επίσης και η Yamaha που έχει κατακτήσει την πρώτη θέση με το μεγαλύτερο σκούτερ της γκάμας της, το ΤΜΑΧ 530.

ΤΑ 10 ΒΕST SELLER THΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΤΟ 2012

Εταιρία Μοντέλο Μονάδες
1.YAMAHA TMAX 530… 15.899
2. PIAGGIO LIBERTY 125 PTT… 15.686
3. VESPA LX 50 2T… 14.459
4. YAMAHA XMAX 125…14.140
5. BMW R1200GS… 14.093
6. HONDA PCX 125… 14.052
7. HONDA SH300/A… 11.097
8. HONDA SH 125i… 10.514
9. PIAGGIO ZIP 50 2T… 10.505
10. HONDA VISION 110… 10.003

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Παρ Μαρ 15, 2013 12:34 pm

ΕΛΛΑΔΑ: ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΣΚΟΥΤΕΡ ΙΑΝ. – ΦΕΒ. 2013

Η μελωδία της Συμφωνίας

Όπως ήταν αναμενόμενο, λόγω της δυναμικής που είχε δείξει ήδη από την προηγούμενη χρονιά, πρώτο σε πωλήσεις κατετάγη για το α’ δίμηνο της καινούργιας χρονιάς το SYM Symphony SR 150, που κατάφερε να αφήσει στη δεύτερη θέση το σκούτερ-φετίχ και κυρίαρχο επί σειρά ετών, Piaggio Beverly.

Γνώστες της αγοράς των σκούτερ ανέφεραν εδώ και μήνες ότι σύντομα το μεγάλο Beverly των 350 κυβικών θα υποχωρούσε και θα άφηνε την πρωτοκαθεδρία των πωλήσεων σκούτερ στην Ελλάδα. Αυτό, κυρίως λόγω του ότι οι “πελάτες” με 5.000 ευρώ “ανά χείρας” θα γίνονταν ακόμα πιο σπάνιοι το 2013. Όσοι επιθυμούσαν απλή και φθηνή καθημερινή μετακίνηση, ανέφεραν, θα κινούνταν σε τιμές κοντά ή κάτω από τις 2.000 ευρώ. Απ’ ότι φαίνεται είχαν δίκιο στις προβλέψεις τους…

SYM Symphony SR 150, πρώτο σε πωλήσεις το α’ δίμηνο του 2013
Πραγματικά έτσι και έγινε, με αποτέλεσμα το χαμηλής τιμής, 1.695 ευρώ, Symphony SR 150 της ταϊβανέζικης SYM να περάσει για τα καλά μπροστά από το όνομα θρύλο στο χώρο των σκούτερ, Beverly, με 187 πωλήσεις. Οι 67 παραπάνω πωλήσεις του Symphony μέσα στο πρώτο δίμηνο του 2013, εκπροσωπούν ποσοστό +50%, σε σχέση με τις 120 πωλήσεις του Beverly, που αφορά στο σύνολο των πωλήσεων του απλού (4.900 ευρώ) και του μοντέλου ABS (5.300 ευρώ).

Τα μισά σχεδόν κομμάτια (66 για την ακρίβεια) πούλησε το μικρότερο, “παλιό” Beverly με τον κινητήρα των 300 κυβικών που λόγω τιμής στα 4.180 ευρώ, συνεχίζει να είναι ανταγωνιστικό και απ’ ότι φαίνεται η Piaggio για αυτό το λόγο συνεχίζει να το διατηρεί στη γκάμα της.

Μέσα στον Φεβρουάριο πουλήθηκαν 27 νέα Honda SH 150 idle stop
Στην τρίτη και την τέταρτη θέση της περιόδου Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου βρίσκονται δύο σκούτερ της Honda, αμφότερα με κινητήρες 150 κυβικών.

Στην υψηλότερη, με 100 κομμάτια, φιγουράρει το PCX 150, ενώ στην 4η θέση συναντούμε το SH 150 με 82 κομμάτια, που όμως αποτελούν άθροισμα πωλήσεων των παλαιότερων SH που προσφέρονταν αυτή την περίοδο σε τιμή προσφοράς (3.190 ευρώ), αλλά και του άρτι αφιχθέντος SH με τον κινητήρα idle stop (με τιμή 3.690 ευρώ).

SYM Citycom 300i: πρώτο 300άρι σε πωλήσεις
Πρώτο σε πωλήσεις 300άρι, έρχεται το SYM Citycom 300i, ενώ η SYM έρχεται πρώτη και στα 200 κυβικά με το HD 200.

Πρώτο 125άρι σκούτερ εμφανίζεται, στην 9η θέση της γενικής κατάταξης, το νέο Piaggio Fly 125, με τον ανανεωμένο οικονομικό 3βαλβίδο κινητήρα, με τιμή στα 1.900 ευρώ (το όριο των 2.0 ευρώ, που λέγαμε…).

Piaggio X10 350, ξεκίνησε τη χρονιά δυναμικά
Στη 10 θέση σχεδόν ισοβαθμούν σε πωλήσεις το Honda SH 300 και το Piaggio X10 350 – μοντέλο που κατακτά την πρώτη θέση στα maxi scooter άνω των 300cc.

Tέταρτο σε πωλήσεις των 150αριών, κατετάγη το Kymco Agility City 150 που προσφέρεται σε τιμή 1.720 ευρώ μετρητοίς. Το ακολουθούν το αειθαλές Piaggio Carnaby Cruiser 300 και τα: Honda Vision 110, SYM Symphony SR 125 και Yamaha XMAX 250, με σχεδόν ίδιες πωλήσεις.

Πρώτο σε πωλήσεις maxi scooter άνω των 500cc βρίσκεται το Honda Integra 700 στην 27η θέση, με 17 πωλήσεις, δεύτερο το Yamaha TMAX 530 (με 14 μον.) και ακολουθούν τα Aprilia SRV 850 ABS (6 μον.) και τα ΒΜW C 600 (5 μον.) και C 650 (4 μον.).

Συνολικά το πρώτο δίμηνο του χρόνου πουλήθηκαν 1.834 σκούτερ στην ελληνική αγορά.

Ηonda Interga 700: πρώτο σε πωλήσεις maxi scooter, άνω των 500cc
ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΣΚΟΥΤΕΡ ΙΑΝOYAΡΙΟΣ – ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2013

SYM SYMPHONY SR 150… 187
PIAGGIO BEVERLY 350… 120
HONDA PCX 150… 100
HONDA SH 150… 82
SYM CITYCOM 300i… 79
SYM HD200… 69
PIAGGIO BEVERLY 300… 66
SYM GTS300i F4… 63
PIAGGIO FLY 125 3V… 51
HONDA SH300… 49
PIAGGIO X10 350… 48
KYMCO AGILITY CITY 150… 47
PIAGGIO CARNABY 300… 44
ΗΟΝDA VISION NSC110… 39
SYM SYMPHONY 125… 38
YAMAHA XMAX 250… 38
SYM MAXSYM 400i… 27
PIAGGIO FLY 100… 26
ΗΟΝDA PCX 125… 21
PIAGGIO MP3 300 LT… 20
YAMAHA XENTER 150… 20
SYM COMBIZ 125… 20
APRILIA SR MAX 300… 20
PIAGGIO LIBERTY 150… 20
KYMCO AGILITY 200… 19
ΗΟΝDA NC700 INTEGRA… 17
KYMCO DOWNTOWN 300… 17
LIFAN 125… 16
SYM GTS 250i… 15
APRILIA SCARABEO 200… 15
HYUOSUNG MS3 125… 14
YAMAHA TMAX 530… 14
SYM JOYRIDE 200… 13
SYM FIDDLE-II 150… 13
SYM GTS Super 300… 13
APRILIA SCARABEO 300… 13
PEUGEOT SUM-UP 125… 12
SYM FIDDLE-II 125… 11
LINTEX JET 125… 11
PIAGGIO TYPHOON 125… 10
KYMCO AGILITY CITY 125… 10
DERBI VARIANT SPORT 125… 10
APRILIA SR-MOTARD 125… 10
YAMAHA XCITY… 9
PIAGGIO LIBERTY 125… 9
DAYTONA MIRO130… 9
PEUGEOT VIVACITY 125… 8
SYM JET4 125… 7
GENERIC SOHO 150… 6
APRILIA SRV 850 ABS… 6

Savvas
Admin

Σελίδα 4 από 39 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 39  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης