SH 300i -Σέρβις, συντήρηση.

Σελίδα 42 από 43 Επιστροφή  1 ... 22 ... 41, 42, 43  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Απ: SH 300i -Σέρβις, συντήρηση.

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Πεμ Φεβ 16, 2017 8:26 pm

gprhellas έγραψε:
Savvas έγραψε:  Ωραίος ο gpr ! 

ΟΦΦ ΤΟΠΙΚ:
Για κωλονοσκόπηση κάνει ? Να σε φοβόμαστε ?

χμ..... γιατί όχι, είναι αδιάβροχο και έχει στην κάμερα led για φως με τρεις διαβαθμίσεις φωτεινότητας...
άλλα από ανάλυση δεν λέει και πολλά....

Savvas έγραψε:
Γιώργη πες μου ότι τα πίσω τακάκια ακόμα είναι τα μάνα.....

εννοείτε... αφού είπα και σε άλλο ποστ .....
(εκεί που αναφέρω την αλλαγή τακάκια στο CROSSRUNNER.....Που αποφεύγεις να απαντήσεις........)
ότι δεν πατάω πίσω φρένο εύκολα.

Savvas έγραψε:
Και χωρίς πλάκα τώρα άμα έχεις κέφι βγάλε μπουζί και χώστο μέσα στον κύλινδρο να δούμε τι λέει και τράβα βιντεάκι, ανέβαστο σωλήνα και βάλτο να το δούμε.
Υπόψη ότι τώρα μούρθε  ιδέα Idea  που τόδα ε ?

ΕΝΤΙΤ : Άμα σου πω ότι έκανα το ίδιο σε 3 σήμερα τι θα πείς ? Και μετά μου λες ότι δεν υπάρχει εγκεφαλική σύνδεση.....

καλή ιδέα, θα το κάνω στην πρώτη ευκαιρία..... άρε Σάββα.... μπας και είμαστε δίδυμοι....έχουμε πνευματική διασύνδεση 100Tb/s
Καλά κλαίω λέμε από τα γέλια......

Γιώργη μου δεν θυμάμαι για τη Ντόλυ τι λέγαμε καθόλου....
Ste7ios έγραψε:Για κολονοσκόπηση εγώ το φοβάμαι, μην μείνει κανένα LEDάκι μέσα και μετά κάνω την πυγολαμπίδα! Very Happy

Γιώργη πολύ θα ήθελα να το τεστάρω στο κινητό μου ή στο tablet με ένα adaptorάκι που έχω, αν και ήδη υποψιάζομαι τι σφάλμα θα πετάξει...
Την πυγολαμπίδα.....

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 27143
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Ste7ios Την / Το Πεμ Φεβ 16, 2017 8:32 pm

Στο iPhoni δεν έχει τέτοια. Έχει το lighting connector. Και δεν είναι και σίγουρο αν υπάρχει υποστήριξη για αυτές τις συσκευές. Δεν έχω βρει κάποιον που να το έχει κάνει.

Και με τον adaptor που έχω παίζει να πεταχτεί ένα πολύ ωραίο σφάλμα τύπου οτι η συσκευή τραβάει περισσότερο ρεύμα, αν και κάτι USB DAC που έχω (κάρτες ήχου) παίζουν μια χαρά... Αλλιώς παίζει η εκδοχή με τον πρόσθετο WiFi broadcaster που έχει στα 14€ αν θυμάμαι καλά...
Ste7ios

Αριθμός μηνυμάτων : 1052
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2016
Τόπος : Athens

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Δευ Φεβ 27, 2017 11:48 am

Να ενημερωθεί λιγο το θέμα

Σέρβις 24.000 χλμ στο SH μου :

Αλλαγή Λάδι Κινητήρα, Αλλαγή Φίλτρο Λαδιού, Αλλαγή Λάδι Μετάδοσης, Αντικατάσταση Φίλτρο Αέρα, Μπουζι, Σιαγωνιων Συμπλέκτη ( δεν είχαν περιθώριο για τρίψιμο οι παλιές ), αντίβαρα σιαγωνων συμπλέκτη, Καθάρισμα μετάδοσης κ ρύθμιση βαλβίδων (οι 3 εντός των οριων η μια ήθελε άλλο καπελωτο)

Σύνολο ανταλλακτικά & εργασία με απόδειξη γτ η πληρωμή εγινε με κάρτα 200 €.

Θανος.Κ

Αριθμός μηνυμάτων : 1430
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2013
Τόπος : Προτεκτοράτο Ε.Ε.

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 27, 2017 1:35 pm

Καινούργιο το εργαλείο.

Αντίβαρα σιαγώνων συμπλέκτη ? Δεν ξέρω να υπάρχει τέτοιο πράμα.
Μήπως εννοούμε ράουλα βαριατόρ ?

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Δευ Φεβ 27, 2017 4:15 pm

[quote="Savvas"]Καινούργιο το εργαλείο.

Αντίβαρα σιαγώνων συμπλέκτη ? Δεν ξέρω να υπάρχει τέτοιο πράμα.
Μήπως εννοούμε ράουλα βαριατόρ ?[/quote]

Τα στρογγυλα σιδεράκια που πατανε πανω οι σιαγονες στο συμπλέκτη. Κ εγώ τα είδα πως έπαιζαν κ πως σταμάτησαν να παίζουν μολις τα άλλαξε. Κατι μικρές ροδέλες ειναι.

Εαν δεν έκοβε απόδειξη θα έπεφτε το κόστος μιας κ πληρώθηκε κ ο ΦΠΑ.

Πιστεύω θα επαιζα γύρω στα 150 €. Αν ήθελε να με κλέψει θα άλλαζε κ γλυστρες . Αντιθετα επέμεινε να αλλαχθουν οι γλυστρες στο επόμενο. Πχ φιλτρο λαδιου εγω το αλλάζω κ το ξερει

Σαφώς κ κάποιος που το εχει κ εχει τα εργαλεία τα φτιάχνει μόνος του κ δε πληρώνει εργατικά. Εργασία χρέωσε για 2 ώρες σχεδόν που ασχολήθηκε 60 €.

Η χρέωση της εργασίας ειναι 45 € ανα ωρα.

Θανος.Κ

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Δευ Φεβ 27, 2017 5:31 pm

Θάνο,
Αντίβαρα σιαγόνων συμπλέκτη δεν υπάρχουν.
Κάτι άλλο θα εννοείς, αν θέλεις διευκρίνισε, έχει δίκιο ο Σάββας.
Σου παραθέτω όλον τον Συμπλέκτη (και στα Ελληνικά) - αντίβαρα δεν υπάρχουν.
Μιλάμε ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ (ΠΙΣΩ δηλαδή)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
gprhellas

Αριθμός μηνυμάτων : 2444
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2014
Τόπος : ΡΑΦΗΝΑ/ΑΤΑΛΑΝΤΗ/ΑΙΓΙΟ

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Δευ Φεβ 27, 2017 7:14 pm

Τις ασφάλειες σχηματος ε Γιώργη είχα ξεκολιασει..Όπως κ τα ελαστικά σινεμπλοκ. κ εσύ κ ο Σάββας δικιο ειχατε. Δε θυμάμαι εαν προβλεπεται αλλαγή τους όταν αλλάζουν σιαγωνες συμπλεκτη Η γτ τις ανέφερε σαν αντίβαρα. Να με κορόιδεψε;; Τι να πω. Πάντως οι σιαγωνες δεν είχαν υλικό.

Ετριψε κ τη πλάκα κίνησης. Ανέμενα οτι θα άντεχαν οι διαγωνες 30.000 χλμ. Πριν αλλαχθουν όταν έβαζα εμπρός (κυρίως το πρωι) δε γύρναγε ο τροχός (αυτο το μικρό κομπλαρισμα που κάνει ο συμπλέκτης κ γυρνάει ελαφρώς η πίσω ρόδα )

Πλεον το κάνει κανονικά όπως το έκανε.

Θανος.Κ

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Δευ Φεβ 27, 2017 7:27 pm

οκ,
μια χαρά σου πήρε,
εγώ με μια σούμα τα έβγαλα υλικά μόνο 150€ περίπου.
(σιαγόνες μαμά honda έχω πάρει και εγώ και τις έχω ήδη βάλει σε παλαιό συμπλέκτη που μου ειχε αφήσει ο Σαββας αλλά δεν τον έχω ακόμα αλλάξει)
(με τις βαλβίδες μέσα - μιας και έχω ρυθμίσει και εγώ εκεί βαλβίδες μόνο - μου είχε πάρει 25 ευρώ με απόδειξη)
gprhellas

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Δευ Φεβ 27, 2017 7:50 pm

Φιλε μου καλέ σαφώς κ δε μπορούσα να μη το φτιάξω. Από τη στιγμή που δεν εχω τις γνώσεις να προχωρήσω σε τέτοιο επίπεδο (δηλαδή αλλαγή συμπλέκτη κλπ) αλλα ούτε κ τα εργαλεία να το κάνω θα πήγαινα στο Χρήστο.

Νομίζω ειναι από τους τίμιους μάστορες. Βέβαια θεός δεν ειναι...ποιος ειναι άλλωστε απλά έως στιγμής κάνει σωστη δουλεία

Και εγω μια σούμα που έκανα μετα το σέρβις εκεί υπολογιζα. 180-220 ευρώ. Αν δεν έκοβε απόδειξη θα ήμουν στα 140-150

Έκανα προχθές το βράδυ κ μια βολτα άνοιγμα από Αεροδρόμιο έως Καισαριανή να δω εάν μετα τη ρύθμιση βαλβίδων θα έχουμε τα 140+ ανετα.

Μια χαρά τα εχει. Ανάβαση Εθνικής προς Νέα Ερυθραια σημερα με 3/4 του γκαζιού 140 σταθερά στο κοντέρ. Αυτο που ήθελα.

Απλά νόμιζα ότι θα άντεχαν 30.000χλμ οι σιαγωνες. Κακως μαλλον το νόμιζα γτ με δασκαλέψει ο Σάββα οτι αφού κινείται στο κέντρο θα ήθελα νωρίτερα συμπλέκτη λογω φθορας

Πλέον το σκούτερ "αρπάζει" όπως στις αρχές. Και βέβαια έπρεπε να βάλω τιμές ώστε να υπάρχει μια αναφορα πόσο κοστίζει ένα σέρβις 24.000 χλμ εν έτσι 2017 ως μπούσουλας.

Αν υπάρχει η δυνατότητα καλό θα ήταν στο πρώτο ποστ να έμπαινε το αρχικό ποστ. Δε ξέρω αν μπορεί η πλατφόρμα κ η διαχείριση να το κάνουν.
Θανος.Κ

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 27, 2017 8:11 pm

Ας μείνει κείθε πούναι το ποστ μια χαρά είναι, όποιος θέλει να διαβάσει θα διαβάσει όποιος δε θέλει δεν..... ποτέ των ποτών οπότε γιατί να κάνω άσκοπη νίλα?

Στα λοιπά δεν κατάλαβες καλά νομίζω Θάνο, ο Χρήστος είναι εξαιρετικός μάστορας, κανείς δεν είπε τίποτα περί κοροϊδίας, δεν κατάλαβα τι εννοούσες διότι δεν υπάρχει αυτό το πράμα γιαυτό και ρώτησα, λύθηκε όλα καλά, κατάλαβα τώρα τι αλλάχθηκε μια χαρά.
Αντίβαρα στον συμπλέκτη απλά δεν υφίστανται.
Ξέρεις ότι το ξέρω σαν την τσέπη μου οπότε άμα λέω κάτι ξέρω τι λέω και τι ρωτάω και τι επισημαίνω, με λίγα λόγια σημαίνει ψάξου κάπου υπάρχει λάθος κλπ.

Όσο αφορά τον μάνα και τον aftermarket τα πράγματα επίσης είναι απλά.

Θέλεις άνεση - βελουτέ συμπεριφορά και μικρή χιλιομετρική απόδοση ? ΜΑΝΑ HONDA.

Θέλεις να βγάζει χιλιόμετρα αλλά η συμπεριφορά στις εκκινήσεις μπορεί νάναι λίγο ποιο άγρια με πιθανά τραντάγματα και να θέλει παίξιμο στο γκάζι για να τα αποφύγεις? NEWFREN ή ακόμα φθηνότερα κόλλημα υλικού στη Χάρη Πάτση με 25 ευρώ μου φαίνεται μούχε πει ο Αλέξανδρος που τόκανε σχετικά πρόσφατα και από χλμ ? Τον ξεχνάς. Αυτό θα εφαρμόσω στο Γιαμαχάκι όταν έρθει η ώρα και θα τον ξεχάσω για πολλά χρόνια.

Απλά πράγματα ανάλογα με το τι   θέλει ο καθενας και με το  πόσα λεφτά θέλει να διαθέσει.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Κυρ Ιουλ 16, 2017 12:25 pm

Σέρβις 30.000χλμ (δυστυχώς όχι γτ κάνω βόλτες αλλα ελεω χλμ γραφείου)

Το σέρβις το έκανα στο γνωστό πλέον Χρήστο Καραγεωργο.

Αλλαγή λάδια (Motul OXI Honda, εγω τα πηγα), αλλαγή φίλτρο λαδιού κινητήρα, αλλαγή λάδι τελικη μεταδοσης (εγω το ζητάω κάθε φορα μιας κ ζοριζρται το μότο σε κίνηση αστική), αλλαγή τακάκια εμπρός πισω Honda (μπροστά είχε τελειώσει ενδεχομένως να ψιλομαμησα κ το δίσκο θεωρω-ο τεχνίτης είπε ότι δε βλέπει κατι), αλλαγή φίλτρο αέρα.

Μετάδοση δεν άνοιξε εγω του είπα για να συγκρατηθεί το κόστος όσο γινόταν.

Σύνολο 100 ευρώ.

Καλα πήγε νομίζω.

Θανος.Κ

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Ιουλ 16, 2017 1:32 pm

Τι καλά ?
Άριστα λέω εγώ μιας και τα μάνα τακάκια έχουν αν τα θυμάμαι καλά κανά 82άρι μπρος πίσω.
8-10 το φίλτρο = 90-92, άλλα 12 το φίλτρο αέρα τουλάχιστον (όλα τα γράφω από μνήμης) = 100-104, εργατικά τίποτα δεν σου πήρε ο Χρήστος φίλε, ότι έβγαλε πενιχρά από τα αναλώσιμα. 

Από μένα άλλο ένα ΕΥΓΕ !  cheers cheers cheers

ΕΝΤΙΤ : Τα λάδια μετάδοσης ούτε καν τα υπολόγισα...

Savvas
Admin

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Σαβ Ιαν 20, 2018 8:26 pm

Σήμερα και επειδή έρχεται κρύο από εβδομάδα είπα να φορτίσω την μπαταρία του SH300 (Γκούφης)

όχι ότι παρατήρησα κάτι αλλά έτσι για περιέργεια.....

κάπου ξέθαψα έναν σούπερ ντούπερ προγραμματισμένο φορτιστή  που είχα πάρει πριν καμιά 8ετία και είπα να δοκιμάσω αν δουλεύει ......

και την φόρτισε πλήρως σε έξι ώρες (παρά δύο λεπτά)

Το ρεύμα το είχα προγραμματίσει μέγιστο 1Α , αλλά αμέσως έπεσε στα 0,5Α μέχρι 0,1Α ... έως ότου και φόρτισε πλήρως.

παραθέτω και σχετική φωτο.

gprhellas

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Σαβ Ιαν 20, 2018 8:37 pm

Είναι και για λιθίου το εργαλείο βλέπω !  Wink

Savvas
Admin

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Σαβ Ιαν 20, 2018 8:52 pm

Savvas έγραψε:Είναι και για λιθίου το εργαλείο βλέπω !  Wink

και υβριδικά μότο φορτίζει λέμε !!!
gprhellas

Δημοσίευση από captnemo Την / Το Σαβ Ιαν 20, 2018 10:00 pm

gprhellas έγραψε:Σήμερα και επειδή έρχεται κρύο από εβδομάδα είπα να φορτίσω την μπαταρία του SH300 (Γκούφης)

όχι ότι παρατήρησα κάτι αλλά έτσι για περιέργεια.....

κάπου ξέθαψα έναν σούπερ ντούπερ προγραμματισμένο φορτιστή  που είχα πάρει πριν καμιά 8ετία και είπα να δοκιμάσω αν δουλεύει ......

και την φόρτισε πλήρως σε έξι ώρες (παρά δύο λεπτά)

Το ρεύμα το είχα προγραμματίσει μέγιστο 1Α , αλλά αμέσως έπεσε στα 0,5Α μέχρι 0,1Α ... έως ότου και φόρτισε πλήρως.

παραθέτω και σχετική φωτο.

Φίλε Γιώργη οι συγκεκριμένοι φορτιστές της SKYRC iMAX είναι ποιοτικοί και χρησιμοποιούνται πολύ σε RC(τηλεκατευθυνόμενα).
Έχει και κάποια άλλα μοντέλα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
captnemo

Αριθμός μηνυμάτων : 1088
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2013

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Ιαν 21, 2018 8:06 am

ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ:
Μια χαρά, υπόψη οι φορτιστές γιατί βλέπω ότι με 16 ευρώ έχει αν δεν κάνω λάθος τον ίδιο.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Κυρ Ιαν 21, 2018 11:44 am

iMAxRC B6ac Pro:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
gprhellas

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Παρ Μάης 04, 2018 7:03 pm

Ενημερωση: Εμπρός τακάκια Honda 52€

[Αλλαχθηκαν σημερα , αν κ είχαν λίγον ψωμί ( τη πρώτη φορα τα χα τερματισει) μια που βρεθηκε στο συνεργείο για έλεγχο από τη πτώση το Sh]

Τι σου ειναι όμως η χρήση σε κίνηση εντός πόλης. Τα πρώτα από το εργοστάσιο έβγαλαν 30,000 χλμ που τοτε κινούνταν για 20,000 χλμ κυρίως σε επαρχιακό.

Τα δευτερα έβγαλαν 12,000 χλμ περίπου σε σκληρή χρήση πολης
Θανος.Κ

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Παρ Μάης 04, 2018 9:32 pm

Μέσα στην πόλη έχει συνέχεια φρεναρίσματα φίλε μου και είναι λογικό να τρώγονται γρηγορότερα.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Παρ Μάης 25, 2018 9:13 am

Ενημέρωση: Πριν κανα 25νθημερο πήγα στο Χαραλαμπακη στο Αιγάλεω για λάδια.

Μιας κ έφταναν τα προβλεπομενα χλμ για το σέρβις των 42.000

Τα γνωστά Motul 10-30 JASO MB αγοράστηκαν με 9€ το λίτρο. Ο Κος Χαραλαμπακης μου είπε ότι τα χε στη τιμη αυτή ως προσφορα ( από 13,5 €)

Άσχημο το παραπάνω νέο, μιας κ πλέον οι τιμές της μιας ενναλακτικης λύσης έξισωθηκαν με το αντίστοιχο της Honda

Υγ. Mods το έβαλα εδω να υπάρχει. Αν θεωρείτε οτι πρέπει να μπει στο φτιαξτο μονο σου ελεύθερα διαμορφωστε
Θανος.Κ

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Παρ Μάης 25, 2018 9:19 am

Θανος.Κ έγραψε:Ενημέρωση: Πριν κανα 25νθημερο πήγα στο Χαραλαμπακη στο Αιγάλεω για λάδια.

Μιας κ έφταναν τα προβλεπομενα χλμ για το σέρβις των 42.000

Τα γνωστά Motul 10-30 JASO MB αγοράστηκαν με 9€ το λίτρο. Ο Κος Χαραλαμπακης μου είπε ότι τα χε στη τιμη αυτή ως προσφορα ( από 13,5 €)

Άσχημο το παραπάνω νέο, μιας κ πλέον οι τιμές της  μιας ενναλακτικης λύσης έξισωθηκαν με το αντίστοιχο της Honda

Υγ. Mods το έβαλα εδω να υπάρχει. Αν θεωρείτε οτι πρέπει να μπει στο φτιαξτο μονο σου ελεύθερα διαμορφωστε
Αν τα πάνε 13,5 θα τους μείνουν στο ράφι Θάνο. Μην ανησυχείς στα 9 είναι τόσο καιρό που παίρνουμε.

Με 13,5 βρίσκουμε και άλλα εφάμιλλης ποιότητας και όχι μόνο μην πω ότι με ένα ευρώ παραπάνω παίρνουμε αγωνιστικά.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Παρ Μάης 25, 2018 10:06 am

Στον χαραλαμπάκη πριν το οδοιπορικό της Πελοποννήσου είχα πάρει 1 Lt το ίδιο
Motul 10-30 JASO MB (9€) και με 13.66€/L είχα πάρει και 3L V300 αγωνιστικά.
(όλα μαζί 50€)

gprhellas

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Παρ Μάης 25, 2018 10:08 am

gprhellas έγραψε:Στον χαραλαμπάκη πριν το οδοιπορικό της Πελοποννήσου είχα πάρει 1 Lt το ίδιο
Motul 10-30 JASO MB (9€) και με 13.66€/L είχα πάρει και 3L V300 αγωνιστικά.
(όλα μαζί 50€)

Α γειά σου, αυτά εννοώ.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Παρ Μάης 25, 2018 2:03 pm

Δυστυχώς τα 300v δε ειναι Jaso MB.

Βέβαια κάτοχοι βάζουν ΜΑ κ ΜΑ2 (επιλογές ειναι αυτές του καθενός). Πχ είδα Sh300 mod 2015 να ζητάει ο ιδιοκτήτης - εργαζόμενος του Σαρακακη να μπουν Liqui Molly σε σέρβις 1000 χλμ.

Από εκεί πέρα εαν τα Motul εχουν ίδια τιμή με τα Honda ειναι δωρον άδωρον κατ εμέ η επιλογή τους.

Προσωπικά φιλοι μου εγω δεν βλεπω πλέον διαφορες στη κατανάλωση λαδιου/1000 με τα Motul ( Όταν τα πρώτο έβαλα στις 12,000 χλμ εβλεα μικρή διαφορά υπέρ των Motul). Χλμ 42.000+ συνολικα
Θανος.Κ

Σελίδα 42 από 43 Επιστροφή  1 ... 22 ... 41, 42, 43  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης