SH 300i - Βελτιώσεις.

Σελίδα 35 από 37 Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Απ: SH 300i - Βελτιώσεις.

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Πεμ Φεβ 11, 2016 8:56 am

Συνεχίζω σε άλλο ποστ τις σκέψεις περί ροδέλας.

Όλα τα παρακάτω είναι σκέψεις και δεν ξέρω κατά πόσο είναι πραγματικότητα φυσικά εκτός άμα μπούνε όλα πάνω και δοκιμαστούν αφού κάτσουν και στρώσουν.Μετά με ανοίγματα μετάδοσης και προσθαφαιρέσεις βλέπεις τι γίνεται και με ποιον συνδυασμό. Μόνο έτσι θα δει κάποιος την αλήθεια.

Για να γλυτώσω όμως τα 4 ανοίγματα - δοκιμές κάνω μερικές σκέψεις που μπορεί να ισχύουν μπορεί και όχι.

Πάμε λοιπόν.

Ας θυμηθούμε πως δουλεύει η CVT μετάδοση σε 3D : 

Βλέπουμε λοιπόν ότι στο βαριατόρ ξεκινά ο ιμάντας από ψηλά και στον συμπλέκτη από χαμηλά.

Βάζοντας την εν λόγο ροδέλα τι θα συμβεί ?
Θα απομακρυνθούν τα πιάτα του βαριατόρ κατά 0,5 χιλιοστά οπότε ο ιμάντας θα βρίσκεται ψηλότερα κατά την εκκίνηση.

Τι σημαίνει λογικά αυτό?

Ότι αντί για τα 20 χλμ πούχουμε εκκίνηση με την μαμά κατάσταση θάχουμε σε χαμηλότερα χλμ εκκίνηση. Ή μήπως το αντίθετο ?

Εδώ θέλω τη γνώμη σας και είναι για δυνατούς λύτες αυτό το σταυρόλεξο.

Σας παρακαλώ όμως αιτιολογείστε την άποψή σας όσο το δυνατόν λεπτομερέστερα για να γίνει κατανοητή. Εγώ αυτό θέλω να καταλάβω και τα υπόλοιπα τα ξέρω. Για να γλυτώσω κανά δύο εξτρά ανοίγματα μετάδοσης το ρωτάω. Άμα δεν βρούμε άκρη θα δω τι θα κάνω.

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 27832
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από alkone Την / Το Πεμ Φεβ 11, 2016 9:07 pm

Σαββα καλησπερα,θα σου απαντησω εν συντομια,περιεγραψες την θεση του ιμαντα κ των τροχαλιων αναποδα,ρελαντι εχεις χαμηλα ιμαντα στο βαριατορ,φαντασου σαν το μικρο γραναζι μπροστα σε μια μηχανη,με τον αποστατη πετυχαινεις να ανοιξουν πιο πολυ τα πιατα με αποτελεσμα να κατεβει πιο κατω ο ιμαντας σαν να εβαλες δλδ μικροτερο σε αριθμο δοντιων γραναζι μπροστα σε αντιστοιχη μοτο με ταχυτητες,κοινως εχεις καλυτερη επιταχυνση απο χαμηλα κλπ,αυτο το συστημα δν ξερω κατα ποσο επηρεαζει την τελικη γτ αυτη εξαρταται απο το κλεισιμο φτερωτης κ βαριατορ(Ποσο ψηλα θα ανεβει ο ιμαντας,οσο ψηλοτερα=μεγαλυτερη τελικη) που προκαλειται οσο ανεβαινουν οι στροφες του κινητηρα

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο για αρχη
alkone

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014
Τόπος : Athens

Δημοσίευση από alkone Την / Το Πεμ Φεβ 11, 2016 9:16 pm

Σαββα θα ηθελα αν σου ειναι ευκολο να ζυγισεις το βαρος του μαλοσι,παχος κ υψος του πειρου του,κ μια φωτο σε συγκριση διπλα διπλα μαμα με μαλοσι οπου να φαινονται οι ραμπες που ανεβοκατεβαινουν οι μπιλιες κ στα δυο βαριατορ,κ μια φωτογραφια-συγκριση το πιατο μαλοσι με το γνησιο(αυτο που κραταει τις μπιλιες,κ ενα ζυγισμα κ σε αυτο)

Δν ζηταω πολλα εε

Το βασικοτερο απο ολααα,καλοριζικο κ καλες βολτες!!
alkone

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Πεμ Φεβ 11, 2016 9:39 pm

alkone έγραψε:Σαββα καλησπερα,θα σου απαντησω εν συντομια,περιεγραψες την θεση του ιμαντα κ των τροχαλιων αναποδα,ρελαντι εχεις χαμηλα ιμαντα στο βαριατορ,φαντασου σαν το μικρο γραναζι μπροστα σε μια μηχανη,με τον αποστατη πετυχαινεις να ανοιξουν πιο πολυ τα πιατα με αποτελεσμα να κατεβει πιο κατω ο ιμαντας σαν να εβαλες δλδ μικροτερο σε αριθμο δοντιων γραναζι μπροστα σε αντιστοιχη μοτο με ταχυτητες,κοινως εχεις καλυτερη επιταχυνση απο χαμηλα κλπ,αυτο το συστημα δν ξερω κατα ποσο επηρεαζει την τελικη γτ αυτη εξαρταται απο το κλεισιμο φτερωτης κ βαριατορ(Ποσο ψηλα θα ανεβει ο ιμαντας,οσο ψηλοτερα=μεγαλυτερη τελικη) που προκαλειται οσο ανεβαινουν οι στροφες του κινητηρα

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο για αρχη
Καλησπέρα φίλε μου.

Σωστά.
Δυστυχώς δεν μπορούσα να το πω έτσι γιατί θα ερχόταν σε αντίθεση με το βίντεο πούβαλα και θα μπερδευόταν ο κόσμος που θα το διάβαζε.

Σωστή και η εξήγηση θα κοντύνει υπερβολικά και δεν νομίζω ότι θα ανέβει ο ιμάντας μετά τέρμα πάνω οπότε μάλλον θα χάσω τελική πράγμα που προσωπικά δεν θέλω.

Από την άλλη το Μαλόσι κάνει ακριβώς αυτό, προσθέτει δηλαδή αν υπήρχαν ταχύτητες μία κάτω και μια πάνω και ανεβάζει παραπάνω τον ιμάντα οπότε ίσως μια δοκιμή έτσι και αλλιώς νάδινε τελικά την εξήγηση.

Δεν βλέπω να το αποφεύγω τελικά το λύσε - δέσε.

Βεβαίως και βοήθησες.
alkone έγραψε:Σαββα θα ηθελα αν σου ειναι ευκολο να ζυγισεις το βαρος του μαλοσι,παχος κ υψος του πειρου του,κ μια φωτο σε συγκριση διπλα διπλα μαμα με μαλοσι οπου να φαινονται οι ραμπες που ανεβοκατεβαινουν οι μπιλιες κ στα δυο βαριατορ,κ μια φωτογραφια-συγκριση το πιατο μαλοσι με το γνησιο(αυτο που κραταει τις μπιλιες,κ ενα ζυγισμα κ σε αυτο)

Δν ζηταω πολλα εε

Το βασικοτερο απο ολααα,καλοριζικο κ καλες βολτες!!

Πρώτα θα μετρηθεί - ζυγιστεί το MALOSSI (ζύγισμα χονδροειδές βέβαια γιατί δεν έχω ζυγαριά ακριβείας αλλά μια για μαγειρική της κυράς).

Μετά αφού βγει καθαριστεί κλπ θα ζυγιστεί κλπ το μάνα οπότε θα αργήσει η ιστορία λίγο.

Ότι θυμηθώ και μπορώ θα κάνω.

Ευχαριστώ θα δείξει τι λέει.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από nks1967 Την / Το Παρ Φεβ 12, 2016 10:09 am

Μία δοκιμή θα λύσει πολλές απορίες. Θα συμφωνήσω και εγώ με το φίλο, ότι η ροδέλα δεν θα αφήνει να κλείνουν τα "πιάτα" τελείως, άρα ίσως να χάσεις λίγο σε τελική, όμως σε ροπή-ρεπρίζ, θα είσαι καλύτερα καθώς το εμπρός "γρανάζι" θα είναι κάτι τι μικρότερο καθώς δεν θα ανοίγει τέρμα.
nks1967

Αριθμός μηνυμάτων : 443
Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2015
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Παρ Φεβ 12, 2016 11:25 am

nks1967 έγραψε:Μία δοκιμή θα λύσει πολλές απορίες. Θα συμφωνήσω και εγώ με το φίλο, ότι η ροδέλα δεν θα αφήνει να κλείνουν τα "πιάτα" τελείως, άρα ίσως να  χάσεις λίγο σε τελική, όμως σε ροπή-ρεπρίζ, θα είσαι καλύτερα καθώς το εμπρός "γρανάζι" θα είναι κάτι τι μικρότερο καθώς δεν θα ανοίγει τέρμα.
Χμμμ να χαθεί τελική δεν θα τόθελα με τίποτα γιατί αναγκαστικά κυρίως στις επιστροφές από σχετικά μεγάλες βόλτες ερχόμαστε από εθνική και η πορεία είναι 130-140 σερί από Θήβα όταν πάμε κατά Βορά και από Τρίπολη ή Κόρινθο από το Νότο.

Και οι ρεπρίζ όμως επιθυμητές και γιαυτό το λόγο το βάζω προκειμένου στον επαρχιακό που παίζει στο 70% και ίσως παραπάνω στις βόλτες μας να αντιμετωπίζω δύσκολες καταστάσεις ευκολότερα.

Και ξαναλέω πως από ότι φοβάμαι μάλλον δεν θα ξεφύγω και βλέπω τουλάχιστον δύο ανοίγματα στην μετάδοση για να δω πως είναι με ροδέλα και χωρίς αυτή και με 14άρια πάντα σε πρώτη φάση τουλάχιστον.

Ευτυχώς δεν είναι του χαρακτήρα μου να βιάζομαι να τα κάνω οπότε μιας και έχω καβάντζα αρκετών χλμ πριν του μεγάλου σέρβις αν θυμάμαι καλά 1.700 - 1.800 θα καλυτερέψει και ο καιρός και μετά θάναι ευκολάκι να γίνουν οι δοκιμές με όλες τις εναλλακτικές.

Ευχαριστώ Νίκο.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 8:44 pm

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 8:52 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Savvas
Admin

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 9:07 pm

Που τα βρισκεις....
gprhellas

Αριθμός μηνυμάτων : 2564
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2014
Τόπος : ΡΑΦΗΝΑ/ΑΤΑΛΑΝΤΗ/ΑΙΓΙΟ

Δημοσίευση από SHakias Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 9:18 pm

Είδα και εγώ ποστ στης βελτιώσεις και σκέφτηκα"έβαλε το mallossi ο Σάββας" Very Happy
Ωραία τα led έχουμε κανένα ηλεκτρολόγο να μας τα φτιάξει ;
Αν και δείχνει να έβαλε από το καινούργιο;;
SHakias

Αριθμός μηνυμάτων : 652
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2015

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 9:25 pm

gprhellas έγραψε:Που τα βρισκεις....  
Στα γειτονικά τρελοκομεία της Ιταλίας, έχουν βγάλει φτερά, έχουνε βάλει εξάτμιση που δεν είναι ότι καλύτερο, Μαλόσια και να τα αποτελέσματα.....με βλέπω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
SHakias έγραψε:Είδα και  εγώ ποστ στης βελτιώσεις και σκέφτηκα"έβαλε το mallossi ο Σάββας" Very Happy
Ωραία τα  led  έχουμε κανένα ηλεκτρολόγο να μας τα φτιάξει ;
Αν και δείχνει να έβαλε από το καινούργιο;;
Α ηλεκτρολόγο - ηλεκτρονικό ε ?

Σώθηκες φίλε μου, αυτό ρωτάω και εγώ με τα κωλοφωτάκια αλλά φως και απάντηση δεν βλέπω... No

Το ερχόμενο Σ/Κ βρέξει χιονίσει τέρμα τα δίφραγκα θα μπούνε επάνω γιατί άλλος χρόνος δεν υπάρχει άμα θέλω να πάω στις 17 στο οδοιπορικό και να τα στρώσω κιόλας.

έσο έτοιμοι....

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Nikos sh300 Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 9:27 pm

Να γιατι δε πρεπει να αγοραζουμε την r εκδοση!Τα εχουν πιτσιρικαδες και τα σκιζουν!!!
Nikos sh300

Αριθμός μηνυμάτων : 697
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2014
Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 9:39 pm

Nikos sh300 έγραψε:Να γιατι δε πρεπει να αγοραζουμε την r εκδοση!Τα εχουν πιτσιρικαδες και τα σκιζουν!!!
Πιτσιρικαρία ανεξαρτήτως ηλικίας.....

Savvas
Admin

Δημοσίευση από SHakias Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 9:59 pm

τα έχουν σκίσει στην Ιταλία
Αλλα έχουν και ωραία φτιαξίματα!!
Ωραία το χρώμα που έχει βάλει πορτοκαλι με μαύρο χμχμ για να δω έχει σε plastic dip Very Happy
Να το βάψω και εγώ γιατί το βαρέθηκα να το βλέπω μαύρο.
SHakias

Αριθμός μηνυμάτων : 652
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2015

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 10:09 pm

Savvas έγραψε: έσο έτοιμοι....
GPR reporting, ΟΛΑ ΚΑΛΑ - ΣΚ θα χάσω πολλές θερμίδες.  pirat

SHakias έγραψε:  
να το βάψω και εγώ γιατί το βαρέθηκα να το βλέπω μαύρο.
εμένα με ρώτησες ? (....για το χρώμα) χε χε......  
gprhellas

Αριθμός μηνυμάτων : 2564
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2014
Τόπος : ΡΑΦΗΝΑ/ΑΤΑΛΑΝΤΗ/ΑΙΓΙΟ

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 10:10 pm

SHakias έγραψε: τα έχουν σκίσει στην Ιταλία
Αλλα έχουν και ωραία φτιαξίματα!!
Ωραία το χρώμα που έχει βάλει πορτοκαλι με μαύρο χμχμ για να δω έχει σε plastic dip Very Happy
Να το βάψω και εγώ γιατί το βαρέθηκα να το βλέπω μαύρο.
Ωωωω απο μόντα άλλο τίποτα κέφια νάχεις να βλέπεις.

Μόνο μην έχεις θέμα Μάνο με την άδεια ρε φίλε και σε γράψουνε και πληρώνεις τζάμπα ξέρω γω ?

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2016 10:12 pm

gprhellas έγραψε:
Savvas έγραψε: έσο έτοιμοι....
GPR reporting, ΟΛΑ ΚΑΛΑ - ΣΚ θα χάσω πολλές θερμίδες.  pirat

SHakias έγραψε:  
να το βάψω και εγώ γιατί το βαρέθηκα να το βλέπω μαύρο.
εμένα με ρώτησες ? (....για το χρώμα) χε χε......  
Μα πολλές λέμε όχι αστεία κάτσε για να μου ανέβει η πίεση και λίγο γιατί τώρα τρώω αλμυρά μιας και πήγα στην άλλη άκρη και έχω υπόταση....   ΜΠΑΖΟ σκέτο λέμε....

Για το χρώμα.....

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Μαρ 27, 2016 10:44 pm

Η επιπλέον <<πρώτη ταχύτητα>> στο MALOSSI επιβεβαιώνεται περίτρανα.
Στο ξεκίνημα έχουμε ΑΜΕΣΟ άρπαγμα σαν όντως όπως υποστηρίζει η Μαλόσι να προστέθηκε μία κάτω.

Μιλάει και για μία πάνω αλλά ακόμα δεν έχω ανοίξει να το δω, θα το δούμε και αυτό σύντομα.

Το ξεκίνημα δε είναι ΒΕΛΟΥΔΟ, δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αλλά τώρα είναι βελούδο.

Επιπλέον ο πίσω τροχός μου είχε καιρό να γυρίζει όταν είναι κρύο στο ρελαντί (αυξημένο ρελαντί μέχρι να ζεσταθεί ελέω αυτομάτου τσοκ ως γνωστόν). Τώρα γυρίζει.

Έκανα κάποια ανοίγματα ρεπρίζ στο ποτάμι 100-120 και δεν ξέρω αν είναι πλάσέμπο ή πραγματικότητα αλλά μούδωσε την εντύπωση πως έδινε καλά, πολύ καλά !

Savvas
Admin

Δημοσίευση από alkone Την / Το Σαβ Απρ 02, 2016 11:01 am

Καλημερα σε ολη την παρεα...

Σαββα καλοριζικο το βαριατορ κ καλες βολτες να το ευχαριστηθεις οσο μπορεις....περιμενω περισσοτερες εντυπωσεις απο την συμβιωση μαζι του μιας κ εχει περασει σχεδον μια βδομαδα κ δν εχεις ανεβασει καποιο ποστ ακομα!!
alkone

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Σαβ Απρ 02, 2016 8:15 pm

Ευχαριστώ !

Περιμένω ακόμα να σχηματίσω πλήρη εντύπωση αλλά με την ευκαιρία ας πω δύο λόγια με το τι έχω δει μέχρι σήμερα.

Κατ' αρχάς χρησιμοποιώ το <<ταξιδιάρικο>> set up με 14άρες μπίλιες.
Πακέτο μπήκαν το βαριατόρ, οι 14άρες μπίλιες και το λευκό ελατήριο πούχει η συσκευασία (έχει και 11άρες μπίλιες και μια ροδέλα για ανάλογα set up).Έχω ακόμα 4 set up που μπορώ να δοκιμάσω.

Επίσης μπήκαν καινούργιος ιμάντας και γλύστρες.

Πάμε τώρα στο τι έχω δει :

1.Ξεκινάει βελούδινα και ενώ περίμενα να ξεκινά με περισσότερες στροφές, χωρίς νάχω φυσικά στροφόμετρο, ότι ακούω, έχω την εντύπωση πως ξεκινάει αμεσότερα και με λιγότερες. Ξέρω είναι παράξενο αλλά αυτό έχω δει.
Στο σταντ ενω πριν δεν μου γύριζε ο τροχός όταν είναι κρύο, τώρα γυρίζει.
Στην πόλη μέσα και σε νορμάλ καθημερινή κίνηση έχει άριστη συμπεριφορά οδηγώντας νορμάλ, όπως είπα βελούδινη.
Αν όμως ξεκινήσεις με γκάζι από το φανάρι χωρίς ο αναβάτης να το αντιλαμβάνεται, παρά μόνο κάτι σαν <<κλωτσιά>> μετά την εκκίνηση, καταλαβαίνει ότι έχει φύγει σφαίρα, από τους καθρέφτες, μιας και σχεδόν οτιδήποτε για να μην πω τα πάντα είναι πολύ πίσω, ίσως νάτυχε γιαυτό θέλω και άλλο καιρό, από την άλλη πολλές φορές <<έτυχε>>, δεν ξέρω, δεν είμαι σίγουρος.

2.Στις ρεπρίζ όταν ανοίγεις γκάζι να περάσεις δίνει και γίνεται αντιληπτό, δίνει συνεχώς και χωρίς το παραμικρό κενό μέχρι να ξανακλείσεις το γκάζι. Αυτό μου αρέσει ιδιαίτερα.

3.Σε τελική τώρα άνοιξα μόνο μια φορά κατά τύχη αφού κατά λάθος βγήκαμε εθνική μετά την κακιά σκάλα στον κατήφορο (κατεύθυνση προς Αθήνα) και είδα με τα 3/4 του γκαζιού και τόκλεισα μετά τα 150+ πούχα χρόνια να δω.

4.Στην ανάβαση Συγγρού δυστυχώς τη μία βροχή καταρρακτώδης, την άλλη κίνηση τρομερή, άνοιξα λίγο στην αρχή μετά την στροφή από παραλιακή και ακαριαία ήρθαν τα 130, δεν ξέρω αν συνέχιζα τι θάβλεπα.
4.Από κατανάλωση είμαι ΑΚΡΙΒΩΣ στα ίδια με το ΟΕΜ μέχρι τώρα αλλά επιφυλάσσομαι και γιαυτό να περάσει καιρός.
Στην πόλη έχω σίγουρα τα ίδια, έξω σχεδόν σίγουρα γιατί ένα ταξιδάκι έκανα όλο και όλο χθες.

Θέλω νάμαι επιφυλακτικός σε ότι λέω γιατί ξέρετε όλοι πως με τη χαρά του νέου αυθυποβάλλεσαι και μπορεί να νομίζεις ότι κάτι γίνεται και νάναι πλασέμπο οπότε γιαυτό δεν έγραφα και γιαυτό διατηρώ επιφυλάξεις, θέλω καιρό ακόμα και πολλά χλμ αλλά νομίζω επί του παρόντος πως πάμε καλά.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Σαβ Απρ 02, 2016 8:19 pm

Συμπληρώνω :

Σε μια έξοδο από στροφή είχε και ντριφτάρισμα το έργο και αυτό θέλει προσοχή..

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Σαβ Απρ 02, 2016 8:24 pm

Μια χαρα θα ειναι.

Το σετ απ θεωρω ηδη εδειξε τα δοντια του δλδ την υστερηση στις ρεπριζ που πλεον δεν υφισταται ... Wink
Θανος.Κ

Αριθμός μηνυμάτων : 1460
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2013
Τόπος : Προτεκτοράτο Ε.Ε.

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Σαβ Απρ 02, 2016 8:34 pm

Σε κανά 6.000 χλμ και άμα ανοίξω για επιθεώρηση θα ξέρω άριστα. Wink

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Κυρ Απρ 03, 2016 1:22 pm

Τέτοια βλέπω και θα χώσω την κάμερα του gprhellas μου φαίνεται και θα καταγράφω χρόνους γιατί αν η θεόβαρη LEOVINCE τα κάνει αυτά τότε η σε σύγκριση ανοιχτότερη ARROW και ελαφρύτερη τι κάνει και άλλα ++++ οέο ?

0-100 σε 8,7, έναντι 10,9 μανούλα :

Και το τρομερό αφού λάβουμε υπόψη μας τα 172 κιλάκια του 300αριού ότι υπάρχουν κείθε έξω PCXόπουλα που γίνονται 170άρια με 130 κιλόπουλα και πάνε λένε και ένα δευτερόλεπτο κάτω (με εκκεντροφόρο βέβαια και κύλινδρο και ελατήρια βαλβίδων κλπ σωθικά κινητήρα και μετάδοσης), ε άμα το δω αυτό θα αρχίσω να γαργαλάω το PCXόπουλο γιατί θάχει απίθανο γέλιο λέμε...

Και πέρα από την πλάκα βλέπω τον κόσμο να επιστρέφει αφού δεν μπορεί να πάρει - συντηρήσει μεγάλα πλέον, στην βελτίωση κάργα.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Παρ Απρ 08, 2016 7:50 am

Μετά την τοποθέτηση του νέου set up παρατηρώ και μένω έκπληκτος γιατί περίμενα να συμβεί το αντίθετο καλύτερη κατανάλωση και μάλιστα μέσα στην Αθήνα βλέπω καταναλώσεις πούβλεπα μόνο σε ανοιχτό επαρχιακό.

Συγκεκριμένα στη μέση της ένδειξης του δείκτη βενζίνης ενώ πριν με βία άγγιζα τα 100 χλμ τώρα έχω 115 δηλαδή έχει κατέβει όπως φαίνεται κάτω από τα 3,5 λίτρα μέσα στην Αθήνα.

Βέβαια έχει ζεστάνει και ο καιρός και αυτό είναι πλεονέκτημα στην κατανάλωση οπότε βαστάμε ακόμα μικρό καλάθι να καταναλωθούν μερικά ρεζερβουάρ αλλά αυτό είδα και είπα να ενημερώσω να μη το ξεχάσω.
Επίσης το εργαλείο έχει πλέον πεντακάθαρο φίλτρο αέρα, καινούργιο μπουζί και γενικά όλα είναι καινούργια μιας και ολοκλήρωσα ένα μεγάλο και πλήρες σέρβις μαζί με λάδια φουλ συνθετικά στον κινητήρα και στην μετάδοση για να έχετε πλήρη εικόνα.

Savvas
Admin

Σελίδα 35 από 37 Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης