Μηχανες για Α1

Πήγαινε κάτω

Μηχανες για Α1

Δημοσίευση από IDontStopForCops Την / Το Κυρ Αυγ 05, 2018 11:58 pm

Καλησπέρα αλάνια μου, είμαι νέος στο φορουμ αλλα και στις μηχανές. Ξέρω πολλά πραγματα για τις μηχανες αλλα δεν εχω οδηγησει ακομα. Σε κατι μηνες θα παω για διπλομα Α1 και θελω να μου πειτε ποια μηχανη θα ηταν καλη για βολτες και σχολη, δουλεια.
Εχω στο νου μου τις: Yamaha YZF R125, Honda CBR 125, Aprilia RS4 125cc. (Δεκτές και οι δικές σας προτιμήσεις)
Οπως καταλαβατε μου αρεσει το στυλ supersport.
IDontStopForCops

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Μηχανες για Α1

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Αυγ 06, 2018 7:56 am

Καλημέρα και καλώς ήλθες στο  MOTO HELLAS FORUM.

Και τα τρία  που αναφέρεις είναι καλά μοτοσυκλετάκια.

Ως αναφορά την χρήση τους, έχουν τους περιορισμούς που επιβάλλονται από τα 125 κυβικά.
Βόλτες για παράδειγμα θα μπορείς να πας αλλά με περιορισμό στην ταχύτητα που θα μπορείς να κρατάς σε πορεία. Θα πηγαίνεις δηλαδή με 80 χλμ πορεία. Δεν θα μπορείς να πηγαίνεις με τελική συνέχεια διότι δεν θα αντέξουν. Οπότε μόνο επαρχιακό δίκτυο και δευτερεύουσες οδούς.

Με το καλό λοιπόν το δίπλωμα και πρώτα αγορά καλού κράνους και προστατευτικού εξοπλισμού ήτοι μπουφάν, γάντια, μποτάκια κατ' ελάχιστον και επιγονατίδες ή παντελόνι μοτοσυκλετιστικό. Μετά η αγορά της μοτό ή ταυτόχρονα όλα. Πρόσεξε γιατί η μοτό όσο όμορφη είναι για αυτά που προσφέρει άλλο τόσο δεν έχει μεγάλα επιτρεπόμενα περιθώρια λάθους.....

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 27173
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης