Αγορά ipad.........

Πήγαινε κάτω

Αγορά ipad.........

Δημοσίευση από Cube capacity Την / Το Σαβ Μάης 12, 2018 10:01 pm

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ προϊόντα της apple αλλά κοιτοντας για ταβλετ μου άρεσε ένα ipad 9.7.

Οκ το λειτουργικό συνηθίζεται .

Απλά εάν ξέρει κανείς να μου πει παίζει όλων των ειδών τις ταινίες;; Πχ mkv,avi κ.α η θα πρέπει να πέσει μετατροπή πρώτα;;

Διάβασα ότι όλα είναι μέσω itunes.

Για πείτε και γνωρίζεται αξίζει η αγορά του;;

Σε αντίστοιχα ανδροιδ οι τιμές ξεφεύγουν.

Cube capacity

Αριθμός μηνυμάτων : 403
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2017
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Αγορά ipad.........

Δημοσίευση από Ste7ios Την / Το Σαβ Μάης 12, 2018 10:32 pm

Out of the box υποστηρίζει H.264 σε m4v, mp4 ή mov containers.

Αλλά υπάρχουν ένα σωρό apps που παίζουν τα πάντα, ακόμη και το VLC.

Το iTunes χρειάζεται αλλά όχι για τα πάντα πια. Μεγάλο μέρος έχει πάει στο cloud...

Δες τα περί iPad στην πηγή: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Για μένα αξίζει. Απουσιάζουν πολλά απο τα ελαττώματα του Android και είναι πολύ πιο εύχρηστο. Θα έχεις μια συσκευή που θα υποστηρίζεται για πολύ καιρό, άμμεσα, και χωρίς θέματα ασφάλειας σε αντίθεση με το Android, που γενικά το βρίσκω απαράδεκτο...
Ste7ios

Αριθμός μηνυμάτων : 1107
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2016
Τόπος : Athens

Δημοσίευση από Cube capacity Την / Το Κυρ Μάης 13, 2018 11:41 am

Κοίτα σαν λειτουργικό σίγουρα είναι καλύτερο από ανδροιδ απλά το ανδροιδ είναι πιο εύχρηστο και οι συσκευές πιο φτηνές.

Κόλλημα δεν έχω με ανδροιδ απλά απλά κοιτοντας τάμπλετ για να πάρεις κάτι τις προκοπης σε ανδροιδ πρέπει να πας κοντά στο 500αρικο.

Ένω το βρήκα αυτό στα 290.

Από χαρακτηριστικά πως το βλέπεις γιατί άλλο πχ 2 γιγα για ραμ σε ανδροιδ και άλλο 2 για ραμ σε απλ.

Ipad 9.7 του 2017. Αυτό είναι το μοντέλο.
Cube capacity

Αριθμός μηνυμάτων : 403
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2017
Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Ste7ios Την / Το Κυρ Μάης 13, 2018 1:02 pm

Πιο εύχρηστο το Android δεν θα το έλεγα. Θα έλεγα ότι το iOS είναι βαρετά απλό! Very Happy Όταν το γνωρίσεις και το μάθεις (έχει πολύ σύντομο learning curve!) θα δεις πόσο πιο εύχρηστο είναι.

Πολλές φορές για να κάνουμε στη δουλειά κάτι, στο iOS αρκούσαν δυο tap, ελάχιστα λεπτά, ενώ στο Android έπεφτε πολύ παίδεμα, μέχρι να βρούμε πως το κάνουμε, και άλλο τόσο για να το κάνουμε...

Επειδή το iOS είναι εντελώς optimized σε συγκεκριμένο hardware, το αξιοποιεί όντως πλήρως και καλύτερα. Αν μπορούσαμε να το ποσοτικοποιήσουμε κάπως θα μπορούσαμε να πούμε ότι τα 2GiB RAM στο iOS είναι σαν 4 στο Android. Ή για αυτό και βλέπεις μερικές φορές hardware με χαμηλότερα specs να αποδίδει καλύτερα από τα αντίστοιχα του Android.

Τέλος πάντων προσωπικά δεν δίνω πια μεγάλη σημασία στα specs. Προσωπικά με ενδιαφέρει η συσκευή να τρέχει iOS, να γίνεται η δουλειά χωρίς σπάσιμο νεύρων, απροβλημάτηστα, και να είμαι καλυμμένος για καιρό (όχι όπως σε πετάνε με το Android)...
Ste7ios

Δημοσίευση από Ste7ios Την / Το Κυρ Μάης 13, 2018 1:05 pm

Σημαντικό: Πρόσεξε να σε καλύψει η χωρητικότητα καθώς δεν μπορείς να προσθέσεις αργότερα κάτι εξωτερικά.
Ste7ios

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης