Πλαϊνές βαλίτσες μοτό, βάσεις στηρίξεώς τους και όλα τα σχετικά.

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Απ: Πλαϊνές βαλίτσες μοτό, βάσεις στηρίξεώς τους και όλα τα σχετικά.

Δημοσίευση από aldel Την / Το Δευ Ιουν 19, 2017 12:52 pm

Στα δικάβαλα ταξίδια με τη γυναίκα, χρησιμοποιούμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]. Δένουν στη Φαίη χωρίς βάσεις και είναι ακλόνητα. Βγαίνουν και σε εξηντάρια (30-30).

Για την αδιαβροχοποίηση το μόνο που χρειάζεται να γίνει είναι να μπούν τα πάντα σε νάυλον σακκούλες και δεν βρέχεται τίποτα.
aldel

Αριθμός μηνυμάτων : 409
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2012
Τόπος : Αθήνα, Καβάλα, Βρυξέλλες...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από vagma Την / Το Δευ Ιουν 19, 2017 12:58 pm

θοδωρικο για σενα.............[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

60 ευρα συν τα σαμαρια ουτε με 200 ευρω συνολο και εχεις καθαρισει............[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] συν και εισαι εντελως κομπλε.............υπαρχει και σε πιο φθηνο.. στα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
vagma

Αριθμός μηνυμάτων : 1548
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2016
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευση από vagma Την / Το Δευ Ιουν 19, 2017 2:07 pm

δειτε και αυτο το σημαντικο βιντεο που θα σας λυσει ολες τις αποριες μεταξυ μαλακων και σκληρων πλαινων βαλιτσων..............

vagma

Δημοσίευση από vagma Την / Το Δευ Ιουν 19, 2017 2:19 pm

και για κατι γατακια που θελουν μπεμπες.............
vagma

Δημοσίευση από Doulke Την / Το Δευ Ιουν 19, 2017 6:32 pm

Είναι ανάλογα τι ακριβώς θες.

Η φτηνή και πιο εύκολη λύση είναι σαμάρια.100+50 οι βάσεις και είσαι κομπλέ.Και στις βροχές βάζεις τα καλύμματα απο πάνω και είσαι κομπλέ.

Επίσης σε περίπτωση πτώσης είναι λίγο καλύτερα απο βαλίτσες γιατι απορροφούν περισσότερη δύναμη.

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι οτι δεν είναι να τα αφήνεις καθόλου απτα μάτια σου γιατι είναι πανεύκολο να στα αδειάσουν.

Σε βαλίτσες έχω δει μόνο για πλαστικές και για μένα οι καλύτερες ή πιο ωραίες τουλάχιστον είναι οι v35.Αρκετός χώρος και λόγο του σχήματος τους μπαίνουν πιο μέσα και είναι πιο εμφανίσιμες και λίγο πιο αεροδυναμικές απο κάτι άλλα μπαούλα που υπάρχουν.

Μπαίνουν βγαίνουν σε 2 δευτερόλεπτα και μπορείς να τις αφήσεις και λίγο πάνω στο μηχανάκι (ποτέ μην αφήνεται πράγματα αξίας πάνω στην μηχανή,πάντα μαζί μας).

300+- οι βαλίτσες και 110 με 170 τα κάγκελα ανάλογα το μηχανάκι.Πιο ακριβή λύση απο τα σαμάρια αλλα πιο σίγουρη για μεγάλα ταξίδια.

Για πιο μικρά ταξίδια tailbag και tankbag και είσαι μια χαρά.
Doulke

Αριθμός μηνυμάτων : 79
Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2014

Δημοσίευση από vagma Την / Το Δευ Ιουν 19, 2017 11:22 pm

Μείον για τις πλαστικές το έξτρα βάρος,η άκαμπτη κατασκευη χωρίς ενδοτικότητα στα πλευρά για έξτρα πράγματα,εξτρα κόστος κλειδαριων ή καπακιων σε περίπτωση πτώσης,συν για τα σαμάρια το ανθεκτικό υλικό παρόμοιο των μπουφάν,η αλλαγή των φερμουάρ σε περίπτωση αστοχίας με ελάχιστο κόστος........εύκολη ρύθμιση στις βάσεις για τα σαμάρια μπρος πίσω ενώ στις πλαστικές ειναι συγκεκριμένες οι θεσεις.......
vagma

Δημοσίευση από Στησίλαος Την / Το Τετ Ιουν 21, 2017 1:57 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Μια που λέτε για σαμάρια. Όταν είχα το XT κατερχώμενος από Θεσσαλονίκη
Στησίλαος

Αριθμός μηνυμάτων : 1114
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2012
Τόπος : Ἐν Κανθάρου λιμήν

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Πεμ Ιουν 22, 2017 9:12 pm

lixouri έγραψε:
Savvas έγραψε:Τα σαμάρια αν βάλεις ποτέ θα δεις ότι όσο και να προσπαθήσεις θα γρατζουνίσουν το χρώμα, θα μετακινούνται και γενικά θα ασχολείσαι με δαύτα αντί να ασχολείσαι με το να περάσεις καλά στο ταξίδι σου. Αν δεν είσαι ψείρας όλα καλά, αν είσαι άστο καλύτερα γιατί το εγκεφαλικό παραμονεύει.

Αν βάλεις τα σαμάρια με τις απλές βάσεις που τα κρατάνε σε απόσταση από το μηχανάκι δεν έχεις πρόβλημα με γρατσουνιές κτλ.
Προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλά νομίζω ότι με τις βάσεις θα συμπεριφέρονται σαν βαλίτσες
Βεβαίως και θα συμπεριφέρονται έτσι σαν βαλίτσες δηλαδή και έχουν άπειρα πλεονεκτήματα πλην όμως αυτά της GIVI που έχουν και ωραιότατη βάση αν τα παρατήρησες παρουσιάζουν δυστυχέστατα προβλήματα στο φινίρισμά τους που ξεκολλάει μετά από λίγο.

Αν δεν διάβαζα - έβλεπα σε άλλα φόρουμ του εξωτερικού αυτά τα προβλήματα ούτε καν θάκανα τη συζήτηση γιατί έχουν τα πλεονεκτήματά τους τα σαμάρια έναντι των βαλιτσών όντως ΑΛΛΑ να πιάνουν καλά σε βάσεις όπως αυτά της GIVI αλλιώς προσωπικά δεν θέλω μετακινήσεις φορτίου και γδαρσίματα χρώματος ούτε ώρες να τα δένω κλπ.
vagma έγραψε:δειτε και αυτο το σημαντικο βιντεο που θα σας λυσει ολες τις αποριες μεταξυ μαλακων και σκληρων πλαινων βαλιτσων..............

Πολύ καλά τα λέει ο Ιταλός σύντροχος όντως και όσο αφορά ειδικά αυτή τη νέα μόδα των ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ πράγματι αλουμινένιων - πλαστικών είτε top case είτε side case συμφωνώ και επαυξάνω.
Αν τις θες για να κολλάς αυτοκόλλητα να δείχνεις <<βαρύς adv guy>>ή για σκαμνάκι - τραπεζάκι είναι δύναμη αλλά κατά τα άλλα και για μένα όχι με τίποτα .....Οι σύντροχοι που τις έχουν ξέρουν καλά τι γίνεται δυστυχώς γιατί τις πλήρωσαν και χρυσές... No

Όντως μέγα μειονέκτημα των σκληρών πλαστικών είναι το εξτρά βάρος των βάσεων (που για μένα εφόσον θάβαζα και για σαμάρια είναι αδιάφορο) και των ιδίων των βαλιτσών που φυσικά αυξάνει και την κατανάλωση.

Τώρα όσο αφορά την ενδοτικότητά τους σε πέσιμο από ιδία αντίληψη δυστυχώς σε πέσιμο μεγάλο και όχι με μηδενική ταχύτητα έχουν μια χαρά ενδοτικότητα και αντέχουν επίσης.

Οι της GIVI επίσης οι πλαστικές δοκιμασμένες σε μεγάλες νεροποντές δεν μπάζουν τίποτα από νερό όπως ανέφερα και σε παραπάνω ποστ. Εδώ διαφωνώ με τον σύντροχο Ιταλό απλά διότι έχω ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ οπότε δε πα να λέει ότι θέλει όποιος θέλει μούναι αδιάφορο παντελώς.
Εδώ δεν θα γελάσω καθόλου προσωπικά διότι βλέπω πολύ καλά σχεδιασμένα σαμάρια με βάση όπως τα θέλω προσωπικά με ύφασμα τεράστιας αντοχής χωρίς όμως να ξέρω αν το φινίρισμά του αντέχει ή θάναι σαν της GIVI.
Doulke έγραψε:Είναι ανάλογα τι ακριβώς θες.

Η φτηνή και πιο εύκολη λύση είναι σαμάρια.100+50 οι βάσεις και είσαι κομπλέ.Και στις βροχές βάζεις τα καλύμματα απο πάνω και είσαι κομπλέ.

Επίσης σε περίπτωση πτώσης είναι λίγο καλύτερα απο βαλίτσες γιατι απορροφούν περισσότερη δύναμη.

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι οτι δεν είναι να τα αφήνεις καθόλου απτα μάτια σου γιατι είναι πανεύκολο να στα αδειάσουν.

Σε βαλίτσες έχω δει μόνο για πλαστικές και για μένα οι καλύτερες ή πιο ωραίες τουλάχιστον είναι οι v35.Αρκετός χώρος και λόγο του σχήματος τους μπαίνουν πιο μέσα και είναι πιο εμφανίσιμες και λίγο πιο αεροδυναμικές απο κάτι άλλα μπαούλα που υπάρχουν.

Μπαίνουν βγαίνουν σε 2 δευτερόλεπτα και μπορείς να τις αφήσεις και λίγο πάνω στο μηχανάκι (ποτέ μην αφήνεται πράγματα αξίας πάνω στην μηχανή,πάντα μαζί μας).

300+- οι βαλίτσες και 110 με 170 τα κάγκελα ανάλογα το μηχανάκι.Πιο ακριβή λύση απο τα σαμάρια αλλα πιο σίγουρη για μεγάλα ταξίδια.

Συμφωνώ σε όλα Γιώργη εκτός από τα κόκκινα που έχω δοκιμάσει και σε πτώση τι λέει η κεντρική και ανάλογες είναι και οι πλαϊνές πλαστικές. 

Σκέψου - φαντάσου δε το εξής : 
Σε περίπτωση πτώσης θα λειτουργήσει καλύτερα ως <<μανιτάρι>> η πλαστική ή το σαμάρι ?
Η πλαστική εκτιμώ ότι θα κρατήσει το σχήμα της περισσότερο από το σαμάρι που λόγο υλικών είναι μαλακότερο - ενδοτικότερο αν βέβαια και τα δύο δεν φύγουν από τη θέση τους. Μιλάμε κυρίως για μικροχαζοστατικές πτώσεις ή με λίγα χλμ αλλιώς άστα να πάνε τι θα γίνει. 
vagma έγραψε:Μείον για τις πλαστικές το έξτρα βάρος,η άκαμπτη κατασκευη χωρίς ενδοτικότητα στα πλευρά για έξτρα πράγματα,εξτρα κόστος κλειδαριων ή καπακιων σε περίπτωση πτώσης,συν για τα σαμάρια το ανθεκτικό υλικό παρόμοιο των μπουφάν,η αλλαγή των φερμουάρ σε περίπτωση αστοχίας με ελάχιστο κόστος........εύκολη ρύθμιση στις βάσεις για τα σαμάρια μπρος πίσω ενώ στις πλαστικές ειναι συγκεκριμένες οι θεσεις.......
Το μεγάλο μείον που  παρέλειψες σύντροχε κατά την άποψή μου  για τα σαμάρια είναι το μη σταθερό δέσιμο και το <<παίξιμό τους>> ειδικά σε αυτά με ιμάντες χωρίς βάσεις στηρίξεως (για μονοκάβαλο γιατί με συνεπιβάτη κρατιούνται καλύτερα) και κατ' επέκταση το γρατζούνισμα - χαράκωμα του μοτό σε μεγάλα ταξίδια γεγονός που τόχουν διαπιστώσει πολλοί εξ ημών όπως ο Θοδωρής στο Οδοιπορικό πούχε τα σαμάρια του GPR αν και δικάβαλος.

Κατά την άποψή μου επίσης λέω ναι στα σαμάρια αλλά να έχουν βάσεις και να πιάνουν σε αυτές με σύστημα όπως των hard side cases και φυσικά νάναι και τα ίδια ανθεκτικά - αδιάβροχα χωρίς βάλε βγάλε σάκους και τέτοια.

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 27832
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Παρ Ιουν 23, 2017 8:57 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

enterprise-psi
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2827
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014
Τόπος : Sector 001

https://www.instagram.com/enterprise_psi/

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Σαβ Ιουν 24, 2017 9:06 am

enterprise-psi έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Στήριξη στον <<αέρα >>μεταξύ τους, τρύπημα χειρολαβές αν κατάλαβα καλά για να μπούνε......δεν μεγενθύνονται οι εικόνες να δούμε λεπτομέρειες..ευχαριστώ δεν θα πάρω. No

Savvas
Admin

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Σαβ Ιουν 24, 2017 10:10 am

Savvas έγραψε:
enterprise-psi έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Στήριξη στον <<αέρα >>μεταξύ τους, τρύπημα χειρολαβές αν κατάλαβα καλά για να μπούνε......δεν μεγενθύνονται οι εικόνες να δούμε λεπτομέρειες..ευχαριστώ δεν θα πάρω. No

Είναι μόνο για τύπου HARLEY τσόπερ , έχουν έτοιμες τρύπες εκεί οπότε είναι για αυτά τα μηχανάκια.
Δεν κάνουν για τα δικά μας.
gprhellas

Αριθμός μηνυμάτων : 2564
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2014
Τόπος : ΡΑΦΗΝΑ/ΑΤΑΛΑΝΤΗ/ΑΙΓΙΟ

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Σαβ Ιουν 24, 2017 10:40 am

Για να το έβαλα, σημαίνει οτι δεν θέλει τρύπες, και οτι κάνει για εμάς.  Το βρήκα στο cb500x forum:

Χρειάζεται σαν εξτρα, αυτό το σίδερο σαν Π που μπαίνει πίσω απο την πινακίδα, και ο τύπος προτείνει, να πετάξεις όλες τις βίδες που έχει η κινεζια και να πάρεις καινούργιες ανοξείδωτες.

enterprise-psi
Moderator

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Σαβ Ιουν 24, 2017 11:23 am

Έχεις δίκιο,
Ότι είπα πριν το παίρνω πίσω,
εμπρός πιάνει στις πατούρες του συνεπιβάτη και πίσω σε Π πίσω από την πινακίδα, καλό, !!!!!!
gprhellas

Αριθμός μηνυμάτων : 2564
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2014
Τόπος : ΡΑΦΗΝΑ/ΑΤΑΛΑΝΤΗ/ΑΙΓΙΟ

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Σαβ Ιουν 24, 2017 1:16 pm

Μετά τα νέα δεδομένα όντως δεν θέλει τρύπες αλλά και πάλι δεν μου κάθεται καλά στο μάτι γενικότερα..... Rolling Eyes

Savvas
Admin

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Σαβ Ιουν 24, 2017 3:44 pm

Ούτε εμένα μου γεμίζει το μάτι, αλλά ο κάτοχος κάνει ταξίδια σε χώμα και είναι μια χαρά. Από την άλλη τα έχει βάλει για πώληση, γιατί; Laughing

enterprise-psi
Moderator

Δημοσίευση από vagma Την / Το Σαβ Ιουν 24, 2017 5:36 pm

εμενα δεν μου αρεσει...................οι βασεις που εβαλα ειναι καλυτερες για σαμαρια και εχουν σχημα τελαρου...............σε αυτο το ισιο πραγμα πως θα δεσεις ομορφα και ωραια τα σαμαρια?................οι βασεις δεν εχουν τον λογο μονο του αποστατη απο τα πλευρικα πλαινα της μηχανης .............δημιουργουν και το πλαισιο οπου θα στηριξεις αφοβα τα σαμαρια............
vagma

Δημοσίευση από vagma Την / Το Σαβ Ιουν 24, 2017 5:53 pm

Savvas έγραψε:
lixouri έγραψε:
Savvas έγραψε:Τα σαμάρια αν βάλεις ποτέ θα δεις ότι όσο και να προσπαθήσεις θα γρατζουνίσουν το χρώμα, θα μετακινούνται και γενικά θα ασχολείσαι με δαύτα αντί να ασχολείσαι με το να περάσεις καλά στο ταξίδι σου. Αν δεν είσαι ψείρας όλα καλά, αν είσαι άστο καλύτερα γιατί το εγκεφαλικό παραμονεύει.

Αν βάλεις τα σαμάρια με τις απλές βάσεις που τα κρατάνε σε απόσταση από το μηχανάκι δεν έχεις πρόβλημα με γρατσουνιές κτλ.
Προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλά νομίζω ότι με τις βάσεις θα συμπεριφέρονται σαν βαλίτσες
Βεβαίως και θα συμπεριφέρονται έτσι σαν βαλίτσες δηλαδή και έχουν άπειρα πλεονεκτήματα πλην όμως αυτά της GIVI που έχουν και ωραιότατη βάση αν τα παρατήρησες παρουσιάζουν δυστυχέστατα προβλήματα στο φινίρισμά τους που ξεκολλάει μετά από λίγο.

Αν δεν διάβαζα - έβλεπα σε άλλα φόρουμ του εξωτερικού αυτά τα προβλήματα ούτε καν θάκανα τη συζήτηση γιατί έχουν τα πλεονεκτήματά τους τα σαμάρια έναντι των βαλιτσών όντως ΑΛΛΑ να πιάνουν καλά σε βάσεις όπως αυτά της GIVI αλλιώς προσωπικά δεν θέλω μετακινήσεις φορτίου και γδαρσίματα χρώματος ούτε ώρες να τα δένω κλ

Οι της GIVI επίσης οι πλαστικές δοκιμασμένες σε μεγάλες νεροποντές δεν μπάζουν τίποτα από νερό όπως ανέφερα και σε παραπάνω ποστ. Εδώ διαφωνώ με τον σύντροχο Ιταλό απλά διότι έχω ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ οπότε δε πα να λέει ότι θέλει όποιος θέλει μούναι αδιάφορο παντελώς.

εδω σαββα εχεις λαθος γιατι αλλιως κλεινει η πισω βαλιτσα στη σχαρα σου(πανω κατω) και αλλιως οι σκληρες πλαινες τυπου v35 που ανοιγουν δεξια η αριστερα...........για σκεψου το λιγο αυτο που ειπα..........
Εδώ δεν θα γελάσω καθόλου προσωπικά διότι βλέπω πολύ καλά σχεδιασμένα σαμάρια με βάση όπως τα θέλω προσωπικά με ύφασμα τεράστιας αντοχής χωρίς όμως να ξέρω αν το φινίρισμά του αντέχει ή θάναι σαν της GIVI.

εδω δεν γελαω για το συστημα που εβαλα............αλλα για καποιους κρυφομπεμπεδες.........
Doulke έγραψε:Είναι ανάλογα τι ακριβώς θες.

Συμφωνώ σε όλα Γιώργη εκτός από τα κόκκινα που έχω δοκιμάσει και σε πτώση τι λέει η κεντρική και ανάλογες είναι και οι πλαϊνές πλαστικές. 

εδω δεν συμφωνω σαββα...........αλλο η κεντρικη και το σκορτσο που θα παρει σε μια πτωση και αλλο η πλευρικη................καμια σχεση.........

Σκέψου - φαντάσου δε το εξής : 
Σε περίπτωση πτώσης θα λειτουργήσει καλύτερα ως <<μανιτάρι>> η πλαστική ή το σαμάρι ?
Η πλαστική εκτιμώ ότι θα κρατήσει το σχήμα της περισσότερο από το σαμάρι που λόγο υλικών είναι μαλακότερο - ενδοτικότερο αν βέβαια και τα δύο δεν φύγουν από τη θέση τους. Μιλάμε κυρίως για μικροχαζοστατικές πτώσεις ή με λίγα χλμ αλλιώς άστα να πάνε τι θα γίνει. 
vagma έγραψε:Μείον για τις πλαστικές το έξτρα βάρος,η άκαμπτη κατασκευη χωρίς ενδοτικότητα στα πλευρά για έξτρα πράγματα,εξτρα κόστος κλειδαριων ή καπακιων σε περίπτωση πτώσης,συν για τα σαμάρια το ανθεκτικό υλικό παρόμοιο των μπουφάν,η αλλαγή των φερμουάρ σε περίπτωση αστοχίας με ελάχιστο κόστος........εύκολη ρύθμιση στις βάσεις για τα σαμάρια μπρος πίσω ενώ στις πλαστικές ειναι συγκεκριμένες οι θεσεις.......
Το μεγάλο μείον που  παρέλειψες σύντροχε κατά την άποψή μου  για τα σαμάρια είναι το μη σταθερό δέσιμο και το <<παίξιμό τους>> ειδικά σε αυτά με ιμάντες χωρίς βάσεις στηρίξεως (για μονοκάβαλο γιατί με συνεπιβάτη κρατιούνται καλύτερα) και κατ' επέκταση το γρατζούνισμα - χαράκωμα του μοτό σε μεγάλα ταξίδια γεγονός που τόχουν διαπιστώσει πολλοί εξ ημών όπως ο Θοδωρής στο Οδοιπορικό πούχε τα σαμάρια του GPR αν και δικάβαλος.

και εδω διαφωνω.............μιλαω για σαμαρια που χρησιμοποιουνται συναμα με βασεις σταθερες..........σημεια δεσιματων εχουν τα σαμαρια πολλα και δικατους λαστιχοχταποδια...........εχω δοκιμασει απο κοντα και ξερω..........ειναι πολυ σταθερα και χωρις βασεις αλλα και με βασεις.............κυριως αυτα που εχουν ιμαντες βελκρο που ενωνονται μεταξυ τους αν τους βαλεις κατω απο το πισω καθισμα δεν μετακινουνται με καμια δυναμη...........

Κατά την άποψή μου επίσης λέω ναι στα σαμάρια αλλά να έχουν βάσεις και να πιάνουν σε αυτές με σύστημα όπως των hard side cases και φυσικά νάναι και τα ίδια ανθεκτικά - αδιάβροχα χωρίς βάλε βγάλε σάκους και τέτοια.

εδω συμφωνω...........

υγ1. αλλες βασεις χρειαζονται τα σαμαρια.........πιο απλες και φθηνες........καπου 60 ευρω τις εχω βαλει παραπανω...........και αλλες βασεις χρειαζονται οι πλαστικες-αλουμινενιες βαλιτσες που συνηθως εχουν πανω απο 120 ευρω............(λογω των ειδικων κουμποματων που εχουν)............ Very Happy
vagma

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Σαβ Ιουν 24, 2017 7:04 pm

Έχει αναφερθεί παραπάνω διεξοδικά και με τιμές πόσο κοστίζουν τα μεν και πόσο τα δε (βάσεις και σαμάρια - βαλίτσες).
Οικονομικότερα τα σαμάρια φυσικά παντού.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Nikos sh300 Την / Το Τρι Ιουλ 10, 2018 4:44 pm

Ενδιαφεροντα ολα αυτα. Κοιτουσα για βασεις πλαινων σαμαριων στα 60 και αλλα 50 με 75 για σαμαρια και εβγαινε στα 110 με 135 τελικη. Οτι πρεπει για εξορμησεις λιγων ημερων οικονομικα
Nikos sh300

Αριθμός μηνυμάτων : 697
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2014
Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από tsa Την / Το Δευ Ιουλ 23, 2018 7:22 pm

Εμένα πάλι, ο τύπος που μου πούλησε το μηχανάκι με το τριβαλιτσο ξέχασε να μου δώσει τη μια βάση από τις πλαϊνές. Αν πάω σε σίδερα τη μια που έχω θα μπορέσει να μου φτιάξει για την άλλη πλευρά; Αν δε καταφέρω κάτι μπορώ να αγοράσω τη μια βάση η πρέπει αναγκαστικά να πάρω πακέτο και τις δυο; Γνωρίζει κανείς; Της kappa είναι.
tsa

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 09/05/2018

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Ιουλ 23, 2018 7:45 pm

Από όσο γνωρίζω πωλούνται σε ζεύγος οι βάσεις των πλαϊνών .

Ο αντιπρόσωπος της GIVI είναι η [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] .Έχω την εντύπωση ότι και η KAPPA είναι της GIVI οπότε ένα τηλέφωνο θα δώσει απάντηση. Εναλλακτικά στον [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] πούχει και ανταλλακτικά των παραπάνω.

Savvas
Admin

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης