Καφεδοσυναντήσεις Παρασκευής.

Σελίδα 1 από 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Καφεδοσυναντήσεις Παρασκευής.

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 9:22 am

Μετά από την συζήτηση που κάναμε στο <<ότι μας καπνίσει>> και αφού υπάρχει ενδιαφέρον, ξεκινάμε αυτό το θέμα με τις συναντήσεις μας που θα γίνονται κάθε Παρασκευή.
Μέρα χαλαρότητας και έναρξης του Σαββατοκυριάκου, συνήθως προσιτή από όλους και αγαπητή μιας και <<Thank's God it's Friday>> που λένε και στα χωριά μας....

Η πρώτη μας συνάντηση θα γίνει την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου στις 19.30 ΕΔΩ (χάρτης).
Προγραμματίζουμε για το Skipper's αλλά αν δεν είναι ανοιχτό θα πάμε στο Kitchen 'n' Bar.
Θα βρεθούμε στις 19.30 στην είσοδο της Μαρίνας και θα δούμε επιτόπου που θα πάμε.

Κάθε αρχή και δύσκολη, θα βελτιωθούμε στην πορεία.

Ελπίζω να στηρίξετε όλοι οι φίλοι την προσπάθεια για να ευοδωθεί και να καθιερωθεί.
Θα δείτε πόσο καλύτερα θα δεθούμε σαν παρέα κατά τις συναντήσεις αυτές και πόσο θα βελτιωθεί ο τρόπος συζητήσεως όλων των θεμάτων που μας απασχολούν.

Καλή αρχή.

HONDA NC 750 X - YAMAHA CYGNUS X 125  -  HONDA LEAD 90 -  HONDA PCX 125 - HONDA PCX 150
Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 28167
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Καφεδοσυναντήσεις Παρασκευής.

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 10:25 am

Μέσα λογικά Very Happy

Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2918
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014
Τόπος : Sector 001

https://www.instagram.com/enterprise_psi/

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 10:40 am

enterprise-psi έγραψε:Μέσα λογικά Very Happy
Θα δείξει και για να το βάλω και εδώ να μη χαθεί ξεχαστεί......

Είπα λοιπόν ότι : 

Savvas έγραψε:Καλημέρα και καλή βδομάδα νάχουμε παιδιά ! 

Για το θέμα της συναντήσεως της Παρασκευής θα ανοίξει ειδικό θέμα στις <<Εκδρομές - συναντήσεις στην Ελλαδίτσα μας>>.

Από μέρος όπως είπα από Γαλάτσι που πρότεινε ο Γιώργος δεν έχω απολύτως καμία ιδέα, καμία πρόταση δεν βλέπω οπότε αρχικά θα προχωρήσουμε παραθαλάσσια στη Μαρίνα Αλίμου αρχικά και βλέπουμε - συζητάμε όταν βρεθούμε για άλλα μέρη.

Σκοπός είναι να μην <<τραβιέται>> κανένας μακρυά από το σπίτι του κάθε φορά αλλά να εξυπηρετούνται όσο το δυνατόν όλοι ισοβαρώς. 

Όταν καταλήξουμε στα μέρη που μας βολεύουν, με ασφαλή χώρο στάθμευσης, σχετικά λογικές τιμές και χώρο να μπορούμε να κάτσουμε όλοι, θα τα εναλλάσσουμε κυκλικά ανά Παρασκευή προκειμένου να μην έχει παράπονο κανένας.
Το παραπάνω βέβαια προϋποθέτει νάμαστε εντάξει μεταξύ μας και όταν θα ξεκινήσει ο σύντροχος νάρθει από τα Βόρεια προάστια στα Νότια να κάνει το ίδιο και την επόμενη φορά ο διαμένων στα Νότια προάστια και να πάει στην συνάντηση που θάναι στα Βόρεια προάστια ούτως ώστε να επιβαρύνονται όλοι το ίδιο όπως είπαμε, μην αρχίσουμε τις κουτοπονηριές μεταξύ μας και χαλάμε τζάμπα τις καρδιές μας ε ? 

Βλέπετε ότι τα λέω ωμά αλλά τάχω βιώσει και ξέρω τι λέω.

Για να πάει καλά ένα θέμα και να προχωρήσει πρέπει να το στηρίξουμε δυνατά και ομαδικά όλοι μας αλλιώς είναι καταδικασμένο να ναυαγήσει.

HONDA NC 750 X - YAMAHA CYGNUS X 125  -  HONDA LEAD 90 -  HONDA PCX 125 - HONDA PCX 150
Savvas
Admin

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 10:41 am

Αν κ δεν ειναι σίγουρη η συμμετοχή μου τακτικά μιας κ έχω αρκετά βάρβαρα ωράριο (10ωρα -11ωρα δουλειας κλπ) όμως θα πρότεινα το κέντρο λογω ΜΜΜ (μετρο κλ)

Σαφώς εαν προτιμάτε κάπου αλλου κανένα πρόβλημα...Απλά εξηγούμαι προσωπικά ώστε να μην θεωρηθεί οτι σνομπάρω ένα μέρος.

Κάποιοι ισως θυμούνται οτι όταν καθόμουν κ στην άκρη της Αθήνας να χαμε καφέ πήγαινα. Τωρα άλλαξαν τα πλανα

Απλά δε μπορώ να τρέχω μακρυα με το μότο κουρασμένος ώστε να διακινδυνεψω τυχόν τρακάρισμα παλι.

Αυτά από μενα
Θανος.Κ

Αριθμός μηνυμάτων : 1474
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2013
Τόπος : Προτεκτοράτο Ε.Ε.

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 10:51 am

Θανος.Κ έγραψε:Αν κ δεν ειναι σίγουρη η συμμετοχή μου τακτικά μιας κ έχω αρκετά βάρβαρα ωράριο (10ωρα -11ωρα δουλειας κλπ) όμως θα πρότεινα το κέντρο λογω ΜΜΜ (μετρο κλ)

Σαφώς εαν προτιμάτε κάπου αλλου κανένα πρόβλημα...Απλά εξηγούμαι προσωπικά ώστε να μην θεωρηθεί οτι σνομπάρω ένα μέρος.

Απλά δε μπορώ να τρέχω μακρυα με το μότο κουρασμένος ώστε να διακινδυνεψω τυχόν τρακάρισμα παλι.

Αυτά από μενα
Έγραψα κάτι παραπάνω Θάνο και προσωπικά θα παραμείνω σε αυτό.
Καλύπτει όλες τις απορίες σας.

Όπως νομίζετε όμως.
Θα το κάνουμε μερικές φορές, εγώ σαν Admin θα παρευρεθώ σε όλες αλλά μετά από τις πρώτες 3 -4 θα βγουν τα συμπεράσματα για το αν θα εξακολουθήσουν ή όχι αναλόγως της προσελεύσεως και της παρουσίας όλων όσων τουλάχιστον έδειξαν ενδιαφέρον.
Δεν αναμένεται συμμετοχή από μέλη που διαβάζουν απλά ή γράφουν απλά και δεν ξέρουμε ούτε πως είναι η όψη τους αλλά από τη στενότερη παρέα.

Κανείς δεν συμφωνεί με κανέναν για τον τόπο οπότε η κυκλική εναλλαγή και η κατανομή του φορτίου για όλους ισοβαρώς είναι η δικαιότερη λύση.

Φυσικά η ασφάλεια είναι πρωτίστης σημασίας οπότε ότι νομίζει ο καθένας.

Βέβαια αν εκτιμά κάποιος σύντροχος ότι μπορεί να το οργανώσει καλύτερα και να συντονίσει καλύτερα του παραχωρώ ευχαρίστως τη σκυτάλη του συντονισμού του θέματος και θα του ευχηθώ ολόψυχα καλή επιτυχία.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:07 am

Κάτι που δεν ετέθη και σκέφτηκα τώρα.

Μήπως θεωρείτε ότι είναι ακόμα νωρίς να ξεκινήσουμε το εγχείρημα λόγο κρύου?
Θέλετε μήπως να το αναβάλλουμε για όταν θα αρχίσει να μπαίνει η Άνοιξη ?

Savvas
Admin

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:14 am

Όχι πιστεύω εντάξει είναι η ώρα  , 19:00 με 19:30 είναι καλά.

Ας βάλουμε στο rotation για μελλοντικές παρασκευές και το Μαροκο, είναι κεντρικά, έχει πεζοδρόμιο να βλέπεις τις μηχανές, και είναι δίπλα απο μετρό.
Σπόιλερ:
(Και δίπλα απο το σπίτι μου ) Laughing Laughing Laughing

Moderator

Δημοσίευση από vagma Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:17 am

Εγω ειμαι μεσα για παντα και παντου και 52 βδομαδες.......αρκει να μην δουλευω μεχρι εκεινη την ωρα......
vagma

Αριθμός μηνυμάτων : 1552
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2016
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευση από vagma Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:18 am

enterprise-psi έγραψε:Όχι πιστεύω εντάξει είναι η ώρα  , 19:00 με 19:30 είναι καλά.

Ας βάλουμε στο rotation για μελλοντικές παρασκευές και το Μαροκο, είναι κεντρικά, έχει πεζοδρόμιο να βλέπεις τις μηχανές, και είναι δίπλα απο μετρό.
Σπόιλερ:

Εκει θα ερθω μονο οταν παιζει η παναθα........τσιου χαχαχα
vagma

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:19 am

enterprise-psi έγραψε:Όχι πιστεύω εντάξει είναι η ώρα  , 19:00 με 19:30 είναι καλά.

Σπόιλερ:
ΟΚ υπόψη αλλά δεν είναι ότι καλύτερο για πολλές μοτό, μέχρι 3 τις βολεύει αλλά μετά αρχίζουν τα δύσκολα οπότε θάθελα εδώ και τις γνώμες των συντρόχων αφού το δουν στο google view.

Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα μιας και θάμαι με το CYGNUS μόνιμα και οπουδήποτε εντός Νομού Αττικής αλλά όποιος έρθει με μεγάλο θάχει θεματάκι εκτιμώ.

Είπαμε ότι ικανή και αναγκαία συνθήκη είναι να υπάρχει καλός χώρος στάθμευσης που να μας χωράει όλους ε ?

Savvas
Admin

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:21 am

Επίσης άλλη λύση, στην μέση περίπου απόστασης ανάμεσα σε Αθήνα και Ραφήνα είναι το Garazaki εδιτ, το οποίο ειναι απέναντι απο ΑΤ Γέρακα, οπότε πιστεύω είμαστε καλυμμένοι! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

vagma έγραψε:Εκει θα ερθω μονο οταν παιζει η παναθα........τσιου χαχαχα

Δεν έχει να παρκάρει , ουτε πατίνι, όταν παίζει η παναθα! Laughing

Moderator

Δημοσίευση από vagma Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:25 am

20 χρονια με διαρκειας εκει παρκαρω τα μοτο.....οποτε συνηθισμενος.....για πολλα μοτο δεν κανει ομως
vagma

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:27 am

vagma έγραψε:Εγω ειμαι μεσα για παντα και παντου και 52 βδομαδες.......αρκει να μην δουλευω μεχρι εκεινη την ωρα......
Αυτό εννοείται Βάγγο ή να μην είσαι υπηρεσία και αυτό εννοείται αλλά αυτό που θα ακολουθήσουμε θάναι να (προσέξτε το όλοι αυτό) :

ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ Η ΟΧΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΦΥΓΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΣΥΝΕΒΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ.

Αν τυχόν δεν δηλώσει κανείς ότι θα έρθει την Παρασκευή εδώ τότε αυτόματα η συνάντηση αναβάλλεται, ελάχιστο όριο για να πραγματοποιηθεί είναι να συμμετέχουν τουλάχιστον 3 μέλη.

Κάθε Πέμπτη εγώ θα κάνω ανακεφαλαίωση περί τις 19.30 πόσοι έχουν δηλώσει και αν θα γίνει ή όχι.

Για αυτή την Παρασκευή εγώ δηλώνω παρών για να ξεκινήσουμε.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Akis1212 Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:31 am

Παρών
Akis1212

Αριθμός μηνυμάτων : 621
Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2016
Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:34 am

enterprise-psi έγραψε:Επίσης άλλη λύση, στην μέση περίπου απόστασης ανάμεσα σε Αθήνα και Ραφήνα είναι το Garazaki  εδιτ, το οποίο ειναι απέναντι απο ΑΤ Γέρακα, οπότε πιστεύω είμαστε καλυμμένοι!  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

vagma έγραψε:Εκει θα ερθω μονο οταν παιζει η παναθα........τσιου χαχαχα

Δεν έχει να παρκάρει , ουτε πατίνι, όταν παίζει η παναθα! Laughing
Πάμε και Ραφήνα δεν υπάρχει πρόβλημα εγώ θα πάω με 125άρι.
Αλλά ΙΣΟΒΑΡΩΣ όλοι όπως είπα.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:35 am

Akis1212 έγραψε:Παρών
2 για αυτή την Παρασκευή.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από vagma Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:39 am

Μεσα και γω
vagma

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:48 am

Και πάλι χαίρετε,

Θα ήθελα να πω δυο λόγια με το συμπάθιο πάντα και με πολύ καλή πρόθεση και το εννοώ.

Επειδή πραγματικά δεν μπορώ λόγω απόστασης να έρχομαι μετά τη δουλειά σε περιοχές όπως Αλιμος, Κέντρο κλπ, ενώ από την άλλη μπορεί κάποια μέρα να μπορώ και επειδή δεν θέλω να δημιουργήσω καμία προστριβή όπως στο κυλιόμενο σύστημα που ανέφερε ο Σαββούλης, σας δηλώνω ότι δεν θα συμμετέχω σε καμία (και ας γίνει και Ραφήνα) γιατί μετά θα μου την πείτε (και φυσικά θα έχετε και δίκιο) όταν την επόμενη στον Αλιμο δεν θα έρθω.

Γιαυτο λοιπόν και επειδή δεν θέλω να χαλάσω καμιά καρδιά μένω εκτός.

Φυσικά δεν ισχύει αυτό για τις έκτακτες καφεμαζώξεις όπου το αποφασίζουμε μιας και μόνο τότε λέει ο καθενας αν μπορεί να ερθει κλπ. και κανενα πρόβλημα με αυτους που δεν θα έρθουν (ενω αντιθετα τωρα - αν εχω καταλάβει καλά - στις Παρακευομαζώξεις ισχύει αλλο καθεστώς προσέλευσης)

Αυτα τα ολίγα απο μένα επαναλαμβάνω με καλή πρόθεση και επειδή θέλω να είμαστε μια αγαπημένη ομάδα.   I love you  

gprhellas

Αριθμός μηνυμάτων : 2590
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2014
Τόπος : ΡΑΦΗΝΑ/ΑΤΑΛΑΝΤΗ/ΑΙΓΙΟ

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:51 am

vagma έγραψε:Μεσα και γω
3 για αυτή την Παρασκευή οπότε θα γίνει 100%.

Πάμε τώρα στην επόμενη διευκρίνηση.

Εφόσον πρόκειται να γίνει σοβαρή συζήτηση για κάποιο σοβαρό θέμα όπως είναι για παράδειγμα τα μαθήματα στους νέους αναβάτες ή ο σχεδιασμός μιας μοτοβόλτας στο εξωτερικό για να καταλάβουμε τι εννοούμε σοβαρά θέματα, τότε θα πρέπει να είναι παρόντες τόσο οι ενδιαφερόμενοι να μάθουν δυό πράματα όσο και αυτοί που θα υποστηρίξουν την ιδέα πούναι κατ' ελάχιστον ο Γιώργος Fzman και εγώ που ή έτσι ή αλλιώς όπως είπα θάμαι παρών στην μία περίπτωση και στην περίπτωση της μοτοβόλτας όλοι όσοι θα συμμετάσχουν.

Να λέγονται τα ίδια πράματα σε έναν έναν κάθε φορά ξεχάστε το, δεν έχει νόημα και δεν θα γίνεται.

Το γιατί δεν έχει νόημα θα σας το εξηγήσω όταν είμαστε το δυνατόν περισσότεροι και όταν αρχίσουμε να βάζουμε και τι θα συζητηθεί στην επόμενη συνάντησή μας ως κύριο θέμα πέραν του χαβαλέ.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 11:52 am

Moderator

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 12:09 pm

gprhellas έγραψε:Και πάλι χαίρετε,  

Θα ήθελα να πω δυο λόγια με το συμπάθιο πάντα και με πολύ καλή πρόθεση και το εννοώ.

Επειδή πραγματικά δεν μπορώ λόγω απόστασης να έρχομαι μετά τη δουλειά σε περιοχές όπως Αλιμος, Κέντρο κλπ, ενώ από την άλλη μπορεί κάποια μέρα να μπορώ και επειδή δεν θέλω να δημιουργήσω καμία προστριβή όπως στο κυλιόμενο σύστημα που ανέφερε ο Σαββούλης, σας δηλώνω ότι δεν θα συμμετέχω σε καμία (και ας γίνει και Ραφήνα) γιατί μετά θα μου την πείτε (και φυσικά θα έχετε και δίκιο) όταν την επόμενη στον Αλιμο δεν θα έρθω.

Γιαυτο λοιπόν και επειδή δεν θέλω να χαλάσω καμιά καρδιά μένω εκτός.

Φυσικά δεν ισχύει αυτό για τις έκτακτες καφεμαζώξεις όπου το αποφασίζουμε μιας και μόνο τότε λέει ο καθενας αν μπορεί να ερθει κλπ. και κανενα πρόβλημα με αυτους που δεν θα έρθουν (ενω αντιθετα τωρα - αν εχω καταλάβει καλά - στις Παρακευομαζώξεις ισχύει αλλο καθεστώς προσέλευσης)

Αυτα τα ολίγα απο μένα επαναλαμβάνω με καλή πρόθεση και επειδή θέλω να είμαστε μια αγαπημένη ομάδα.   I love you  

Αδερφέ μου είναι λάθος αυτό που έγραψες και προσωπικά δεν θα το λάβω καθόλου υπόψη ως ουδέποτε γραμμένο.

Είναι λάθος εκ πρώτης όψεως και στα γρήγορα διότι :

1.Υπάρχει περιθώριο μέχρι την Πέμπτη να δηλωθεί αν θάρθει κάποιος την Παρασκευή και αναλόγως θα γίνει ή όχι.
2.Η κυκλική εναλλαγή θα γίνεται ανάλογα με το ποιος συμμετείχε στην προηγούμενη και κατά σειρά συμμετεχόντων. Δεν είναι το απόλυτα δίκαιο αλλά κάπως πρέπει να ξεκινήσουμε και να κάνουμε τα πρώτα βήματα. 
Ο εαυτός μου βγαίνει έξω και δεν θα βάλω καμία συνάντηση κοντά μου για να μην παρεξηγηθώ.
3.Εφόσον γίνεται και καθιερωθεί να γίνεται, εφόσον ευοδωθεί η Παρασκευή δεν υπάρχει τέτοιες εποχές η οικονομική δυνατότητα να κάνουμε και άλλους ενδιάμεσους καφέδες.
4.Μία τέτοια θέση αν και ξέρω ότι είναι με καλή καρδιά - πρόθεση και υπό τον φόβο της πιθανής δυσάρεστης θέσεως γιατί δεν θα μπορέσεις να έρθεις σε καμία , τορπιλίζει την προσπάθεια από ένα καλό φίλο ευθύς εξαρχής και τα γράφω με όλη την αγάπη που ξέρεις ότι σούχω προσωπικά. 
Τα πράγματα είναι απλά, μην τα βλέπεις σύνθετα, αν δεν μπορέσεις νάρθεις σε καμία από τα τόσα μέρη που θα μπουν δεν θα γίνει και  στη Ραφήνα και ούτε γάτα ούτε ζημιά ούτε κανένα παράπονο.
5.Το σύστημα δεν είναι τέλειο σίγουρα, τέλειος είναι μόνο ο Ύψιστος αλλά αν δεν ξεκινήσει, αν δεν εντοπιστούν τυχόν αδυναμίες στην πορεία και δεν προταθούν - συζητηθούν λύσεις, το να μην το ξεκινήσουμε δεν είναι λύση.

Με όλη μου την αγάπη μετά τα παραπάνω επαναλαμβάνω ότι κατά τη γνώμη μου η θέση σου είναι εντελώς στη λάθος κατεύθυνση.
Δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση, απολύτως τίποτα παρά μόνο αγάπη αλλά είμαι ειλικρινής και καθαρός στις θέσεις μου γιατί οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.

Δεν το λαμβάνω δε καθόλου υπόψη μου.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 12:12 pm

enterprise-psi έγραψε:
4 για αυτή την Παρασκευή.

Πρώτο θέμα συζητήσεως που θα γίνει η επόμενη που θάναι κοντά στον έναν εκ των τριών υπολοίπων πλην εμού.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από aldel Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 12:53 pm

Σάββα, με όλη την καλή διάθεση, ο Γιώργος έχει δίκιο και αν ήμουν Ελλάδα το ίδιο θα έγραφα κι εγώ. Το βασικό πρόβλημα με το σύστημα που περιγράφεις είναι πως η προσέλευση ή μη σε μια συνάντηση αυτόματα δημιουργεί "υποχρέωσεις" για τις επόμενες, με αποτέλεσμα μάλιστα να κινδυνεύει να χαρακτηριστεί "κουτοπόνηρος" κάποιος που για τον όποιο λόγο δεν κατάφερε να παραστεί σε μια συνάντηση "μακρυά" του.

Δεν λειτουργεί έτσι όμως η ζωή, γι' αυτό και οποιοσδήποτε λογικός νους, που αντιλαμβάνεται πως δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει, θα προτιμήσει να μην πατήσει σε καμία συνάντηση για να έχει το κεφάλι του ήσυχο και να μην δίνει δικαίωμα σε κανέναν.

Καμιά φορά οι κανόνες μπορούν να κάνουν τα πράγματα χειρότερα αντί να βοηθήσουν. Στη δικιά σας περίπτωση είναι προτιμότερο να οριστεί ένα σταθερό σημείο συνάντησης και μια λίγο-πολύ σταθερή μέρα και ώρα (αυτό το μισό το έχουμε), και να εμφανίζεται όποιος θέλει και μπορεί χωρίς να χαλάει η καρδιά κανενός. Αν υπάρχει σταθερός πυρήνας συμμετέχοντων, το πράγμα θα μακροημερεύσει, αλλίώς θα πατώσει έτσι κι αλλιώς ανεξαρτήτως κανόνων.

Μάι του σεντς ναούμ...
aldel

Αριθμός μηνυμάτων : 411
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2012
Τόπος : Αθήνα, Καβάλα, Βρυξέλλες...

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 1:21 pm

Δυστυχώς γιαυτο το ξεκαθάρισα κ παραπνω. Δεν εναι οτι δεν θέλω ειναι οτι δεν εχω κουράγιο

Πχ αν μια εβδομάδα κάθε μέρα βαραω 11ωρες δουλεια ακόμη κ τη Παρασκευή πιθανόν την ωρα του καφέ να εργάζομαι η να σχολάω εκείνη τη στιγμή. Άρα δεν θα έρθω...ειτε κοντά είτε μακρυα. Γιαυτο ξεκαθρισα εξαρχής κάποια πράγματα εκ μέρους μου.

Υποθέτω με την ίδια λογική έγραψε κ ο Gpr οτι εγραψε

Σαφώς κ ο Σάββας προσπαθεί να μοιράσει δικαία τη πίτα κ τις περιοχές. Δε τίθεται θέμα από μέρους μου πχ αν δε θα γίνει ποτε προς το τόπο κατοικίας μου η συνάντηση μιας κ σταθερή παρουσία δηλώνω εξαρχής οτι ΔΕΝ θα εχω

Η πρόταση μου για κέντρο ήταν λογω του μετρο, των λεωφορείων , του τραμ, του ηλεκτρικού κλπ.

Το αν θα ευδοκιμήσει η προσπάθεια εβδομαδιαίου καφέ θα δείξει.

Ψύχραιμα φίλτατοι δε χρειάζεται να νιώθει κανεις βάρος ως διοργανωτής νομιω

Θανος.Κ

Αριθμός μηνυμάτων : 1474
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2013
Τόπος : Προτεκτοράτο Ε.Ε.

Δημοσίευση από gprhellas Την / Το Δευ Φεβ 13, 2017 1:31 pm

@aldel βρυξελλάκια

αν έχω καταλάβει σωστά ο Σάββας είπε ότι μέχρι την Πέμπτη μπορεί όποιος θέλει να δηλώσει συμμετοχή - οπότε όποιος δηλώσει πρέπει να έρθει (εξαιρούνται πιστεύω έκτακτες περιπτώσεις)
οπότε δεν υπάρχει θέμα κουτοπονηριάς γιατί αν μια Παρασκευή μπορώ θα πάω χωρίς να πάω τις επόμενες (αφού θα το έχω δηλώσει την Πέμπτη)
οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά που λέμε.
Εγω κατάλαβα λάθος

Mάι θρί σεντς @
gprhellas

Αριθμός μηνυμάτων : 2590
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2014
Τόπος : ΡΑΦΗΝΑ/ΑΤΑΛΑΝΤΗ/ΑΙΓΙΟ

Σελίδα 1 από 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης