Σχεδιασμός Μοτοβόλτας στη Ρουμανία.

Σελίδα 1 από 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: Σχεδιασμός Μοτοβόλτας στη Ρουμανία.

Δημοσίευση από naftilos Την / Το Δευ Ιαν 23, 2017 12:50 pm

Να πω και εγώ την π@π@ρια μου. Πρώτη διανυκτέρευση καλυτέρα είναι να γίνει στο Μπάνσκα Βουλγαρία σαφώς ο ύπνος και το φαί είναι φθηνότερα από οιοδήποτε Σιδηρόκαστρο και ασφαλώς βγαίνει σε μια μέρα καθόσον γύρισα από Μπάσο Αθήνα αυθημερόν κάνοντας μια μεγάλη στάση στας Σέρας και άλλη μια στην Λάρισα, και από Λάρισα μέχρι Θήβα επαρχιακό καθόσον δεν είμαι και φανατικός Εθνάρχης. Και εφόσον βγαίνει προς τα κάτω και μάλιστα με μεγάλη χρήση επαρχιακού δεν νομίζω να έχει πρόβλημα να βγει στους ίδιους χρόνους και ανάποδα.
Επιπλέον στο Μπάνσκα με λίγο ψάξιμο βρήκαμε και διανυκτερεύσαμε με 24 ευρώ. Όχι το άτομο, και οι τρεις μαζί, 8 ευρώ το άτομο. Σε ένα μεγαλούτσικο δυαράκι με κουζίνα μπάνιο μεγάλο Χωλ κρεβατοκάμαρα που κοιμήθηκαν 2 και πολύ μεγάλο σαλόνι που κοιμήθηκα εγώ δια να έμπορο το βράδυ να δουλεύω την κατερπυλαρ μου απερίσπαστος.
Κάλος ο Σεπτέμβριος δεν λέγω αλλά έχει αρχίσει και δροσίζει, και ασφαλώς βορειοτέρα δροσίσει περισσότερο ενώ έχει αρχίσει και μικραίνει η μέρα σημαντικά και υπάρχει μια υφέρπουσα κατάθλιψη.
Άλλο είναι να νυχτώνει στις 21:30 και άλλο στις 20:00 υπάρχει μεγαλύτερη ευελιξία κίνησης και καλύτερης εκμετάλλευσης του χρόνου υπό του φωτός της ημέρας στην πρώτη περίπτωση.
Ασφαλώς και θα υπάρχουν χιονιά στα πέριξ στα ψηλά ορεινά περάσματα, αλλά όχι στο δρόμο που θα είναι καθαρός και χωρίς παγετούς καθόσον οι θερμοκρασίες τις εποχής κοντά στο 0 (2- 5 βαθμοί) αλλά όχι κάτω από αυτό ευνοούν την διατήρηση του χιονιού αλλά όχι και την ύπαρξη παγετού στους δρόμους
naftilos

Αριθμός μηνυμάτων : 1142
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Left&Woody Την / Το Δευ Ιαν 23, 2017 9:26 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Χαρτης για Transalpina
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Χαρτης για Transfagarasan ΚΑΙ Δρακουλα
Οπως θα δειτε η Νισ της Σερβιας ειναι διπλα .Νομιζω οτι ειναι καλυτερα η διαδρομη να βγει απο Σερβια παρα απο Βουλγαρια.
Λινκ με προετοιμασια του ιδιου ταξιδιου που για 6 μερες βγαζουν οτι χρειαζονται μολις 340 ευρω.
Left&Woody

Αριθμός μηνυμάτων : 196
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2013

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Ιαν 23, 2017 10:37 pm

Left&Woody έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Χαρτης για Transalpina
Οπως θα δειτε η Νισ της Σερβιας ειναι διπλα .Νομιζω οτι ειναι καλυτερα η διαδρομη να βγει απο Σερβια παρα απο Βουλγαρια.
Λινκ με προετοιμασια του ιδιου ταξιδιου που για 6 μερες βγαζουν οτι χρειαζονται μολις 340 ευρω.
Αύριο πρωί μελέτη με καθαρό μυαλό.

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 27784
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Δημοσίευση από Ste7ios Την / Το Δευ Ιαν 23, 2017 11:04 pm

Πολλά χιλιόμετρα σε λίγες μέρες. Καλό θα ήταν να έσπαγε σε περισσότερες μέρες... Και κούραση & δεν προλαβαίνεις να δεις τίποτα...
Ste7ios

Αριθμός μηνυμάτων : 1181
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2016
Τόπος : Athens

Ρουμανία Σχεδιασμός

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 12:05 pm

Left&Woody έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Χαρτης για Transalpina
Τα είδα όλα πλέον Λευτέρη και αφού διάβασα και τους συντρόχους από το φόρουμ των GS και είδα τις διαδρομές όσο μπορούσα από το Google κατέληξα  στα παρακάτω.

Χοντρά χοντρά η σκέψη κατά ημέρα - χιλιομετρικά είναι (αποστάσεις μετρημένες από Γούγλυ και ενδεχομένως να υπάρχει κανά λαθάκι) : 

1. Αθήνα - Σιδηρόκαστρο.
Διανυκτέρευση Σιδηρόκαστρο.
Απόσταση ημέρας 594 χλμ σε εθνική οδό σερί.

2.Σιδηρόκαστρο - CRAIOVA.
Διανυκτέρευση CRAIOVA.
Απόσταση ημέρας 476 χλμ (συνολικά 1070)

3.CRAIOVA -  TRANSALPINA - SIBIU :
Διανυκτέρευση SIBIU
Απόσταση ημέρας 298 χλμ (συνολικά 1.368)

4.SIBIU - TRANSFAGARASAN :
Απόσταση 226 χλμ και συνολικά 1594.

Μέχρι εδώ ισχύει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] .

Για κάποιο περίεργο λόγο το σύστημα του γούγλυ δεν αφήνει να σχεδιάσεις όπως θες οπότε πάμε σε δεύτερο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] για το υπόλοιπο της διαδρομής : 

4α TRANSFAGARASAN - BRAN :
Απόσταση 116 χλμ και 226 από SIBIU = 342.
Συνολικά χλμ μέχρι το BRAN 1.710.
Διανυκτέρευση στο BRAN.

5.BRAN - SOFIA :
478 χλμ και συνολικά 2.188.
Διανυκτέρευση Σόφια.

6.ΣΟΦΙΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ : 
305 χλμ και 2.493 συνολικά.
Διανυκτέρευση Θεσσαλονίκη.

7.Θεσσαλονίκη - Αθήνα :
501 χλμ και σύνολο ταξιδίου 2.994 χλμ.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 1:14 pm

Να προσθέσω στα παραπάνω ότι είναι ένας χονδροειδέστατος σχεδιασμός που μπορεί να διαφοροποιηθεί αναλόγως των αναγκών μας κλπ κατά το δοκούν.

Απλά έγινε για νάχουμε ένα μπούσουλα ειδικά του πως θα κινηθούμε, πόσα χλμ βγαίνουν για να κάνουμε τους οικονομικούς σχεδιασμούς μας πούναι και το κυριότερο για όλους μας εκτιμώ κλπ.

Αν τυχόν ακόμα και στον δρόμο δούμε ότι δεν βγαίνει διότι το δρομολόγιο ήταν κακό και μας κούρασε ή οτιδήποτε, ακόμα και στο δρόμο θα πούμε θα κοιμηθούμε εδώ πούμαστε και τέλος.

Με τον καιρό θα πάρει την οριστική του μορφή και θα δούμε πως θα κινηθούμε.

Εμπειρία εξωτερικού από εμένα δεν υπάρχει για να ξέρω τι παράγοντες να λάβω υπόψη οπότε σχεδιάζουμε στα τυφλά.

Δεν μας ενδιαφέρει δε πόσες σελίδες θα γεμίσουμε σχεδιάζοντας, απλά όταν καταλήξουμε κάπου να συμφωνήσουμε όλοι όσοι τουλάχιστον σκεφτόμαστε σοβαρά να συμμετάσχουμε ότι αυτό περίπου θα ακολουθήσουμε εκτός από την αναφερθείσα παραπάνω περίπτωση κούρασης κλπ.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 2:28 pm

enterprise-psi

Αριθμός μηνυμάτων : 2377
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014
Τόπος : Sector 001

https://www.instagram.com/enterprise_psi/

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 2:33 pm

enterprise-psi έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Έτσι μούβγαινε Θοδωρή αλλά τι θα κάνουμε  το μισό TRASFAGARASAN ?
Για δες το πολύ προσεκτικά και με μεγένθυνση.Είναι το μισό.
Επιπρόσθετα έστω ότι το πας, πώς θα γίνει θα γυρίσεις πίσω μετά?

Αυτά δεν μου βγαίνανε και τόκοψα στη μέση ούτως ώστε να αποφευχθούν όλα αυτά. Wink

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Left&Woody Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 4:10 pm

Υπαρχουν αρκετες διαφορες απο τους χαρτες που εβαλα εγω απο αυτους του Σαββα και καποια παραπανω χιλιομετρα.Οπως,απο Κραιοβα επιλεγω αλλη διαδρομη για Τρανσαλπινα γιατι εχει καλυτερο δρομο και μπαινω TRASFAGARASAN απο το πανω μερος γλυτωνοντας καποια χιλιομετρα.
Tις πληροφοριες πηρα απο ενα ταξιδιωτικο που συμμετεχει και ενας Ρουμανος.βαζω το λινκ
Left&Woody

Δημοσίευση από Left&Woody Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 4:37 pm

Αλλο ενα λινκ με πολλες πληροφοριες για τα μερη που ενδιαφερομαστε.
Left&Woody

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 6:52 pm

Left&Woody έγραψε:Υπαρχουν αρκετες διαφορες απο τους χαρτες που εβαλα εγω απο αυτους του Σαββα και καποια παραπανω χιλιομετρα.Οπως,απο Κραιοβα επιλεγω αλλη διαδρομη για Τρανσαλπινα γιατι εχει καλυτερο δρομο και μπαινω TRASFAGARASAN απο το πανω μερος γλυτωνοντας καποια χιλιομετρα.
Tις πληροφοριες πηρα απο ενα ταξιδιωτικο που συμμετεχει και ενας Ρουμανος.βαζω το λινκ

Αλλο ενα λινκ με πολλες πληροφοριες για τα μερη που ενδιαφερομαστε.
Τα είδα και τα δύο λινκ.

Ωραία αλλά χάρτη δεν είδα πουθενά παρά μόνο περιγραφή που χρειάζεται μελέτη πάνω στο έδαφος με τον χάρτη.

Οι δικοί σου χάρτες Λευτέρη είναι δύο κομμάτια αδερφέ  που δείχνουν τα ενδιαφέροντα σημεία ήτοι TRANSFAGARASAN - TRANSALPINA αλλά  έχουν μεν  το BRAN αλλά  όχι το  πως θα συνδυαστούν οδικά όλα και εδώ είναι το ζουμί κατά τη γνώμη μου όπως και το ότι πάλι κατά τη γνώμη μου μια ολοκληρωμένη διαδρομή πρεπει να ξεκινά από το σημείο αναχωρήσεως και να καταλήγει πάλι σε αυτό με χιλιομετρικούς υπολογισμούς των χλμ που μπορούμε να βγάλουμε, διανυκτερεύσεις κλπ. 
Με δύο ξέμπαρκα σημεία δεν καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον πως θα πάμε.

Με τους αφηγητές τώρα του Odyssey που εκτελούν πληρωμένες μοτοεκδρομές υπόψη όπως είδα την αφήγηση και την ονομασία των διαδρομών πέρα από το ότι ξεκινάνε από Θεσσαλονίκη οπότε λογικό είναι νάχουν άλλο σχεδιασμό μιας και δεν έχουν τα χλμ από Αθήνα μέχρι Θεσσαλονίκη πάμε ακριβώς στα ίδια μέχρι και το SIBIU.

Από κει και πέρα αυτοί λένε Ημέρα 3η | 12 Ιουλίου ’12
Sibiu – Sigisoara – Fagaras – Transfagarasan – Pitesti | 370χλμ

Και εγώ λέω : 
4.SIBIU - TRANSFAGARASAN :
Απόσταση 226 χλμ και συνολικά 1594.

Μέχρι εδώ ισχύει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] .

Για κάποιο περίεργο λόγο το σύστημα του γούγλυ δεν αφήνει να σχεδιάσεις όπως θες οπότε πάμε σε δεύτερο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] για το υπόλοιπο της διαδρομής : 

4α TRANSFAGARASAN - BRAN :
Απόσταση 116 χλμ και 226 από SIBIU = 342.
Συνολικά χλμ μέχρι το BRAN 1.710.
Διανυκτέρευση στο BRAN.

Από κει και πέρα αφού αυτοί διανυκτέρευσαν PITESTI και είναι από Σαλόνικα το πήγανε σερί αλλά εμείς δεν είμαστε από Σαλόνικα φίλε μου να κάνουμε κοντά 700 χλμ και να φτάσουμε αλλά ΠΡΕΠΕΙ να κάνουμε επιπλέον διανυκτερεύσεις και χλμ για να φτάσουμε σπίτια μας με ασφάλεια.

Οι υπόλοιπες πληροφορίες όταν φτάσουμε στις λεπτομέρειες και αφού έχουμε σταθεροποιήσει τη διαδρομή για να υπολογίζουμε ακριβώς, είναι ωραίες και θα γίνει κατάλληλη εκμετάλλευση.

Για να συζητήσουμε όμως σοβαρά έχω την άποψη ξαναλέω ότι πρέπει να παρουσιάζουμε την πρότασή μας με χάρτη ολοκληρωμένο με αρχή την αφετηρία και επιστροφή σε αυτή και πως το βλέπουμε κατά ημέρα όπως έκανα στο παραπάνω ποστ.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 7:11 pm

enterprise-psi

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 7:20 pm

enterprise-psi έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
No Όχι, ο 7C είναι το πέρασμα TRANSFAGARASAN.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Left&Woody Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 7:23 pm

ΤΕΣΠΑ δεν γινεται ετσι δουλεια μολις βρω χρονο θα βγαλω ολη την διαδρομη ανα μερα.Τους χαρτες τους εβαλα για να δειξω τα σημεια που κατευθυνομαστε.
Οταν γραφω οτι μπαινω TRASFAGARASAN απο το πανω μερος γλυτωνοντας καποια χιλιομετρα εννοω οτι μπαινω απο Cartisoara και καταληγω Πιτεστι ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΥΚΛΟ απο Talmaciu για να καταληξω χαμηλα για να παρω τον TRANSFAGARASAN απο χαμηλα.
Left&Woody

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 7:37 pm

Left&Woody έγραψε:ΤΕΣΠΑ δεν γινεται ετσι δουλεια μολις βρω χρονο θα βγαλω ολη την διαδρομη ανα μερα.Τους χαρτες τους εβαλα για να δειξω τα σημεια που κατευθυνομαστε.
Οταν γραφω οτι μπαινω TRASFAGARASAN απο το πανω μερος γλυτωνοντας καποια χιλιομετρα εννοω οτι μπαινω απο Cartisoara και καταληγω Πιτεστι ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΥΚΛΟ απο Talmaciu για να καταληξω χαμηλα για να παρω τον TRANSFAGARASAN απο χαμηλα.
 Όποτε βρεις χρόνο βγάλτην όλη και κατά ημέρα να τη δούμε, γνώμες λέμε και όποια κάτσει καλύτερη ακολουθούμε αδερφέ μου και χρόνο έχουμε μπόλικο μέχρι πρώτα ο Θεός να πάμε. Wink

Μελέτα καλά και τις δικές μας προτάσεις και θα δεις. Εμένα θα μου άρεσε να το περάσω το TRANSFAGARASAN από χαμηλά να το περάσω όλο όπως κάναμε στον Μπάρο και ήταν υπέροχα.
Αν βέβαια η παρέα και η πλειοψηφία δεν θέλει θα πάμε από ψηλότερα όπως θα έχει η όποια άλλη πλήρης πρόταση.
Αφού ξέρεις - ξέρουμε όλοι πως λειτουργούμε απλά εγώ επισημαίνω μιας και δεν θάμαστε στη χώρα μας και κάναμε λάθος και τι έγινε, να κάνουμε καλό σχεδιασμό όσο το δυνατόν για να μην ταλαιπωρηθούμε και να περάσουμε όλοι καλά χωρίς άγχος.

Αφού τον κάνουμε ηλεκτρονικά - καταλήξουμε στην τελική διαδρομή, θα αγοράσουμε και χάρτες και θα περάσουμε τις διαδρομές σε ζελατίνα ούτως ώστε να τις έχουμε όλες ΚΑΙ σε χάρτη. Τα gps κλπ θάναι υποβοηθητικά.

Εννοείται πως όταν κατατεθούν οι όποιες λεπτομερείς προτάσεις (η δικιά μου ήδη έχει κατατεθεί, επιδέχεται ίσως βελτιώσεις για φθηνότερα ξενοδοχεία κλπ αντί για Σιδηρόκαστρο αλλά μέσες άκρες αυτή είναι) θα μαζευτούμε όσοι θα συμμετάσχουν σε καφετέρια κάπου με χρόνο, θα τις μελετήσουμε και θα ψηφίσουμε ποια κατά τα γνωστά.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Left&Woody Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 7:50 pm

Δουλεψα λιγο στον χαρτη του Enterprise
Πρωτος χαρτης Τρανσαλπινα και εισοδος TRASFAGARASAN
Επειδη το GOOGLE MAPS δεν με αφηνει να συνεχισω για TRASFAGARASAN βαζω δευτερο χαρτη μεχρι Δρακουλα
Ετσι και αλλιως το χαμηλα ειναι σχημα λογου ,η διαδρομη ειναι ανεβα-κατεβα ενα βουνο απο οποια μερια και αν πας.
Left&Woody

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 7:56 pm

Πω πω οτι και να κάνω δεν γίνεται ενιαία , καλύτερα να φτιάξουμε διαδρομές ανα μέρα.
enterprise-psi

Δημοσίευση από Left&Woody Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 8:03 pm

Τι να ψηφισουμε βρε Σαββα απο οτι βλεπω οι δυο μας θα παμε αντε μηπως ερθει και ο Enterpise .
Θα μας αφησουν μονους να μας κυνηγαει ο Δρακουλας...
Εκτη μερα παντως Σοφια- Καρπενησι βγαινει...
Τα εξοδα παντως δεν νομιζω να ξεπερασουν τα 400 ευρω.
30 ευρω βενζινη την μερα
10 ευρω ξενοδοχειο
20 ευρω φαγητο
Και μενουν μονο τα διοδια
Left&Woody

Δημοσίευση από enterprise-psi Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 8:11 pm

Προσωπικά , το μόνο πρόβλημα είναι πότε θα πάρω άδεια, και συνήθως το μαθαίνω ένα μήνα πριν.
enterprise-psi

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 8:18 pm

Left&Woody έγραψε:Δουλεψα λιγο στον χαρτη του Enterprise
Πρωτος χαρτης Τρανσαλπινα και εισοδος TRASFAGARASAN
Επειδη το GOOGLE MAPS δεν με αφηνει να συνεχισω για TRASFAGARASAN βαζω δευτερο χαρτη μεχρι Δρακουλα
Ετσι και αλλιως το χαμηλα ειναι σχημα λογου ,η διαδρομη ειναι ανεβα-κατεβα ενα βουνο απο οποια μερια και αν πας.
Εμ αυτά λέω, δεν αφήνει, μου βγήκε ο αδόξαστος όλο το πρωί να ασχολούμαι και τίποτα και ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ το μαμημένο γιαυτό το χώρισα σε δύο κομμάτια.
Μέχρι εκεί που αφήνει και το άλλο το υπόλοιπο.

Έτσι είναι και αυτοί πούβαλα παραπάνω με τη διαφορά ότι έχουν τα πάντα από Αθήνα και επιστροφή Αθήνα.
enterprise-psi έγραψε:Πω πω οτι και να κάνω δεν γίνεται ενιαία , καλύτερα να φτιάξουμε διαδρομές ανα μέρα.
Όλο το πρωί ξαναλέω έφαγα Θοδωρή μου, ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ παρά μόνο όπως σας έβαλα.
Left&Woody έγραψε:Τι να ψηφισουμε βρε Σαββα απο οτι βλεπω οι δυο μας θα παμε αντε μηπως ερθει και ο Enterpise .
Θα μας αφησουν μονους να μας κυνηγαει ο Δρακουλας...
Εκτη μερα παντως Σοφια- Καρπενησι βγαινει...
Τα εξοδα παντως δεν νομιζω να ξεπερασουν τα 400 ευρω.
30 ευρω βενζινη την μερα
10 ευρω ξενοδοχειο
20 ευρω φαγητο
Και μενουν μονο τα διοδια
Α χα χα χα χα πράγματι δεν μιλάει κανένας άλλος.

Εντάξει θα δούμε και κακό δεν κάνουμε αν σχεδιάσουμε καλά ότι και να γίνει.
Θα υπάρχει ο σχεδιασμός για όποτε είναι οι συνθήκες καλές να υλοποιηθεί.

Καλό όμως είναι να εκφράσουν τις προθέσεις τους όλοι οι φίλοι να ξέρουμε που βαδίζουμε και τι σχεδιάζουμε.
Ο Κουμπάρος τι λέει το βλέπει θετικά ?

Παίζει ρόλο και πόσοι θάμαστε και πως.
Παράδειγμα ο Θοδωρής και η Γεωργία θάναι δικάβαλοι στο CB πράγμα το οποίο σημαίνει ότι οι ταχύτητες θάναι προσαρμοσμένες στο μικρότερο που θάναι το CB και στο πλέον βαρυφορτωμένο που θάναι επίσης το ίδιο.
Ομοίως με τα ξενοδοχεία που τα παιδιά θα μένουν σε δίκλινο οπότε οι λοιποί θα μένουμε ανάλογα με το πόσοι θάμαστε και με τα ανάλογα έξοδα εννοείται.

Οπότε μη το δένουμε 10 ευρώ το ξενοδοχείο κλπ

Προσωπικά παρακαλώ τη γνωστή παρέα των μεγάλων βολτών να πούνε τις σκέψεις - προθέσεις τους θετικές ή αρνητικές, δεν είναι κακό παιδιά να ξέρουμε και μεις που βαδίζουμε.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 8:24 pm

Ξέχασα και το βάζω ξεχωριστά...

Λευτέρη ο χάρτης προς BRAN έχει πισωγύρισμα από το PITESTI άσκοπο παντελώς και σου ξαναλέω δες τους χάρτες που έβγαλα μου φαίνεται ότι δεν τους έχεις δει καθόλου.. Rolling Eyes
Δεν θα ξανασχολιάσω άμα δεν τους δείτε και οι δύο, έφαγα τα μάτια μου και ώρες για να βγουν στα πεταχτά δεν βγαίνουν μεταξύ τυρού και αχλαδιού...είπα όποτε έχετε χρόνο ...φτιάξτε κάτι σωστό και ολοκληρωμένο.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 8:26 pm

enterprise-psi έγραψε:Προσωπικά , το μόνο πρόβλημα είναι πότε θα πάρω άδεια,  και συνήθως το μαθαίνω ένα μήνα πριν.
Θοδωρή με τόσο χιόνι - παγετό (-30) εκεί λέμε να περάσει το καλοκαίρι και αν το κάνουμε μιλάμε για Σεπτέμβριο.
Εκτιμώ ότι με τέτοιο χειμώνα δύσκολα θα λιώσουν τα χιόνια, στα Καρπάθια πάμε δεν πάμε δω δίπλα ε ?

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Left&Woody Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 8:38 pm

Σαββα τους χαρτες σου τους εχω μελετησει
Left&Woody

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 8:39 pm

Left&Woody έγραψε:Σαββα τους χαρτες σου τους εχω μελετησει  
ΟΚ όποτε μπορείς πλήρη πρόταση να τη δούμε.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Akis1212 Την / Το Τρι Ιαν 24, 2017 8:56 pm

Θα με ενδιέφερε και μένα, αλλά είναι πολύ νωρίς για να ξέρω
Akis1212

Αριθμός μηνυμάτων : 1143
Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2016
Τόπος : Αθήνα

Σελίδα 1 από 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης