Ραγαδες σε ελαστικα πρωτης τοποθετησης ( Metzeler Feel Free -10,300 χλμ - Honda SH 300Ii)

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: Ραγαδες σε ελαστικα πρωτης τοποθετησης ( Metzeler Feel Free -10,300 χλμ - Honda SH 300Ii)

Δημοσίευση από Θανος.Κ Την / Το Δευ Ιουν 13, 2016 8:50 pm

Αυτο μ αρεσει εδω σε αυτο το φορουμ: Οτι δεν εχω προβλημα να γραψω οτι καταλαβα κατι λαθος ακομα κ εαν γραφω μαλακια.

Λοιπον το καρουμπαλο, το οποίο λανθασμένα ειχα καταλαβει, ΔΕΝ ειναι καρουμπαλο. Ειναι μερος του δεικτη φθορας του ελαστικου κ μπορει να συμβει δεν αποτελει προβλημα

Εαν ο δεικτης φθορας (το λανθασμενο οπως ελεγα καρουμπαλο) γεμισει την αυλακωση του ελαστικου κ δεν υπαρχει το ελαχιστο βαθος πελματος στα 1,50χιλιοστα για μπροστα κ 2 χιλιοστα για πισω( μιας κ κοιταω το βιβλιο του Sh) τοτε αλλαζουμε το λαστιχο.

Σωστα???

εχω ηξερα σαν δεικτη φθορας μονο τη μειωση του πελματος στα ανωτερα χιλιοστα. Δεν ηξερα οτι εαν "φουσκωσει" εκει το λαστιχο παλι δεν ειναι θεμα.

Βυζι εχω δει κ το εμαθα απο τα παναθλια Irc του KRiss

Να σε ρωτησω κατι: Για πες τωρα αληθεια .... ποσες απαντησεις πιστευεις οτι θα εχω του τυπου "πετα τα χθες τα κωλομπουρδελα λαστιχα" απο πολλους στα φορα που δε ξερουν τη λεπτομερεια???  Wink Και θα το παιζαν ειδημονες???

Κατι μαθαμε κ σημερα  
Θανος.Κ

Αριθμός μηνυμάτων : 1279
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2013
Τόπος : Προτεκτοράτο Ε.Ε.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Ραγαδες σε ελαστικα πρωτης τοποθετησης ( Metzeler Feel Free -10,300 χλμ - Honda SH 300Ii)

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Ιουν 13, 2016 8:58 pm

Θανος.Κ έγραψε:Αυτο μ αρεσει εδω σε αυτο το φορουμ: Οτι δεν εχω προβλημα να γραψω οτι καταλαβα κατι λαθος ακομα κ εαν γραφω μαλακια.

Λοιπον το καρουμπαλο, το οποίο λανθασμένα ειχα καταλαβει, ΔΕΝ ειναι καρουμπαλο. Ειναι ο δεικτης φθορας του ελαστικου. Εαν ο δεικτης φθορας (το λανθασμενο οπως ελεγα καρουμπαλο) γεμισει την αυλακωση του ελαστικου κ δεν υπαρχει το ελαχιστο βαθος πελματος στα 1,50χιλιοστα για μπροστα κ 2 χιλιοστα για πισω( μιας κ κοιταω το βιβλιο του Sh) τοτε αλλαζουμε το λαστιχο.

Σωστα???

εχω ηξερα σαν δεικτη φθορας μονο τη μειωση του πελματος στα ανωτερα χιλιοστα. Δεν ηξερα οτι εαν "φουσκωσει" εκει το λαστιχο παλι δεν ειναι θεμα.

Βυζι εχω δει κ το εμαθα απο τα παναθλια Irc του KRiss

Να σε ρωτησω κατι: Για πες τωρα αληθεια .... ποσες απαντησεις πιστευεις οτι θα εχω του τυπου "πετα τα χθες τα κωλομπουρδελα λαστιχα" απο πολλους στα φορα που δε ξερουν τη λεπτομερεια???  Wink Και θα το παιζαν ειδημονες???

Κατι μαθαμε κ σημερα  

Α γειά σου !

Γιαυτό και δεν έχουμε σχέση με <<άλλους>> που πολλές φορές θα το πουν και επίτηδες....

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 24877
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης