Πόσο να θέλει για επισκευή ένας 4χρονος μονοκύλινδρος κινητήρας?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Πόσο να θέλει για επισκευή ένας 4χρονος μονοκύλινδρος κινητήρας?

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Πεμ Φεβ 05, 2015 8:31 pm

Πήρα αφορμή από μια ερώτηση πούκανε φίλος μας σχετικά με επισκευή κινητήρα του σκούτερ του.

Δεν μας έγραψε τιμή και έκανα ένα ψάξιμο από [url=http://www.motosp.gr/part.php?sc= 136 6]ΕΔΩ[/url] ( [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] )   που ξέρω ότι έχει τσιμπημένες τιμές αλλά παίρνεις μια ιδέα.

Λοιπόν αυτά που γράφω αφορούν το HONDA SH 300.

Όπως είδα λοιπόν στο παραπάνω σάιτ έχουμε (όλες οι τιμές με ΦΠΑ) : 

Φλάτζες Α κίτ : 73,61 

Ελατήρια πιστονιού, πιστόνι, περόνη πιστονιού, κλιπς περόνης πιστονιού, σετ μπιέλας και δύο ρουλεμάν στροφάλου : 304 ευρώ.

Οδηγοί βαλβίδων : 45 ευρώ

Τρόμπα λαδιού (αφού θα αλλαχθούν όλα να γίνει και αυτό πες) : 143 ευρώ.

ΣΥΝΟΛΟ : 566 ευρώ.

Από κεί και πέρα θα θέλει κάποιο ρεκτιφιέ ο κύλινδρος και οπωσδήποτε τα εργατικά που δεν ξέρουμε πόσο είναι.

Δηλαδή κανά χιλιάρικο ?

Για πείτε .....

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 24867
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Απ: Πόσο να θέλει για επισκευή ένας 4χρονος μονοκύλινδρος κινητήρας?

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Παρ Φεβ 06, 2015 10:26 am

kostassh300 έγραψε:βάλε και την επισκευή του στροφάλου-ζύγισμα στην εργασία...
επίσης, φλάτζες Β αν υπάρχουν, όπως επίσης και τσιμούχες στροφάλου....
Ζύγισμα πλανιάρισμα θα τα κάνει το ρεκτιφιέ που λέω οπότε τάβαλα.
Δεν έγραψα ζύγισμα όντως γιατί πίστευα πως είναι αυτονόητο, δεν μπαίνει έτσι χύμα επάνω είναι από τα βασικά.

Τσιμούχες όπως είδες στο σάιτ που παρέπεμψα πονηρούλη υπάρχουν Β αλλά περιλαμβάνουν για παράδειγμα την τσιμούχα του καπακιού μετάδοσης και άλλες που δεν κάθησα να ψάξω φυσικά μία μία όπως ούτε εσύ έτσι δεν είναι ?

Διότι απλά τι σχέση έχει η τσιμούχα του καπακιού μετάδοσης με τον κινητήρα οέο?

Ρεκτιφιέ - εργατικά τιμούλες θέλω να δώ ξέρεις εσύ ή άλλος να απαντήσει να ξέρουμε που βαδίζουμε?

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 24867
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης