Πρόσφατα Θέματα

SH 300i -Φτιάξτο μόνος σου.

Σελίδα 2 από 24 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Απ: SH 300i -Φτιάξτο μόνος σου.

Δημοσίευση από Θανάσης Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 11:21 am

kostassh300 έγραψε:Θανάση δεν τα πειράζουμε.....
ο Γιώργος είχε 1 θέμα και λύνοντας είδαν ότι είχαν βάλει τα πουλ πουλ ανάποδα....
Ο Θωμάς είχε θόρυβο από την μετάδοση και δεν μπορούσε να βρει άκρη, βγάζοντάς τον τρελλό, το πήγε στον Χρήστο αποτέλεσμα και αυτός ανάποδα τα πουλ πουλ και πρόβλημα στα γρανάζια ρουλεμάν διαφορικού....
έτσι αποφασίσαμε να βάλουμε το ενισχυτικό τριβής που ο Μάνος έχει δοκιμάσει και παλιότερα σε άλλο μηχανάκι να γλυτώσουμε μελλοντική βλάβη...

Κώστα και γω έχω ένα σφύριγμα στην μετάδοση. Δεν τρελαίνομαι όμως. Όταν θα γίνει το σέρβις των 18000 θα ανοιχτεί η μετάδοση και θα δούμε ποιο είναι το πρόβλημα. Τα πράγματα όσο πιο πολύ τα ψειρίζεις τόσο θα σου βγάζουν πιο πολλές βλάβες. Αυτό είναι η άποψή μου, χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα.
Θανάσης

Αριθμός μηνυμάτων : 883
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2014
Τόπος : Νίκαια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Δημοσίευση από thomasprevere Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 12:12 pm

Θανάσης έγραψε:
kostassh300 έγραψε:Θανάση δεν τα πειράζουμε.....
ο Γιώργος είχε 1 θέμα και λύνοντας είδαν ότι είχαν βάλει τα πουλ πουλ ανάποδα....
Ο Θωμάς είχε θόρυβο από την μετάδοση και δεν μπορούσε να βρει άκρη, βγάζοντάς τον τρελλό, το πήγε στον Χρήστο αποτέλεσμα και αυτός ανάποδα τα πουλ πουλ και πρόβλημα στα γρανάζια ρουλεμάν διαφορικού....
έτσι αποφασίσαμε να βάλουμε το ενισχυτικό τριβής που ο Μάνος έχει δοκιμάσει και παλιότερα σε άλλο μηχανάκι να γλυτώσουμε μελλοντική βλάβη...

Κώστα και γω έχω ένα σφύριγμα στην μετάδοση. Δεν τρελαίνομαι όμως. Όταν θα γίνει το σέρβις των 18000 θα ανοιχτεί η μετάδοση και θα δούμε ποιο είναι το πρόβλημα.  Τα πράγματα όσο πιο πολύ τα ψειρίζεις τόσο θα σου βγάζουν πιο πολλές βλάβες. Αυτό είναι η άποψή μου, χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα.

Αμα ακους σφυριγμα,μη σφυρας αδιαφορα...
Κανε ενα τσεκ ,δε λεω να ειμαστε υπερβολικοι,αλλα εγω αν δεν το πηγαινα το μηχανακι και δεν το λυναμε, μετα απο καποιο διαστημα θα γινοταν μεγαλυτερη ζημια,φαντασου να ξεχαρβαλωνοταν καποιο ρουλεμαν εκει μεσα τι θα γινοταν,θα σπαγανε ολα...
Δεν λεω οτι εχει προβλημα το δικο σου,αλλα το ενα επηρεαζει το αλλο και επειδη αποδειχτηκε οτι τα honda που ξεραμε δεν ειναι πλεον ετσι και τα σκουτερ γενικα ειναι ιδιοτροπα,βρες τουλαχιστον απο που προερχεται ο θορυβος,οταν ανοιγετε μεταδοση να γυρνατε και τον τροχο χωρις καμπανα πανω για να ακουτε πως δουλευει το διαφορικο...αμα ακουτε χχχχ καλο λυσιμο...και αμεσα..
thomasprevere

Αριθμός μηνυμάτων : 135
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2014

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 12:49 pm

Πολύ φοβάμαι χωρίς να θέλω νάμαι μάντης κακών αλλά ακούγεται το πράμα ότι θάσαι ο τρίτος Θανάση μου...εύχομαι ολόψυχα νάμαι λάθος, εύχομαι να βγώ κακός εκτιμητής με όλη μου την καρδιά αλλά δυστυχώς η πιτσομακαρονάδα δεν είναι τα Χόντα που ξέραμε παλιά όσο καλαμπούρι και αν κάνω όσο και αν διασκεδάζω τον πόνο μας.... No

Σε καινούργια ολοκαίνουργια μηχανάκια και βγάζουν σκόνη τύπου ρινισμάτων και μιλάω για στρωμένα ευλαβικά όχι όπως και όπως ούτε λυσσασμένα στα χλμ .

Εν πάση περιπτώση θα δείξει ........

Εγώ τώρα έβαλα προ ολίγου τη βάση του GPS που κάποτε ήταν στη ζελατίνα στον αριστερό καθρέφτη κάτω από τη βάση της κάμερας, με μπόλικη στρώση παλιάς σαμπρέλας γιατί είναι λεπτό το σιδεράκι του καθρέπτη και για να μη γλυστράει - έχει κραδασμούς, έβαλα ξανά στην δεξιά μπότα την βάση RAM MOUNT της κάμερας πούχε βγεί κατά την επισκευή του καλαμιού στην καλύμπρα και άλλαξα τα σφουγγαράκια στις μανέτες των φρένων πούχαν σκιστεί.

Σε λίγο ή όποτε μπορέσω θα κατέβω να δοκιμάσω αν όλα είναι εντάξει, αν βρίσκουν πουθενά με τη βύθιση της ανάρτησης, αν τρέμει το GPS και βλέπουμε...

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 26758
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Δημοσίευση από Θανάσης Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 1:12 pm

Savvas έγραψε:Πολύ φοβάμαι χωρίς να θέλω νάμαι μάντης κακών αλλά ακούγεται το πράμα ότι θάσαι ο τρίτος Θανάση μου...εύχομαι ολόψυχα νάμαι λάθος, εύχομαι να βγώ κακός εκτιμητής με όλη μου την καρδιά αλλά δυστυχώς η πιτσομακαρονάδα δεν είναι τα Χόντα που ξέραμε παλιά όσο καλαμπούρι και αν κάνω όσο και αν διασκεδάζω τον πόνο μας.... No

Σε καινούργια ολοκαίνουργια μηχανάκια και βγάζουν σκόνη τύπου ρινισμάτων και μιλάω για στρωμένα ευλαβικά όχι όπως και όπως ούτε λυσσασμένα στα χλμ .

Εν πάση περιπτώση θα δείξει ........

Σάββα ρινίσματα όπως έχω αναφέρει δεν έχω βρει καθόλου. Το πιο πιθανό είναι να ακούγεται από κάποιο ρουλεμάν στη μετάδοση. Άλλωστε όπως σου είπα το πήγα στο Χρήστο και μου είπε ότι καλύτερα να γίνει ο έλεγχος στα 18000 χλμ για να μην πληρώνω 2 φορές εργατικά. Από την άλλη όμως το να αλλάζω κάθε 3 και λίγο ράουλα και λοιπές ιστορίες το βρίσκω προσωπικά υπερβολικό. Κάποιοι έχουν δώσει αρκετά χρήματα να φτιάξουν πχ σέλες ράουλα, βαριατόρ, αμορτισέρ και διάφορα άλλα. Αν είναι λοιπόν να κάνω τέτοιες δουλείες και να έχω το ΙΔΙΟ μηχανάκι με μερικές βελτιώσεις, να μου λείπει. Θα προτιμούσα να πάρω πιο μεγαλύτερα κυβικά και να μην ασχολούμαι.
Θανάσης

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 1:29 pm

Μια αλλαγή έχουμε κάνει μόνο τα πούλευ και τίποτα άλλο, άμα είχαμε χρήμα Θανάση μου ξέραμε τι να πάρουμε αλλά δεν υπάρχει οπότε πορευόμαστε με τη νοοτροπία το μη χείρον βέλτιστον.

Μακάρι νάναι κανά παλιορουλεμάν και να ξεμπερδέψεις φίλε μου εύκολα και καθαρά αλλά στα ρινίσματα μια φορά θα το φέρεις να το ανοίξουμε παρέα να το δούμε άμα έχει γιατί προσωπικά έχω δεί ότι όλα έχουν μέχρι τώρα και μου το επιβεβαίωσαν και δύο κάτοχοι που τάχουν και από μέσα από τη Χόντα.

Γιατί ?

Άντε βρες άκρη.....

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Θανάσης Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 1:32 pm

Savvas έγραψε:Μια αλλαγή έχουμε κάνει μόνο τα πούλευ και τίποτα άλλο, άμα είχαμε χρήμα Θανάση μου ξέραμε τι να πάρουμε αλλά δεν υπάρχει οπότε πορευόμαστε με τη νοοτροπία το μη χείρον βέλτιστον.

Μακάρι νάναι κανά παλιορουλεμάν και να ξεμπερδέψεις φίλε μου εύκολα και καθαρά αλλά στα ρινίσματα μια φορά θα το φέρεις να το ανοίξουμε παρέα να το δούμε άμα έχει γιατί προσωπικά έχω δεί ότι όλα έχουν μέχρι τώρα και μου το επιβεβαίωσαν και δύο κάτοχοι που τάχουν και από μέσα από τη Χόντα.

Γιατί ?

Άντε βρες άκρη.....

Οι απαντήσεις είναι 2. 1) αστοχία υλικού. 2) λάθος κατά την συναρμολόγηση.
Θανάσης

Δημοσίευση από thomasprevere Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 1:34 pm

Aν δεν ειχε ρινισματα λογικα δεν θα εχει θεμα,μπορει να ειναι κατι ασημαντο..
Τωρα το ποσο ασχολειται ο καθενας με το μηχανακι του ειναι προσωπικη αποψη και γουστα,εγω το θελω να κανω την δουλεια μου και δεν προκειται να ασχοληθω με βελτιωσεις ,περαν των pulley που ακουγα τοσο καλα λογια κ αφου θα αλλαζα ραουλα ειπα να βαλω αυτα και θα το ανοιγα παλι το μηχανακι για το επομενο μεγαλο σερβις..αλλα εμπλεξα με προβληματικο διαφορικο και μαλακα μηχανικο..
Δεν κρινω ομως καποιον που γουσταρει να ασχολειται με το μοτο του και να το βελτιωνει ασχετα αν εγω δεν θα το εκανα για πολλους δικους μου λογους..
Βεβαια να ξερεις οτι στα φορουμ μπαινουν κ δινουν σημαντικες πληροφοριες αυτοι που ασχολουνται και μεσω της ταυλας τους μπορουμε να μαζεψουμε εμεις δωρεαν πληροφοριες για βελτιωσεις ,εμπειριες,βλαβες που λυσανε και πολλα αλλα,οπως και να (εκμεταλλευτουμε) την ταυλα π.χ του Σαββα και να παμε να δουμε απο κοντα πως γινετε το σερβις και να το κανουμε και μονοι μας γλιτωνοντας αρκετα χρηματα σε εργασια,επιπλεον χρεωσεις σε ανταλλακτικα και ξερωντας ακριβως τι εχουμε αλλαξει και οχι οτι μας ειπαν οτι αλλαχθηκε...
thomasprevere

Αριθμός μηνυμάτων : 135
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2014

Δημοσίευση από Θανάσης Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 2:01 pm

kostassh300 έγραψε:το οποίο λάθος- αστοχία  θα στο βγάλει άμεσα, άντε μετά από 2 χρόνια και 15-20 χιλιάδες χιλιόμετρα, στην χειρότερη 2-3 μήνες μετά το τέλος της εγγύησης....
όταν όμως στα 100 μηχανάκια το βγάλουν τα 50 δεν είναι αστοχία λάθος είναι μαλακία του κατασκευαστή (βλέπε τρόμπες φρένων βεβερλυ)....και εδω (αφού έχουμε  όλοι ρινίσματα) είναι 100% ρινίσματα και πολλοί με ζημιά (έτσι έμαθα από αντ/πο).....οπότε γιατί να μην προβλέψουμε μια βλάβη αλλάζοντας συχνότερα λάδι ή προσθέτοντας αντιτριβικό???

Εγώ δεν ανέφερα πουθενά να μην αλλάξεις λάδι πιο νωρίς. Όσο για το αντιτριβικό είσαι 100% σίγουρος ότι κάνει δουλειά;; Γιατί εγώ δεν είμαι.
Θανάσης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 2:27 pm

Εγω έχω βάλει στην μετάδοση αντιτριβικο από της πρώτες 3000χλμ
Που τα αλλα άλλαξα πρώτη φορά τα είχα βάλει φωτο το ποσο χαλια μαύρα ήταν !!!
Τα αλλάζω κάθε 6000 χλμ με λάδι 10w/30 MA στο οποίο μπουκάλι έχω βάλει την αντίστοιχη ποσότητα αντιτρυβικου ένα λίτρο μου βγαζει 3 αλλαγές δηλαδή 18.000χλμ με κόστος μολις 9€
Το αντιτρυβικο βάζω το motorkote από Λαμπρινίδη η το πολύ καλό militech αλλά στον κινητήρα μόνο .
Αν και νομίζω ότι έβαλα και μια φορά στην μετάδοση.
Η διαφορα όταν θα βάλεις militech στον κινητήρα και στην μετάδοση θα δείτε μεγάλη αλλαγή ιδίως στον κινητήρα,καθώς θα χάσει το φρένο που είχε αποτέλεσμα της μείωσης των τριβών!!.

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 2:33 pm

Προσωπικά πάντως έχω αγνοήσει την οδηγία της μάνας του <<Κάθε 2 χρόνια αλλαγή λιπαντικού>> όπερ σημαίνει κάθε 24.000 χλμ γιατί αν θυμάμαι καλά είδα στον πίνακα συντήρησης του εγχειριδίου σέρβις ότι υπολογίζουν λάδια πχ κάθε 6.000 ή κάθε 6 μήνες οπότε 4χ6=24 αν καταλάβατε τι εννοώ, πηγαίνοντας την αλλαγή κάθε 12.000 χλμ ήτοι στο μισό.
Επιπλέον μπαίνει λάδι AMSOIL 10-30 full synthetic. Καλύτερο δεν γίνεται.

Για το αντιτριβικό τώρα και εγώ δεν είμαι σίγουρος και στο παρελθόν είμαι καμένος με το SLICK 50 που περιείχε όμως teflon γιατί σε μοτοσακό και σε αμάξι παρουσιάστηκαν βλάβες ρουλεμάν στροφάλου.

Αυτά τώρα τι κάνουνε άγνωστο αλλά στον Μάνο που τα βάζει μέχρι σήμερα κακό δεν του κάνανε τόσα χλμ, αντιθέτως οι άλλοι.....

Δια τις εις ατόπου απαγωγής λοιπόν θα βάλουμε και ο Θεός μαζί μας.

Τώρα όσο αφορά τα περί συντηρήσεως, εγώ βαρέθηκα τα μαστόρια πάσης φύσεως που πας να σου φτιάξουνε ένα και σου χαλάνε άλλα δύο.
Υπάρχουν και άριστοι μηχανικοί όπως ο Χρήστος βέβαια αλλά και αυτοί θέλουν τα λεφτά τους και δικαίως οι άνθρωποι πλην όμως προσωπικά και πάλι με το πενιχρό εισόδημά μου προτιμώ να διαθέτω λεφτά για να σπουδάσω τα παιδιά μου και να γίνουν κάτι καλύτερο από εμένα παρά να τα σκορπάω δεξιά και αριστερά.

Μακάρι βέβαια νάχα γιατί όσο νάναι πλεον βαδίζοντας στην τρίτη ηλικία κακά τα ψέμματα, δεν τα κάνω και εύκολα, κουράζομαι και τώρα και με το βλαμμένο πόδι ακόμα περισσότερο.
Λοιπές βελτιώσεις κλπ τα θεωρώ κουταμάρες γιατί απλά τα κυβικά και η ιπποδύναμη είναι αναντικατάστατα, αν πάς να κάνεις τα 27 άλογα 28,284....και σκας ένα σκασμό λεφτά τότε δεν είναι στραβός ο γιαλός αλλά εσύ στραβά αρμενίζεις..από την άλλη βέβαια ότι θέλει κάνει ο καθένας με τα λεφτά του.

Το θέμα της τελικής μεταδόσεως πάντως είναι υπαρκτό δυστυχώς και πρέπει να το αντιμετωπίσουμε για να μην πληρώνουμε κερατιάτικα.

Τώρα τι θέμα είναι ..αστοχία ή λάθος κατά τη συναρμολόγηση δεν ξέρω αλλά μία περίπτωση άντε να πάει πούταν μέχρι τώρα αλλά και δεύτερη?

Και μεθαύριο θα δούμε και τον Θανάση και ελπίζω να μην τριτώσει?

Δεεε ξέρω......

Υ.Γ. Οφ τόπικ......για τα Μπέβερλυ κάτι αναφέρεται τώρα τελευταία κάτι περί κεντρικής μονάδας ABS αντί των τρομπών και κάτι τέτοια στο φόρουμ το γειτονικό .....για σκεφτείτε το λιγάκι.....γιαυτό σας λέω ...το μη χείρον βέλτιστον....

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 2:36 pm

Anhelo έγραψε:Εγω έχω βάλει στην μετάδοση αντιτριβικο από της πρώτες 3000χλμ
Που τα αλλα άλλαξα πρώτη φορά τα είχα βάλει φωτο το ποσο χαλια μαύρα ήταν !!!
Τα αλλάζω κάθε 6000 χλμ με λάδι 10w/30 MA στο οποίο μπουκάλι έχω βάλει την αντίστοιχη ποσότητα αντιτρυβικου ένα λίτρο μου βγαζει 3 αλλαγές δηλαδή 18.000χλμ με κόστος μολις 9€
Το αντιτρυβικο βάζω το motorkote από Λαμπρινίδη η το πολύ καλό militech αλλά στον κινητήρα μόνο .
Αν και νομίζω ότι έβαλα και μια φορά στην μετάδοση.
Η διαφορα όταν θα βάλεις militech στον κινητήρα και στην μετάδοση θα δείτε μεγάλη αλλαγή ιδίως στον κινητήρα,καθώς θα χάσει το φρένο που είχε αποτέλεσμα της μείωσης των τριβών!!.

Με πήρε τηλέφωνο ο Γιώργης και πήγε από τον αντιπρόσωπο της militec πριν από 2 ώρες......κλειστό το μαγαζί υπό μορφή εγκατάλειψης......

Πού αλλού να πουλάνε δεν ξέρω......

Παρεπιπτόντως 145 χλμ έβγαλε το μοτοσακό του τώρα που πατήσανε λίγο τα πούλευ.....

Savvas
Admin

Δημοσίευση από erasmoshemin Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 2:42 pm

Τα progrip gp gel, για το honda sh300 2010 , Σάββα, από που τα πήρες; Βρήκα μόνο στο ίντερνετ ένα στη Θεσσαλονίκη. Υπάρχει κανένας στην Αθήνα , στο κέντρο , στη Καλλιρόης μήπως;Δεν το θεωρώ διαφήμιση απλά καλό να είναι να υπάρχει γιατί στα προηγούμενα ποστ δεν είδα , από που μπορώ να τα αγοράσω cheers . Ευχαριστώ.
erasmoshemin

Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2013

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 2:45 pm

erasmoshemin έγραψε: Τα progrip gp gel, για το honda sh300 2010 , Σάββα, από που τα πήρες; Βρήκα μόνο στο ίντερνετ ένα στη Θεσσαλονίκη. Υπάρχει κανένας στην Αθήνα , στο κέντρο , στη Καλλιρόης μήπως;Δεν το θεωρώ διαφήμιση απλά καλό να είναι να υπάρχει γιατί στα προηγούμενα ποστ δεν είδα , από που μπορώ να τα αγοράσω cheers . Ευχαριστώ.

Λές για τα γκρίπ πούχα πρίν φίλε μου ε?

Από το BRAKE SHOP τάχα πάρει, τάχω στο Γιαμάχα της κόρης μου τώρα.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από erasmoshemin Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 3:13 pm

Ναι για αυτά λέω. Πρέπει να πάρω και τακάκια και θα περάσω από κει, έτσι και αλλιώς. Ευχαριστώ Σάββα
erasmoshemin

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 3:24 pm

erasmoshemin έγραψε:Ναι για αυτά λέω. Πρέπει να πάρω και τακάκια και θα περάσω από κει, έτσι και αλλιώς.  Ευχαριστώ Σάββα

Τίποτα φίλε μου, έχει διάφορα χρώματα σχέδια κλπ.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 4:49 pm

Έχω το τηλ για το militech .
Ανοίγει μόνο κάποιες ώρες ανάλογα αν θέλετε πάω και περνώ για όλους
Έτσι και αλλιώς χυμα το έχει .
Αλλιώς αν θες πας Λαμπρινίδη και βάζεις motorkote ποιο οικονομικό και σε αρκετές συσκευασίες.

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 6:13 pm

Anhelo έγραψε:Έχω το τηλ για το militech .
Ανοίγει μόνο κάποιες ώρες ανάλογα αν θέλετε πάω και περνώ για όλους
Έτσι και αλλιώς χυμα το έχει .
Αλλιώς αν θες πας Λαμπρινίδη και βάζεις motorkote ποιο οικονομικό και σε αρκετές συσκευασίες.

Ευχαριστώ Μάνο μου, κάτσε να το δούν όλοι και ας αποφασίσουν τι θέλουν μιας και δεν είμαι μόνος μου, εσύ από τον Λαμπριανίδη δεν τόπαιρνες το motorkote?
Ρωτάω γιατί θα με τρελάνει ο Κώστας, λέει ότι τόπαιρνες κάπου κοντά στο εργαστήριο, είπαμε ρε μαμότω ξεχνάω αλλά τόσο ?

Για δείτε παίδες τι λέει ο Μάνος και πείτε τι κάνουμε....

Savvas
Admin

Δημοσίευση από erasmoshemin Την / Το Δευ Σεπ 15, 2014 7:21 pm

Αν μιλάτε για το βελτιωτικό που μπαίνει στη βενζίνη , εγώ θέλω μια ποσότητα 20 Εuro . Και αν το πάρεις Σάββα, και αν μπορείς να βρεθούμε πιο νωρίς ή στην πορεία στις 5 Οκτωβρίου να μου το δώσεις.
erasmoshemin

Σελίδα 2 από 24 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης