Πρόσφατα Θέματα

Σκοπός της παρούσας ενότητας.

Πήγαινε κάτω

Σκοπός της παρούσας ενότητας.

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Δευ Μάης 13, 2013 10:21 pm

Αγαπητοί φίλοι, επειδή ο καιρός πέρασε, ήδη σήμερα έχουμε και τα γενέθλια του παρόντος φόρουμ, από τότε που ο φίλτατος Σπύρος και εγώ είπαμε να ξεκινήσουμε αυτή την προσπάθεια για την παρεούλα μας αρχικά που μέχρι σήμερα έχει αυξηθεί και ξεπεράσει τους 100 φίλους - μέλη, προστέθηκαν πάρα πολλά θέματα μεγίστου ενδιαφέροντος όπως τα <<Φτιάξτο μόνος σου>>, αλλά στα πλαίσια της συνεχούς βελτιώσεως παρατηρήθηκε δυσκολία ανευρέσεως του καθενός από αυτά.

Για να αμβλυνθεί αυτό το προβληματάκι φτιάχνεται τούτη εδώ η θεματική ενότητα που πλέον θα φιλοξενεί ένα ένα κατά ξεχωριστό θέμα το κάθε ένα <<Φτιάξτο μόνος σου >> ούτως ώστε όποιος θέλει να βρίσκει ότι θέλει άμεσα και γρήγορα.

Για να μπορέσει όμως νάναι χρήσιμο το θέμα μπήκαν ορισμένοι κανόνες τους οποίους θα παρακαλούσα θερμά να τους τηρήσουμε για το καλό όλων μας.

Οι κανόνες φαίνονται συνεχώς στο πάνω μέρος της σελίδας και είναι :

Το παρόν θέμα είναι αυστηρά συντονιζόμενο.
Παρακαλείσθε να παραμείνετε εντός του θέματος ρωτώντας μόνο ότι απορίες έχετε στο θέμα που περιγράφεται.
Οτιδήποτε άσχετο θα σβήνεται άμεσα χωρίς προειδοποίηση.

Επίσης τονίζεται ότι τίποτα από όσα αναφέρονται στους διάφορους τομείς τύπου <<φτιάξτο μόνος σου>> δεν αποτελεί επίσημη οδηγία. Οποιαδήποτε εργασία αναλάβει οιοσδήποτε βασιζόμενος σε αυτά, το πράττει ιδία ευθύνη και οφείλει να λαμβάνει όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

Το θέμα θα συμπληρώνεται σταδιακά και κατά εργασία.

Ευπρόσδεκτη είναι οποιαδήποτε ερώτηση σε οποιοδήποτε θέμα που αφορά απορία φίλου που θέλει να κάνει κάτι και δεν κατάλαβε οτιδήποτε από τα αναφερθέντα.

Καλή συνέχεια !

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Savvas στις Πεμ Μάης 16, 2013 7:53 am, 3 φορές συνολικά

Savvas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 26991
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Τόπος : Ελλαδάρα αγάπη μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Σκοπός της παρούσας ενότητας.

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Μάης 14, 2013 8:13 am

Θα μου επιτρέψετε να συμπληρώσω πως η παρούσα ενότητα δεν καταργεί τις υποενότητες <<Φτιάξτο μόνος σου>> που υπάρχουν ξεχωριστά στο κάθε μοντέλο σκούτερ αλλά λειτουργεί περισσότερο σαν ένα γρήγορο ευρετήριο ανάλογα με τη δουλειά που θέλουμε να κάνουμε και το σκούτερ που έχουμε.

Απλά βρίσκουμε την εργασία και πάμε σε αυτή κατευθείαν για να βοηθηθούμε χωρίς να αναγκαζόμαστε να διαβάζουμε και όλα τα άλλα που τη συγκεκριμένη στιγμή δεν μας ενδιαφέρουν. Wink

Όποιο <<φτιάξτο μόνος σου>> γίνεται θα τοποθετείται από όλους μας στο αντίστοιχο μοντέλο, θα λύνουμε τις απορίες μας όσο το δυνατόν εκεί και θα το συζητάμε και όταν ξεκαθαρίζει θα το μεταφέρω εδώ για εύκολη ανεύρεση.

Δεν ξέρω πως σας φαίνεται η ιδέα αυτή.
Νομίζω πάντως πως θα μας βοηθήσει καλύτερα.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από joebar Την / Το Τρι Μάης 14, 2013 8:52 am

το καλυτερο θεμα οπου μπορει να υπαρχει σε ενα φορουμ
μπραβο!!
joebar

Αριθμός μηνυμάτων : 2226
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2012
Τόπος : χαλανδρι

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Τρι Μάης 14, 2013 9:13 am

joebar έγραψε:το καλυτερο θεμα οπου μπορει να υπαρχει σε ενα φορουμ
μπραβο!!

Ευχαριστούμε Κώστα, ελπίζουμε να μπορεί πλέον να βοηθήσει κατά αυτόν τον τρόπο καλύτερα όλους τους φίλους και να βρίσκουν αυτό που θέλουν άμεσα και χωρίς ψάξιμο ωρών - χάσιμο χρόνου.

Οποιαδήποτε βελτίωση σκεφτείτε πείτε την και εφόσον είναι δυνατή ευχαρίστως θα γίνει. Wink

Savvas
Admin

Δημοσίευση από captnemo Την / Το Πεμ Μάης 16, 2013 4:25 pm

Φίλε Σάββα πολύ καλή η δουλειά που έκανες να τα συγκεντρώσεις εδώ όλα.
Μήπως θα ήταν πιο βολικό ακόμα,αν γινόταν και φάκελος με την μάρκα και το μοντέλο και μέσα οι εργασίες για το εκάστοτε μοντέλο;
Δηλαδή έχεις διάφορες εργασίες π.χ.SH-300,να γίνει φάκελος HONDA SH-300 και μέσα σε αυτόν ότι αφορά το συγκεκριμένο και ου το καθεξής για τα υπόλοιπα.
Όποιος θέλει να βρει κάτι θα ανοίγει το φάκελο με το μοντέλο που τον ενδιαφέρει και μόνο αυτό.Πως το βλέπεις;
captnemo

Αριθμός μηνυμάτων : 1074
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2013

Δημοσίευση από vaggos Την / Το Πεμ Μάης 16, 2013 5:29 pm

Καλή ιδέα, έτσι θα τα βρίσκεις ευκολότερα.
vaggos

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Πεμ Μάης 16, 2013 6:58 pm

Ναι καλή ιδέα και μπορεί να γίνει σε λίιιιιγο διαφορετικό στύλ από το φάκελο και είχα σκοπό να το κάνω κατά μάρκα κυρίως αλλά αφού τελειώσω με όλα τα <<Φτιάξτο μόνος σου >> που ακόμα δεν τάχω καταφέρει.

Θα δουλεύει ενδεικτικά ως εξής :

1.Θα μπούν κατά αλφαβητική σειρά όλες οι εταιρείες .

2. Από κάτω τους θα μπεί το κάθε φτιάξτο μόνος σου κατά εργασία με αυτόματο λίνκ για άμεση πρόσβαση.

Π.χ.

APRILIA :
(κενό άμα δεν έχει)

-
-
-
-
HONDA :

HONDA SH 300. Τοποθέτηση Αλάρμ ! (Από τον φίλο zampar 3) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

-

-

-

-

YAMAHA :

YAMAHA CYGNUS X 125i. Αλλαγή τακακιών [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Και ούτω καθεξής. Wink

Savvas
Admin

Δημοσίευση από captnemo Την / Το Πεμ Μάης 16, 2013 7:09 pm

Savvas έγραψε:Ναι καλή ιδέα και μπορεί να γίνει σε λίιιιιγο διαφορετικό στύλ από το φάκελο και είχα σκοπό να το κάνω κατά μάρκα κυρίως αλλά αφού τελειώσω με όλα τα <<Φτιάξτο μόνος σου >> που ακόμα δεν τάχω καταφέρει.

Θα δουλεύει ενδεικτικά ως εξής :

1.Θα μπούν κατά αλφαβητική σειρά όλες οι εταιρείες .

2. Από κάτω τους θα μπεί το κάθε φτιάξτο μόνος σου κατά εργασία με αυτόματο λίνκ για άμεση πρόσβαση.

Π.χ.

APRILIA :
(κενό άμα δεν έχει)

-
-
-
-
HONDA :

HONDA SH 300. Τοποθέτηση Αλάρμ ! (Από τον φίλο zampar 3) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

-

-

-

-

YAMAHA :

YAMAHA CYGNUS X 125i. Αλλαγή τακακιών [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Και ούτω καθεξής. Wink
Ναι το ίδιο είναι,με μόνη διαφορά πιστεύω ότι θα έχεις περισσότερες σελίδες να δεις,από την στιγμή που θα είναι όλα έξω.
Κάντο φίλε όπως σε εξυπηρετεί εσένα καλύτερα,γιατί μόνος σου "τραβιέσαι" να τα φτιάξεις!
captnemo

Αριθμός μηνυμάτων : 1074
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2013

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Πεμ Μάης 16, 2013 7:19 pm

Δεν μπορώ και αλλιώς να το κάνω φίλε μου και αυτό έχει τη δουλίτσα του. Wink

Μακάρι να είχαν όλοι την νοοτροπία του <<μοιράζεσθε>> πάντως και ο κόπος ο δικός μου είναι το λιγότερο. Wink

Προσωπικά σχεδόν ότι υπάρχει από τα κατεχόμενα - χρησιμοποιούμενα καθημερινά τόχω βάλει, δεν απομένει πολύ πράμα ακόμα οπότε η δύσκολη δουλειά έγινε, τώρα είναι τα ευκολότερα. Wink

Μακάρι πάντως να υπήρχαν περισσότερα και δεν με νιάζει προσωπικά η δουλειά καθόλου.

Savvas
Admin

Δημοσίευση από vaggos Την / Το Πεμ Μάης 16, 2013 8:29 pm

Σε όσα δεν έχει να βάλεις κάτι μην βάζεις απλά κενό. Αν έχει 2 κατηγορίες με άρθρα και 10 με 0 μηνύματα θα φαίνεται κάπως άσχημα. Γνώμη μου πάντα όπως και να γίνει δεν πειράζει Very Happy
vaggos

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012

Δημοσίευση από Savvas Την / Το Πεμ Μάης 16, 2013 8:41 pm

vaggos έγραψε:Σε όσα δεν έχει να βάλεις κάτι μην βάζεις απλά κενό. Αν έχει 2 κατηγορίες με άρθρα και 10 με 0 μηνύματα θα φαίνεται κάπως άσχημα. Γνώμη μου πάντα όπως και να γίνει δεν πειράζει Very Happy

Και αν ευχής έργον γίνει κανά θαύμα Βάγγο και μπεί και κάποιο άλλο ?

Και αν μπεί κάποιος κάτοχος APRILIA για παράδειγμα να μη δεί ότι δεν υπάρχει τίποτα?
Είναι αυτονόητο θα μου πείς αλλά πίστεψέ με από την μέχρι τούδε εμπειρία τίποτα δεν είναι αυτονόητο. Wink

Ξέρω γώ? scratch

Άς βοηθήσουν και οι άλλοι φίλοι λέγοντας τη γνώμη τους, θα περιμένω λίγο και το κάνω όπως θέλει η πλειοψηφία.
Άλλωστε έχω και άλλα να βάλω ακόμα..... Basketball

Savvas
Admin

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης